• Mysteriózní

Ptáci a lidé (2014)

Nemohl jsem se rozhodnout zda 4, nebo 5 *, tak jsem sei znovu vybavil nádherné záběry z ptačí perspektivy a proměnu ve vrabčáka a výsledkem je 5ti hvězda. Bird People je opět trochu náročnější snímek s jasným, přesto však důležitým poselstvím. Žijeme náš život tak, abychom byli šťastni? Téměř meditativní pasáže mi tuhle jednoduchou otázku připomínaly a nabádaly k rozboru života mého. A Ptáci v tomto případě byly ideálním prostředkem k rozvoji myšlenky.

Firecracker (2005)

Tak Firecrackera jsem sháněl hodně dlouho a to hlavně kvůli Mike Pattonovi (Faith no More). Opět pro náročnější publikum. Odkazy na Davida Lynche rozpoznatelné. Příběh místy bolestivý. Zážitek nepříjemně okouzlující.

Noční můra (2015)

Paráda! Němci v posledních letech ukazují, že umějí natočit opravdu originální film. Mysteriózno je předloženo tak vehementně a fakticky, že by si i jeden rozmyslel zda si na party dá něco na rozproudění šedé kůry mozkové.

Entrance (2012)

Původně bych dal hvězdy dvě, ale hlavní hrdinka byla natolik sympatická, že tu třetí jsem přidal. První hodina je pro spoustu hororových fandů nesledovatelná, Mě ovšem bavila víc, než temné finále. Entrance je pro náročnější, spíše festivalové diváky. A dejte si pozor koho si pozvete domů......

La La Land (2016)

Obrovské zklamání a jeden z pocitově nejdelších filmů, co jsem viděl. Bláhově jsem předpokládal, že mě La La Land bude bavit tak jako Moulin Rouge..... opravdu bláhově. Nuda, nuda, nuda. Kino jsem neopustil z respektu k přátelům.

Elle (2016)

Elle je hra Isabelle Huppert. Ona filmu dala tu "divnou" polohu, do které jsem vplynul asi minutu po začátku sledování. Oscar šel letos do špatných rukou. Měl jsem možnost v jednom týdnu vidět LaLaLand a Elle a drtivým vítězstvím vyhrála Elle a Isabelle Huppert. Příběh ženy, která v sobě v dospělosti otevřala komnatu zvrácené vášně a manipulace, jež způsobilo její pohnuté dětství. Obě roviny jsou ve filmu postupně otevírány a předkládány způsobem, že jsem hrdince Michelle rozuměl a jaksi i chápal její chování. Ve spoustě z nás je (v určité míře) to co nám bylo ve Verhovenovu příběhu předloženo. Herecký výkon 100% Režie 100% Příběh 100% Velmi intenzivní zážitek.

Lék na život (2016)

Gore Verbinski natočil fantastickou mysteriózní podívanou okořeněnou hororovými prvky. Téměř dvou a půl hodinová stopáž a některé komentáře ve mě zpočátku budily rozpaky. Ale ty se při sledování v kině postupně rozplynuly a daly průchod vizuální hře, která mě velmi bavila. Stopáž utekla jako nic a já odcházel se skvělým filmovým zážitkem. Občasná kýčovitost pro mě byla milým zpestřením v zástupu filmů, které se snaží se brát až příliš vážně. Hodnotím vysoko, kvůli intenzitě zážitku a absenci hluchých míst. Každý záběr byl kamerou vymazlený. Skvělé!

Chaotická Ana (2007)

Můj nejoblíbenější Medemův počin. Mysteriózno s přesahem, vedoucím k zamyšlení se samého nad sebou. Jediný podobný film tomuto, který jsem viděl je Youth without youth od F.F. Copolly. Oba jsou pro náročnější diváky, které baví přemýšlet.Tyto dva snímky si rád vychutnám i v budoucnu.

Lovec: Zimní válka (2016)

Hodně slabší než první díl. Však za ďábelskou královnu Ravenu ty 3* dávám.

Pořád jsem to já (2014)

Zasloužené ocenění pro Julianne Moore. Silný zážitek podaný velmi civilně a realisticky. Bylo mi velmi líto její bezmoci.