• Thriller

Collateral (2004)

Celkom slusny thriller so super pointou, ale nechapem preco reziser urobil z Toma Crusia totalneho idiota. Este som nevidel film, teda okrem parodie, aby profesionalny najomny vrah robil taketo skolacke chyby ako "Vincent".. Inac sa tento film v pohode da pozerat, ale myslim, ze raz stacilo : )

Je to i můj život (2009)

Malo filmov ma nuti ronit slzy, zamyslat sa nad negativnou strankou zivota, bojovat s vlastnymi pocitmi, rozhodovat sa ci dopozeram-alebo ukoncim film... Reziser tohto filmu ma priam donutil v urcitych momentoch bojovat s tuzbou ukoncit cele to trapenie... Minimalne vypnutim filmu... Aj ked obsah filmu je plne realny, je vsade okolo nas, tyka sa nas, ja len jednoducho asi nie som na taketo typy filmov, priznam sa, mam ovela radsej vycareny usmev na tvari ako utieranie slz ked pocujem vety typu "je cas jít"... "jsem na odchod připravena".. atd. Cameron Diaz samozrejme podala fantasticky herecky vykon, ukazkovo zahrala emocie, ale napriek vysokemu hodnoteniu, ktore filmu udelujem, si tak skoro film s podobnym zanrom urcite dobrovolne nepozriem : ) Rozmyslam ale, co malo byt pridanou hodnotou filmu. Tesit sa, ze my taketo problemy nemame? Alebo uvedomit si, ze taketo problemy nie su az tak nerealne, nie su nam az tak vzdialene, alebo nebodaj "navod", ako sa take nieco da lepsie zvladnut?!.. Asi aj aj aj... Neviem, vlastne to ani nechcem riesit!

Akta X - Film (1998)

Myslim, ze sa jedna o velmi precizne a uspesne zakoncenie serialu Akty X. Jeho filmova podoba je vyvrcholenim tych pravych Aktov X so vsetkym ruskom tajomstva, klamstva, zastierania skutocnosti, vyssej moci vratane vplyvneho a tajomneho muza s cigaretou... Nasledujuci film Akty X - Chcem uverit, nema zial nic spolocne s povodnymi Aktami X.. Tento vsak, je excelentny.

Hory mají oči 2 (2007)

Odpad to urcite nie je, treba sa na film pozriet z pohladu zanru takehoto filmu.. Jednoducho nie je vhodny a urceny pre kazdeho.. Kto ale ma rad takyto zaner, tento film celkom oceni... Uricte nebol najhorsi. Naprek tomu, ze nie vsetky dvojky su vydarene, o tejto mozem hovorit len v superlativoch... Myslim, ze divacke dekorum si praje, aby sa proti zmutovanym kanibalom postavili americky vojaci so zbranami.. Minimalne maju kladni hrdinovia ovela väcsie sance na prezitie : )

Odpočítávání (2010)

Velmi silny a emocionalny film nie pre slabsie povahy : ) Opat uctihodny Samuel L. Jackson... Hodnotim kladne.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

8 rokov po jednotke, prichadza dvojka. Buducnost posiela nie jeden ale rovno dva stroje, jeden dobry, jeden zly. Ich cielom je John Connor, ciele su odlisne, jeden ho chrani, jedn sa snazi zabit... Boj zacina... Terminator 2 patri rovnako ako jednotka, mozno este viac, k top filmom svetovej kinematografie. Zvazujem myslienku, ci nahodou dvojka doslova neprekonava uz aj tak filmovo dokonalu jednotku. Kazdopadne sa Terminator 2 stal bezpochyby istou revoluciu vo svojom obore.. Jedna sa o prelom vo filmovom „kyborg svete“ popretkavanom dokonalymi detailami, necudo, ze film ziskal 4 oskarov, ktore len prispeli k jeho filmovej dokonalosti... Su to mozno silne slova, ale tento film si ich rozhodne zasluzi... Tento genialny film si urcite zasluzi filmovu pozornost na celom svete. Len ja sam som ho videl asi dvadsat krat a zakazdym som si uzival jeho strhujuci dej, super herecke stvarnenie oboch terminatorov, vynikajuce dejove prostredie, nove na vtedajsiu dobu prelomove sceny, reziserske triky a taktiez navzdy zapamätatelne filmove prkvky vratane povestnych: „Hasta la vista baby“ a skladby You cold be mine od Guns and Roses.. Film ziskava u mna plny pocet asi za vsetko mozne.. : )

Terminátor (1984)

James Cameron uz v roku 1984 posunul hranice reziserskeho vyobrazenia buducnosti a vrazdiaceho stroja-kyborga pochadzajuceho z nej, natocil fenomenalny a originalny film, vdaka ktoremu sa stal reziserskym esom.. Poznamka pre niektorych kritikov: ...bez ohladu na uhol pohladu mozneho dnesneho natacania scifi scen... Na to mame dalsie pokracovania Terminatora... : ) James Cameron vytvoril nieco, o com vtedajsia „vychodna Europa“ ani nesnivala, a ak by sa im aj nieco podobne prisnilo, urcite by to radsej hned verejne popreli... : ) Tym som chcel povedat, ze skladam svoju uctu niekomu, kto mal uz v roku 1984 myslienkove pochody smerujuce k moznemu ovladnutiu ludstva zo strany umelej inteligencie a dokazal to nie len hodit na papier, ale sfilmovat „v minulosti boj o buducnost“ ktora „poslala“ zivy mechanizmus s ludskou podobou, aby ovplyvnil buducnost, ktoreho stvarnila vtedajsia zacinajuca rakuska herecka legenda... Myslim, ze vsetkym nam, filmovym fanusikom, sa vryje do pamäti legendarna veta „ I´ll be back“ po ktorej Arnie zdemolovaj celu policajnu stanicu : ) Ak by som mal moznost, Terminatorovi dam urcite minimalne 10 hviezdiciek...

Titanic (1997)

Tento Titanic je jeden najlepsich Titanicov vobec a myslim, ze sa uz ani ziaden lepsi nenatoci. Vlastne verim v to, ze sa uz ani nikto nebude pokusat prekonat velkofilm Jamesa Camerona. Nemalo by to zmysel, zbytocne by bol porovnavany s neporovnatelnym... James Cameron „premyslal“ poriadne dlho pred tym, ako sa pustil do takehoto prelomoveho a legendarneho filmu, ktoremu nechyba dokonala prepracovanost, zmysel pre maximalne detaily a hlavne originalnost podania celeho pribehu vratane romantickej zapletky v duchu zaciatku 20. storocia. Vsetko je premyslene, zrezirovane, technicky spracovane a natocene tak, aby bol divak uchvateny a aby boli splnene jeho vsetky jeho ocakavania.. Jedna sa o giganticky projekt za 200 milionov USD, ktory sa navzdy vpise do dejin svetovej kinematografie. Som nazoru, ze ak niekto zapochybuje co i len na sekundu o kvalite a jednoznacnosti tohto bravurneho filmu, filmom nerozumie.. : )

Jako štvaná zvěř (1995)

Hm... Uvazujem, preco ma tento film tak malo hviezdiciek... V principe sa nejedna o trhak.. ale svojho casu bol. V principe sa nejedna o prvotriedny film, ale svojho casu bol. Mame rok 2010 a ja nemam jednu jedinu vycitku voci tomuto filmu, hadam ak, tak mohla byt dlhsia eroticka scena vo vlaku... nic viac. Fantasticky Baldwin a este fantastickejsia Cindy jednoducho nemaju chybu. Film ma rychly a zaujimavy dej, sceny nie su nerealne, herci su fakt presvedcivi, byvala KGB a jej postupy su vo filme vyobrazene fakt realne a na zaver happyend... Tak kde je problem? : ) Jednoznacne kladne hodnotenie.

Motel smrti (2007)

Priznam sa, este som nevidel film, v ktorm by hralo iba 7 hercov : ) konkretne: pohadany manzelsky par, zvrhly recepcny, dvaja maniaci, odberatel vrazednych videí kamionista a stary zavrazdeny policajt... Chcem tym okrem ineho povedat, ze sa jedna o velmi lacny a jednoduchy aj ked napinavy ale B-ckovy film, ktory by som dokazal natocit hadam aj ja... Velmi sa cudujem, ze sa na to nechala nahovorit bozska Kate Beckinsale, ktora je v tomto filme nanajvis nie sexi, vlasy v cope, spinava, ustrachana, ltt ze vobec prezije... : ) Boze to je tak stupidny film, ze mam dost. Ale neda sa povedat, ze som cely film presedel nudne v kresle.. To nie. Asi 2x ma tak od strachu tak vystrelo, ze som mal chut tych cvokov pozabijat sam... nech sa uz ten aj tak dost kratky film, co najskor skonci.. : )) Lacne, jednoduche s predvidatelnym koncom a ak by v tom filme nehrala Kate, asi by bol minimalne C-ckovy... Je to film hoden piatkoveho STV okolo jedenastej vecer.. : ) Ale aby som len nekritizoval, priznam sa videl som uz aj ovela horsie filmy... Tento je tak, ze pozriet jeden krat, trosku sa bat, trosku ponadavat a byt rad, ze je koniec a uz ho nikdy viac nevidiet...