Peníze těch tupců (2023)

horkosladky feelsgood dokument s vybornym castem! Kratky, uderny a zabavny!

Příchozí (2016)

Must see. Jen me mrzi, ze ty "flashbacky" nemeli vetsi hloubku jinak bych mel sto chtuti se na to mrknout znova jako u inceptionu. Hned jsem musel proklepnout rezisera a uz se tolik nebojim o sequel Blade Runnera

Rivalové (2024) odpad!

Ty recenze, to je nejaky pseudoumelecky flash mob. Delate si prd*el? Byl jsem napalen a wastnul 2h casu. Naprosto debilni nuda, tupa hovadina. Tragicky herecky vykony, idiotska nudna kamera, infantilni scenar, nehodici se prehlusujici hudba, ktera se snazi prehlusit trapne prazdno jak ve scenari tak v zdlouhavych nudnych statickych zaberech. Do ksichtu ti lezou zadky a pera v kazdym tretim zaberu. Scenar nedava moc smysl. Strihac si mysli, ze striha clip pro "little big" a na posledni nataceci den si pujcili gopro od sousedky a slowmo kameru a tak 5minutovy debilni finale je roztahane skrz nesmyslne nudny zaberu ma celych 20m. Nefunguje to, je to nepovedeny experimentalni amatersky studentsky film, ktery nalakal skolacky skrz trailer a jejich idola do kin. Pokud povazuje nekdo ten zavratozavratny zaber na konci film u jako super cinematografii, tak jste spadli z visne.

Rozpolcený (2016)

Prestrihat konec a bylo by to kvalitni 5* drama. Normalne bych tomu dal 3* ale tak nejak prvni pulka filmu si to i pres ten konec zaslouzi

RRR (2022)

Mix infantilni venezuelsky telenovely a Bollywoodu s hriznym CGI. Ale od vsech akcnich scen nejde odtrhnout zrak a prijemny plottwistiky, ktery necekas te tu a tam udrzi u sledovani. Naivni, hloupa ale svezi a kdyz primourim oko a mozek, prijemna a originalni pohadka.

Shazam! Hněv bohů (2023)

hloupe, predvidatelne (teenage love story je pruhledna behem 15 sekund), nevyuzity nabehy na zajimavy akcni sceny s dobrou hudbou, infantilni pribeh s trapnyma dialogama. Proc dc a m-she-u zapominaji, ze dobry superhrdinsky film stoji a pada vetsinou na padouchovi a nejvetsi zlo jsou maximalne ty kila omitky co maji superbabky na ksichte. Proc si hlm postaca se chova jak kreten? Proc maji scenariste pocit, ze vsichni nactileti jsou idioti a budou se vsichni chovat stejne dementne? Je to jasne cilene na deti ale nemyslim si, ze decka jsou idioti a muzou v klidu vstrebavat obsah pro deti, ktery z nich nebude delat jedlickovy ustav. Kazda druha veta, mimika, scena se snazi o vtip ale je to jen megacringe. Proc to ma 2h10?!?!

Schindlerův seznam (1993)

Vidim poprve ve 33 letech. Asi tak 25 let jsem ten film odkladal abych si nekazil naladu vecer. Moc tezky film. Ted si dnes tak rikam, ze by si to v Rusku mel kazdy pripomenout...