Jasná hvězda (2009)

Áno..chladné, silné a veľmi anglické.

Pokání (2007)

Veľmi silný príbeh, ktorý predovšetkým hovorí o tom ako určité rozhodnutia a činy môžu zmeniť a radikálne ovplyvniť život nie len ten náš, ale aj život ľudí okolo nás..ale je nevyhnutné niesť následky.

Země z ptačí perspektivy (2011) (seriál)

Naozaj prekrásne.. Pozeranie takýchto dokumentárnych filmov umožňuje vidieť náš svet inými očami..

Země z vesmíru (2012) (TV film)

Ak by to bolo možné, tak dám aj desať hviezdičiek. Výborný dokumentárny film, úžasne zobrazený cyklus na našej planéte, doslova vidíme ako naša zem dýcha a žije práve tým, čo my často pokladáme za katastrofy. Krásne obrazy a medzi nimi aj skutočné zábery z vesmíru.

Holky na tahu (2012)

No to teda dopadlo! Keď toto bola ukážka ako sa majú správať dospelé ženy, tak to je svet už asi fakt postavený na hlavu.

Jeden den (2011)

Či sa to podobá na knihu alebo nie..dosť frflania. Film je film a kniha je kniha. Z tohto žánru je to jeden z vydarených kúskov, film pri ktorom som sa nenudila ani sekundu. Výborní herci, fakt príjemní a skutoční. Táto dánska režisérka Lone Scherfig bola úspešná aj z filmom „Škola života“, ktorý je tiež jeden z tých lepších. A určite úžasná Rachel Portman rozhodne dala o sebe vedieť prostredníctvom krásnej hudby.

Deník nymfomanky (2008)

Súhlasím s užívateľmi Viktooorka a Enšpígl...veľmi dobre to napísali.

Finanční krize (2010)

Veľmi, veľmi dobrým spôsobom natočený dokument. Pravdou je, že človek ani nemusí byť študovaný ekonóm, aby pochopil o čo tu ide. Všetko stojí a padá na tom, že pri „finančnom korýtku“ stoja už desaťročia tí istí ľudia, (ktorí nanajvýš podporujú prostitúciu a drogy, tým pádom zároveň aj kriminalitu, keďže sa na tom sami podieľajú). Za tým ako funguje ekonomika a finančný systém, je treba hľadať vždy len vrchných 5 – 10%. Veľmi dobre natočený dokument, v ktorom si títo významní páni a dámy priam ukážkovo "kydajú" na hlavu – a to priamo z ich vlastných úst.

Halířový román (1999)

Keď idete pozerať romantiku - vždy by ste mali rátať s tým, že to bude predvídateľné.. Ale na to sa neumiera. Musím pridať hviezdičku, pretože sa mi to páčilo a bavila som sa. Dobrá pohoda a nálada ešte trochu pridali filmu "na kráse", takže celkový výsledok je veľmi fajn :) A tento výsledok je podstatný.

The Ancient Forests (2003)

To by asi nebol fajn pocit, keby nám steny domu začala prerezávať motorová píla, hmm? Dosť to bolí dívať sa ako tie zvieratá trpia a ako spustošene vyzerá potom naša krásna zem. David Attenborough žije celý život vo "svete prírody"..disponuje značnou zbierkou výborných dokumentárnych filmov, odporúčam vyhľadať si zopár v jeho filmografii.