factoryBrick

factoryBrick

Karolína Sedláčková

okres Praha
student


Instagram: factoryBrick

9 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Rivalové (2013)

 • poster

  Kingsman: Tajná služba (2014)

 • poster

  Někdo to rád horké (1959)

  Tohle je táák krásný, upřímný a pozitivně laděný film, že k tomu snad netřeba více dodávat. Je sice pravda, že smysl pro humor je v dnešní době asi někde jinde, o čemž nejsem do teď přesvědčena, zda je to dobře, ale tento snímek z roku 1959 je důkazem toho báječného poválečného, amerického, kinematografického rozptýlení. A i když si u toho někdo zrovna nepotrhá bránici, minimálně ho to příjemně pohladí po duši.

 • poster

  Whiplash (2014)

 • poster

  Tanečník (2016)

  Devadesátiminutový šílenství. Emoční a dokonalý psychický rozložení v hodině a půl dlouhym filmu, u kterýho se vám střídají emoce podobně jak ženské v klimakteriu. Bravurní pohled do života Sergeje a celé jeho rodiny. Ukázka neskutečně obětavých činů, které ve výsledku proměnili Sergeje v něco, čím a kým je dnes. Ukázka neskutečně obětavých činů, které poukazují na to, proč se věci staly tak, jak se staly, které vysvětlují a zobecňují asertivitu a chování tanečníka, jenž se dostane na vrchol své kariéry ve dvaadvaceti letech. Na vrchol, ze kterého není kam dál stoupat. Který dosáhl toho, čeho chtěl. Nebo chtěli ostatní? Depresí, slzami, pílí a samotou prolezlý snímek, rozhodně jeden z nejlepších biografických filmů, které jsem doposud viděla.

 • poster

  Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

 • poster

  Dej mi své jméno (2017)

  Člověk je před puštěním snímku Call Me by Your Name poměrně skeptický a řekla bych, že právem. Homosexuální drama z italského prostředí, které má navíc skoro dvě a čtvrt hodiny je, bezpochyby, nelibě znějící uvedení. Doporučuji všem, na duchu prostých, aby se na to buď nedívali, nebo nehodnotili film na základě toho, že se ve filmu muchlují dva muži. A to tak, že neuvěřitelně. Neuvěřitelně proto, že vás to zpočátku pobuřuje. Neuvěřitelně proto, že byste to chtěli zažít také. Neuvěřitelně proto, že jim to nakonec věříte. Neuvěřitelně proto, že na konci pochopíte, že TOHLE je láska. Doposud jsem neviděla film, kde by láska byla vyobrazena tak silně, tak čistě, tak jasně, tak jednoduše, tak milostně, tak emočně, tak věčně. A ať je to jak chce, ať už by byl na místě hlavních protagonistů kdokoliv, nenalhávejte si nic do kapsy - TOHLE je láska, kterou chce zažít každý. Do jednoho.

 • poster

  Život je krásný (1946)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace