Devičanska svirka (1973) (TV film)

Opět vysoce kvalitní Kadijevic. Jednoduchý, správně zlověstný úvod, pomalu zahušťující se atmosféra a parádní finále. Tady opravdu není co řešit. Dost se mi líbil výkon Olivery Katariny, ze které zlo přímo sálá a co se týče jejího tajemství na půdě, tak to je prostě dokonale ujeté...

Archanděl (2005) (TV film)

Stejné téma, jako má THE BOYS FROM BRAZIL, jenom se tentokrát jedná o Stalina. Nechce se mi věřit, že by ale měli Stalinisté v Rusku tak silnou pozici, jak nám představuje tento film. Na druhou stranu ale Stalinův duch a odkaz hned tak nikam nezmizí, podobně jako ten Hitlerův. Obou diktátorů se totiž lidstvo vzdává dost neochotně...

Gu (1981)

Hodně povedený asijský horror, kde tentokrát nejsou žádní duchové holek s dlouhými černými vlasy. Příběh se točí kolem čarodějnictví dálného východu a musím říct, že mě hodně bavil. Celé je to strašně nasáklé Itálií, hlavně teda Fulcim, i když místy mi to připomnělo i Avatiho ZEDERa. Pro mě osobně příjemné překvapení a asi se podívám ještě po dalších věcech od Chih-Hung Kueie (režie).

The Dark Secret of Harvest Home (1978) (seriál)

Pokud by mě nějaký fanoušek kultovního WICKER MANa požádal, abych mu doporučil nějaký podobný film, volba by padla na tento zásek Leo Penna odehrávající se v malé vesnici, jejíž obyvatelé vyznávají zvláštní mix křesťanství a starobylých pohanských rituálů. Zápletka, prostředí a závěr jsou dost podobné, přitom je ale zároveň THE DARK SECRET OF HARVEST HOME dostatečně odlišný film s poměrně pomalým tempem, solidní atmosférou a hodně silným finále. Jediný problém bych skutečně viděl v určité roztáhlosti, ale ten kdo vydrží, určitě nebude litovat.

Barbar Conan (2011)

Pro mě se jedná o velké překvapení. Jakožto fanatický fanoušek původního Conana jsem čekal pořádnou sračku, ale kupodivu se mi film docela zamlouval a to samé platí i pro Jasona Momoy. Ještě to ale bude chtít minimálně jednu projekci... EDIT (12.11.2011) Právě jsem se dodíval na Blu Ray. Nemůžu si pomoct, ale tento film je hodně kvalitní.

Vládci světa (2007) (seriál)

Povedený dokument, který vrhá dost odlišné světlo na pány Churchilla a Roosevelta a vyobrazuje je (dle mého pravdivě) jako chladnokrevné, kalkulující parchanty, kterým nedělalo vůbec žádný problém obchodovat s osudy celých národů.

Skokie (1981) (TV film)

Není mi jasné, co se tvůrci vlastně snažili tímto filmem říct, protože mi z něho jako jasný vítěz vychází vůdce neonacistů George Dzundza alias Frank Collin, kterému jsem od začátku držel palce, aby svůj pochod čtvrtí Skokie mohl uskutečnit. Zřejmě šlo o příspěvek do diskuze na téma revize prvního článku americké ústavy. Každopádně jde o profesionální práci s výborným výběrem herců, kterým jejich role prostě musí věřit každý.

Rus iznačalnaja (1985)

Na tenhle film jsem se těšil už velmi dlouhou dobu. Ani ne tak kvůli bojovým scénám, spíš mě naprosto dostala úvodní řeč slovanského kněze Goroboie o zvycích a způsobu života starých Rusů. Jde o typické ruské válečné drama, kdy hrdinný ruský lid brání svou zem proti vetřelcům. Tentokrát jsou jimi Chazaři, ale tím hlavním nepřítelem je byzantský císař Justinián, který z Konstantinopole tahá za drátky a snaží se podmanit si ruské kmeny. Nemám co bych filmu vytknul, možná snad v určitých místech ten typicky ruský patos, ale na ten já jsem zvyklý a v podobných filmech mi ani moc nevadí. Od PRASTARÉ RUSI jsem očekával dalšího HERKUSe MANTASe, ale ten je přece jenom o něco lepší, nicméně fanouškům historických dramat vřele tento snímek doporučuju.

Někdo je za dveřmi (1971)

Kvalitní film, ale musím se přiznat, že jsem měl s postavou Bronsona trochu problémy. Ne proto, že by to zahrál špatně (jeho výkon je hodně dobrý), ale spíš jsem u něho zvyklý, že má vždy situaci pod kontrolou. Velkou výtku mám směrem k závěru, který Gessner totálně posral. Opravdu nevím proč to nemohl udělat tak, že by Perkinsovi všechno prošlo. Tyto konce, kdy se ve vrahovi (nebo zločinci) hne svědomí, mě už fakt otravujou.

I coltelli del vendicatore (1966)

Pokud se Bava nevěnuje horroru, tak od něho nečekám žádné zázraky a potvrdilo se to i tady. Příběh se odehrává na dávném severu, kde místní obyvatelstvo trpí pod krutovládou Hagena (Fausto Tozzi), až dokud se jim nepostaví neznámý bojovník. To by k ději stačilo. Snad jenom dodám, že výše zmíněného bojovníka hraje Cameron Mitchell a že má díky snaze udělat z něho pravého seveřana za každou cenu (čili aby měl blond vlasy) neskutečnou ránu, takže jsem se pokaždé, když přišel do záběru, neubránil smíchu. Abych ale jenom nekritizoval, tak má film dobré kostýmy, slušné herce a vůbec je na něm vidět, že měl obstojný rozpočet. Tento Bavův úlet k historickému akčnímu filmu mě ani trochu neurazil a "Nože Mstitele" se mi i docela líbily.