Katyň (2007)

Film není dokonalý, příběh lehce roztříštěný (některé "hlavní postavy" vstupují do filmu až v poslední třetině), ale přesto mě jako většina polských filmů naplňuje závistí, že Poláci se nebojí natočit vážný pohled na svoji válečnou i poválečnou historii (na rozdíl od naprosté většiny českých filmařů). Oceňuji, že se Wajda vyhnul slzopudným scénám, a přesto film působí emotivně velmi silně už od prvních momentů, kdy Poláci utíkají svíráni z obou stran Němci a Sověty. Nenápadně se tak dostává pod kůži a tu hrůzu už nelze zapomenout.

Candy (2006)

Krásná lovestory v drogovém oparu se skvělými herci.

Tobruk (2008)

K dokonalosti chybělo jen to nejdůležitější - příběh. Čekání na alespoň náznak zápletky až do třetí třetiny filmu je promarněnou šancí. Výborní, neznámí herci, skvělá kamera, úchvatná hudba ... velká škoda. Ale mezi českými filmy by to zasloužilo 90%.

Kráska v nesnázích (2006)

Na české filmy se už (raději) vůbec nedívám, ale tentokrát mi to prostě v televizi tak nějak vyšlo. Byla jsem příjemně překvapena, jen příliš nechápu označení komedie, vůbec jsem se nezasmála, všechny postavy byly spíš smutné, velmi dobře charakterizované a zahrané (až na nepostradatelného Macháčka - už ne, prosím!). 60%, v rámci české produkce je ovšem nutno přimhouřit oko.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Podivný příběh s divným, mírně autistickým hrdinou a ještě divnějším finále. Jediné emoce ve mně vzbudil Alan Rickman jako zoufalý otec marně bojující o život své dcery.

Hedvábná cesta (2007)

Hezký romantický film o věrném milování s překvapivou pointou.

Bílé peklo (2001)

Trochu přidávám v hodnocení, protože jde o německý film a ty ve mně mnoho emocí obvykle nevzbuzují a tenhle mě dokázal vtáhnout do děje. Trošku přitažené za vlasy, ale jinak silný příběh o touze po domově a "vítězství ducha nad hmotou" s překvapivě sympatickým a uvěřitelným hlavním hrdinou.

Americký gangster (2007)

Je to asi na 5*, ale když mafiánský/gangsterský film obecně není můj šálek kávy... a navíc to všichni tak jednomyslně chválí... tak tomu musím trochu ubrat kvůli zdlouhavosti v první polovině.

Hvězdný prach (2007)

Velmi hezká pohádka pro větší děti, s neokoukanými herci v hlavních rolích a se skvělými hvězdami v těch vedlejších. Někdy by však těch fantastických nápadů mohlo být o něco méně a některé záběry by nemusely vykrádat jiné filmy, zejména Pána prstenů (ale kdo ho v tomto žánru nevykrádá, že...)

Proposition (2005)

Výborně natočené, výborně zahrané , se skvělou hudbou Nicka Cavea podle jeho slaboučkého scénáře.