Simpsonovi ve filmu (2007)

Nemastné, neslané. Televízny seriál v podobe filmu podľa mňa nikdy nebude mať taký úspech ako jednotlivé diely. V tomto filme šlo väčšinou o okopírované situácie zo seriálu ako napr. Hádka Marge s Homerom alebo zamilovaná líza. Smiať sa bolo na čom, no nie tak ako na seriály v jednotlivej časti. Po grafickej stránke to bolo niečo unikátne, prelínanie scén a zábery na postavičky, čiže práca s "kamerou". No a na miesto toho, aby bol nejaký veselší dej, bolo to o znečisťovaní životného prostredia, čo sa mi páči, že sa to dáva do pozornosti širokej verejnosti, ale predsa len sa mohlo zvoliť veselšie tempo. 65%

Pohřben zaživa (2010)

Napätie v truhle bolo také husté, že sa dalo krájať. Scenár bol vyhotovený na mieru, bol tam, kde sa to práve hodilo. Akcie bolo tiež na dostač, takže o nudu nebola núdza. Jediné, čo nechápem bol krátky čas, za ktorý sa vybila batéria v telefóne, ale je to film, tak prečo nie. Vyhotovenie filmu bolo exkluzívne so super nápadom. Miestami som mal pocit, že som s ním zatvorený v truhle.

Pavouci z vesmíru (2010)

No videl som už veľa príšer, ale toto bolo z tých slabších diel. Bolo to niečo ako Deň Nezávislosti a Vojna Svetov dohromady. Napínavosť deja bola obzvlásť slabá a vlastne celý film neuspokojivý. Podľa Traileru to vyzeralo slušne, ale bol to len akýsi klam. Hlavný hrdina "obohatený" o nejakú zvláštnu silu samozrejme roztrhal nepriateľa a to len v rukách ako nejakú divú zver. Bratia Strauseovci šľapli týmto snímkom vedľa. 24% + Biedny koniec.

Frozen (2010)

Príjemná zimná odreagovačka formou výletu na hory. Nesmie chýbať sneh a parádne zjazdovky plné turistov. Trošku ma zarazilo, že v onej noci začali hovoriť o smrti ako keby vedeli, čo ich čaká. Miestami film nudil pri dlhých dialógoch, občas nejaká akcia. Nápad bol dobrý, ale do časového harmonogramu sa to nezmestilo. Film samotný pôsobil celkom dobre, priseli k tomu aj príjemní herci, ktorí nevadili + príjemná hudba.

Gangsteři (2010)

Nadpriemerný akčný film, nie ako tie ostatné s najviac dvoma akciami. Toto bolo o niečom inom. Herecké hviezdy sa dali dokopy a predviedli nám pravú akciu. Takmer stále sa niečo dialo. 6/10

Černá labuť (2010)

Užil som si Labutie Jazero s Natalie Portman a Milou Kunis v "súboji" o hlavnú úlohu v predstavení. Zo začiatku to prebiehalo s kľudom, no potom už išlo do tuhého. Toto dielko Darrena Aronofského dokazuje, že aj Balet môže byť skvelým námetom pre film.

Vejdi do prázdna (2009)

Farebný svet v hrsti. V živote ľudí, ktorí sú závislí to na drogách to iste stále hýri farbami. Vidia v onom stave celé spektrum tých najkrajších farieb, aké sú im len ponúknuté formou drog. Úvodné titulky boli obohatené paletou farieb, z ktorých ste mali pocit, že ste tiež pod vplyvom nejakej drogy + kamera z ktorej sa vám až hlava točila.

Buddy - hvězda baseballu (2002) odpad!

Nútiť nejaké zviera do športu je podľa mňa barbarské a neprístupné voči všetkým živočíchom na tejto planéte. Preto neuznávam takéto filmy nech je akokoľvek "dobrý".

Kronika mutantů (2008)

No zaujímavý film miestami mi pripomínal Spirit a to najmä tým, že tam prevládala červená farba, tým myslím krv. Film ako samotný celkom nudil, predsa len mutantov som mal už dosť. Síce herecké obsadenie trochu pokrylo nudu, ale to moc nestačilo. Plynulosť filmu bola primeraná, dejovo to bolo zasedené asi tak, ako keby sa II. svetová vojna presunula o pár storočí do budúcnosti. 40%

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Pre mňa najlepší film o II. svetovej vojne. A v ňom nikto iný ako úžasný Tom Hanks čo by kapitán Miller, ktorý mal za úlohu vyzdvyhnúť vojaka Ryana z frontu a dopraviť ho naspäť domov po tom, čo Ryan stratil svojich troch bratov.