Casanova (2005)

Pôvodne som myslela, že pôjde o viacmenej vážny biografický snímok, ktorého štruktúra bude postavená prevažne z historicky podložených faktov. Kdežto na druhej strane šlo o uvoľnenú atmosféru a zábavu, povrchnejšie zobrazený život Giacoma z tej veselej stránky a príbeh trochu dokreslený životmi iných postáv. Heath Ledger je podľa mňa výborný herec a táto úloha mu veľmi pristala. Všetci herci boli výborný, film zábavný a hlavne pútavý od začiatku do konca..vrelo odporúčam :-)

Vévodkyně (2008)

Tento film odhaľuje životný príbeh menej známej osobnosti z histórie Anglicka, krásne spracovaný film, nádherná hudba, vynikajúci herci. Ani nemám čo k tomu dodať..mám pre takéto filmy slabosť..:-)

Bouřlivé výšiny (1992)

Celých tých 105 minút vkuse na mňa pôsobilo fakt dramaticky, podívnsky, depresívne a čudácky...no to som teda nečakala tak otrasne zobrazený príbeh dvoch ľudí, ktorí sa milujú. Ona bola pošetilá, nerozvážna a naivná husa a on bol chudák, s ktorým sa v detstve a aj neskôr v živote zle zaobchádzalo, tak z neho vyrástol paranoik a despota. Ďalej mi dosť vadila tá vkuse rovnaká vtieravá hudba. Ďalej mi strašne vadil ten scenár...to bolo horšie ako recitovačky. Verš a medzitým prázdno...žiadne poriadne vyjadrenie citov, vzťahov, emócií a prítomnosti - nemohla som sa do toho vžiť, stále som riešila hercov v zmysle akoby boli na divadelných doskách - nie pred kamerou. Sorry, ale takto podľa mňa romantický film nevyzerá...Duchovia, smrť, pochmúrne počasie - fúj to bolo depresívne. Videla som už viac historických romantických filmov, ktoré mám inak v obľube, ale toto ma dosť sklamalo. Knihu stopercentne čítať nebudem, to sa už nedonútim aj keby som chcela po zhliadnutí tohto snímku. Jediná naozaj pozitívna vec bola výber hercov. Ralph bol úžasný a Juliette Binoche je tiež zaujímavá herečka..A Sinéad O Connor ma prekvapila úplne najviac..tá bola krásna, že som ju ani som nespoznala..

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Myslite si, čo chcete ale je to náhodou fajn komédia...Rada som si tento 18 ročný film pozrela aj druhýkrát :-)) Myslím to vážne :-) Mňa to pobavilo..

Pýcha a předsudek (2005)

Výborný film, škoda, že Jane Austenová to nemôže vidieť tiež, bola by nadmieru spokojná. V knihe bol zachytený práve obyčajný život obyčajných ľudí, ktorí žili v tej dobe a vidieť to vo filme je úžasné. Austenová opisovala najčastejšie práve to dohadzovanie partnerov či už ženu mužovi alebo opačne, všetko záviselo od toho, ktorá strana má viac peňazí a to sa mi zdá naozaj dosť otrocké a ostré, pretože niekedy tá žena vlastne ani nevedela koho si berie (a opačne) podstatné bolo, že dotyčný(á) má majetok. Netvrdím, že dnes tomu tak nie je, snáď len ja vo svojej naivite mám predstavu, že nie až v takej miere :-)) A dodám len, že mať takúto matku, ktorej životným cieľom bolo "výhodne povydávať" všetky svoje dcéry bez ohľadu na ich šťastie, či potreby, to by bolo náročné...Chvalabohu nežijeme v 18.storočí..:-) Každopádne skvelý film, herci výborný. Keira pasuje do takej role, Mathew MacFadyen prekvapil, Donald má charizmu..a hudba - prekrásna..

Přežít Vánoce (2004)

Taký celkom milý Béčkový film. Chcelo by to príbeh možno trochu vylepšiť, prepracovať, ale od toho som ani veľa neočakávala.

Čtvery Vánoce (2008)

No, tak čakala som v prvom rade niečo, čo má dej.. Toto bolo v podstate o ničom. Chodenie po návštevách k "zvláštnym" členom rodiny..to bola ozaj vysoká koncentrácia podivínov. A škoda, ale mám pocit, že práve toto malo zaujať. Mňa nezaujalo. Dve hviezdy pre Reese, Vincea Vaughna a Mary Steenburgen.

Královna Viktorie (2009)

Krásne a príjemne spracovaný snímok, ktorý vystihuje možno jedno z najkrajších a možno zároveň aj najťažších období života kráľovnej Viktórie. Jedno z mála kráľovských manželstiev, ktoré bolo v princípe šťastné. Naozaj krásne a nenútene rozpovedaný príbeh, prostredníctvom ktorého môžeme aspoň trochu nazrieť do histórie, aj keď len stručne. Väčšina historických filmov obsahuje veľa násilia, vojen a zloby, ale tento bol skôr pozitívny a ukazoval viac toho krajšieho z jej života...toto sú moje pocity z tohto filmu. Inak veľmi sympatický herci, ktorí hrali tak ako sa patrí na historický film...veľmi pekné.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Zvláštny film, ktorý na prvý pohľad vyzerá romanticky, ale romantiku si predstavujem trochu inak. Dobrý herecký výkon Penelope v úlohe emocionálne a psychicky rozorvanej manželky, ktorá má zvláštne potreby a požiadavky na to, aby mohla normálne žiť a fungovať so svojím mužom (aj keď bývalým :-) A na druhej strane Cristina, ktorej tiež vôbec nevadí deliť sa o muža s inou ženou..zrejme to majú niektoré ženy v sebe zakódované ešte z čias, keď háremy boli v móde...:-)

To, co dýchám (2007)

Konkrétne tento typ filmu môžem len keď mám na to náladu. Tento som mala pripravený v PC už dlhšie, takže keď som začala pozerať, tak som netušila (úplne zabudla) o čom je. Schválne niekedy nečítam pred pozeraním ani komentáre, ani obsah a ono to niekedy vďaka tomu oveľa viac prekvapí, pretože človek nemá v podvedomí už vopred vytvorený názor. Film plynie pomalým tempom, postupne mení podoby, zaujme, ale na mňa predsa len trochu viac depresívny.. Herci výborní.