Mamka a taťka (2017)

Už keď sa ako tak film rozbiehal, to spomalil nejaký flashback, ktorý bol pre mňa neskutočne dlhý. To bolo azda najväčším mínusom. Čo ale tento film vyzdvihuje? Nicolas Cage a jeho prepínacie programy v hlave, ktoré zvládol super, práca s kamerou a soundtrack, ktorý bol viac než uspokojivý. No chýbalo mi celkové vysvetlenie, prečo sa to besnenie vôbec v rodičoch zrodilo. Samotný príbeh nebol nejako zvlášť pútavý.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Najskôr som tento film ani nechcel vidieť, ale keď som si za jeden deň pozrel starý film Jumanji a tento nový, tak som bol príjemne prekvapený, ako vtipne a nápadito sa dosková hra môže preniesť do podoby konzolovej. Fajn oživenie, nenudilo to, herci sa dali prekúsnuť, najmä keď ako hráč viete, ako funguje herná línia, že je to občas nelogické a opakujúce sa, no keď sa to pretaví do filmu a herci sa s tým dokážu vysporiadať, tak je to celkom skvost. Tošku mi vadil instagramový trend, ktorý hrá veľkú úlohu nielen v tomto filme (občas by filmári mohli ustúpiť od vonkajších vplyvov a sústrediť sa viac na filmový príbeh) a mierne prehnané digitálne efekty. Videné oba filmy v 4K.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Najlepší filmový zážitok zažijete len v kine!... Aspoň tak sa to hovorí, no neplatí to v tomto prípade. Film, ktorý sa zdal audio-vizuálnym skvostom, sa tak stal len audio niečím, čo aj to v niektorých momentoch škrípalo. Hneď od úvodu sa mi zdalo, ako keby som dostal šedý zákal. Čakal som lepšie farby, žiaľ to sa podpísalo na tom, že očakávania sa nenaplnia. Príbeh tiež ničím neohúril. Toľko nezmyslov, čo sa udialo vo filme som už dlho nevidel, ale to je na dlhé písanie. Občas nejaký dobrý vtip. Odkazy na filmy, hry a rôzne postavy, len ďalšie vykrádanie klasík. Opäť som sa nechal zviesť pár komentármi vyzdvihujúcich tento film do výšin. Jediná úsmevná scéna bolo Kingovo Osvietenie. Videl v IMAX 3D kine.

Muž taiči (2013) odpad!

Tak na to, že to bola Reevesova prvotina musím povedať, že... To bola blbosť. Čo to akože malo byť? Humorno-zábavná-bitkárska reality šou? Chcel som dať vyššie hodnotenie, za bojovú choreografiu, ale bohužiaľ tak neučiním, pretože aj tie prvky boli odpozerané z iných filmov, ako napríklad Matrix a The Raid. Navyše tam účinkovali niektorí tak nesympatický herci, že sa na to ani pozerať nedalo, ešte šťastie, že tam bol miestami rýchly strih. A ten diskotékový súboj dvoch na jedného, tak na to sa vôbec nedalo pozerať. Priznám sa, film som vôbec nepozeral preto, lebo je to Keanov prvý film, ale preto, že si tam zahral Iko Uwais. Teda zahral ako zahral; lepšie povedané tam len šaška zo seba urobil (nič v zlom Iko, bol by si lepší hlavný hrdina), vôbec mu nedali priestor na bojový prejav, na ktorý som sa najviac tešil a takto to Neo zmrvil.

Hon (2012)

Vynikajúci film, ktorý poukazuje ako rýchlo sa z ničoho nič môže stať obrovská pohroma pre nič netušiaceho človeka. Detská lož je rôzna. A aj myslenie ich rodičov tiež nie je objektívne. Keď dieťa povie, že videlo ducha alebo lesných škriatkov, žiaden z rodičov dieťaťu neuverí z toho dôvodu, že samotní rodičia na to neveria. Ale akonáhle dieťa začne hovoriť o sexuálnom obťažovaní, tak to je známe už aj samotným rodičom a samozrejme to začnú brať ako pravdu. Ale odkiaľ si tieto deti vzali do hlavy niečo také a prečo to nie je cudzia téma ani rodičom? No predsa z televíznych obrazoviek! A navyše, malá Klárka mi neprišla ani trochu vierohodná. Stačilo si všimnúť len jej mimiku tváre, pripadala mi ako dlhoročná užívateľka pervitínu a samozrejme mala radosť z padajúceho bieleho prášku alebo keď chcete - snehu. Klárka povedala možno niečo, čo videla v televízii alebo počula od kde koho, povedala to pani učiteľke a ,,baba babe povedala" je z toho klebeta, ktorej nestačí veľa aby sa rozšírila. A na základe jedného nepodloženého tvrdenia klebetnice takmer zrujnovali život učiteľa s vyhliadkami na spokojný život.

Královská hra (2007)

Skvelý napínavý thriler, ktorý ani v jednej minúte nedal pocítiť, že by sa obecenstvo malo začať nudiť, práve naopak. Všetok čas bol skvelo rozmiestnený a využitý do posledného detailu. Žiadne hluché miesta, kamera výborná (ako originálna FPS hra). Ku skvelému filmu netreba hviezdne obsadenie ani neviem aký rozpočet s veľmi veľa postavami. Takouto jednoduchou cestou keby sa uberali aspoň naše slovenské filmy, nebolo by to vôbec na zahodenie. 77%

Albino Farm (2009)

Zo začiatku to bola ako vždy nuda. Menší rozbeh, zoznamovanie sa s okolím, potom zrazu... ! Opäť nuda, ktorá sa tiahla takmer celým filmom a atmosféru nezachránil ani akože známy "Rajesh". Scenár taktiež excelentný asi tak na jednu stranu s opakovaním. A že by som sa niekde zľakol, tak o tom netreba ani hovoriť. 0 bodov za strach.

Mechanický pomeranč (1971)

Napísať niečo k tomuto filmu? To sa ani neodvážim lebo neviem presne vyjadriť tie pocity, ktoré vo mne zavládli pri zhliadnutí tohto veľdiela od pána Kubricka. Film, ktorý treba jednoznačne vidieť. Viac k tomu netreba čo písať.

Architekt odpadu (2007)

Skvelý dokument o tom, ako aj z tých najnepotrebnejších vecí sa dá postaviť úžasná stavba v krásnych destináciách nášho z časti skazeného sveta. Dosť na mňa zapôsobil názor Micheala na náš svet a jeho vnímanie a starosť ekologických problémov, ktoré sú v poslednej dobe veľmi dôležité. Ďalej jeho odhodlanie postaviť nejakú Archu pre ľudí, ktorých postihlo nejaké nešťastie alebo len z toho dôvodu, že niekto chce žiť odpútaný od komerčných zdrojov energie a žije z toho, čo mu ponúkne vlastný dom. Jeho dom je jeho živiteľ a jeho hrad. // Trošku ma znudili tie súdne spory a naťahovačky preto 4 silné hviezdičky.