• Mysteriózní

Moje malá princezna (2011)

Tak tohle, že se skutečně stalo režisérce Evě Ionesco? Hnusnné dětství malé dívky, zneužívané ke svému úspěchu vlastní matkou, kterou skvěle zahrála isabelle Huppert (ona to ani jinak neumí). Trnul jsem, kam až matka Hannah bude schopná zajít....80%

Kočka (1971)

Naprosto nadčasový film! Láska má mnoho podob, jedna z nich je nenávist.

Malina (1991)

Malina je takový Faust. Isabelle Huppert je královna divných a zvrácených postav. Už od první scény jsem byl napnutý, kam bude toto milostné drama směřovat. S postupujícím dějěm jsem jen zíral na slety bizarních scén. Tady nelze popisovat děj, tohle by měl každý obdivovatel evropského "divnofilmu" vidět.

Kandisha (2008)

Mysteriózní thriller, horor zaobalený do hávu mystična odehrávající se v Maroku? Dlouho jsem tento film toužil vidět už jen proto, že hlavní role byla svěřena Amiře Casar, které zde hraje úspěšnou obhájkyni, kterou tíží tragická ztráta dítěte. Případ ženy obviněné z vraždy manžela jí nechá objevit mystickou bytost Kandisha. Herecké výkony jsou výborné, atmosféra dostatečně temná, ale reálná. Obrovským plusem je hudba. Kenneth Lampl vystihl přesně smutek a tajemno. Rozhodně doporučuju všem, kteří si potrpí na příběhovou linku a kvalitní výkony - 80% s anglickými titulky zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZsY1By6qZUs

Noc tisíce hodin (2016)

Noci tisíce hodin sice není příliš logickým filmem, zato originlní scénář, díky kterému poznáme temnou historii rodiny Ullichových, je dost lákavý na shlédnutí. Amira Casar je opět zajímavým lákadlem této Mysteriozní hříčky s lehkým nádechem hororu. Je škoda, že zrovna tento snímek je tak obtížně dostupný. Ovšem rozumíte-li němčině, či angličtině, mrkněte na něj na youtube. Je zde s anglickými titulky: https://www.youtube.com/watch?v=d2o-VT8zBJU&t=1034s

The Letter (2012)

Film vyloženě pro artové nadšence. Z mého pohledu to bylo dostatečně "divné". Winona skvělá, James jakbysmet!

Královna Země (2015)

Slušná "ženská" psychojízda, která je místy halucinogenní. Elisabeth Moss hraje skvěle. Je to takový horor duše a to poměrně náročný.Ženská psychika a jejích milión komnat nejsou úplně můj šálek kávy, ale film je řemeslně povedený a hlavně má atmosféru.... i když dost nepříjemnou.

Always Shine (2016)

Ano, musím souhlasit, že je film tématem velmi podobný Queen of Earth, avšak tady mi něco chybělo. Ty dvě byly extrémně nesympatické a tak jsem to dokoukal jen ze zvědavosti, jak si s tím režisér poradí a ono mě to nechalo naprosto chladným. Dalo by se říct, že naprosto zbytečný film 35%

Realita (2014)

Realita podle Quentina Dupieuxe mě vtáhla okamžitě. Nic jsem si o filmu nezjišťoval a v tomto případě to byl chytrý krok. Jedná se o další "divnofilm" kdy po skončení jsem uznale kroutil hlavou nad nevšedně originálním námětem. Skvělé! Hawk!

The Sound (2017)

Dlouhé, nudné, táhlé nic, které nezachránila ani Rose McGowan v příšerné paruce 15%