Skafandr a motýl (2007)

Skvěle zpracováno, bez zbytečných emocí a přitom už mě dlouho tak nic nedostalo.Kamera klobouk dolů,hudba jak by smet.A scény jako zašívání oka,nebo holení otce my uvíznou v paměti nadlouho.Opravdu citlivé a střízlivé zpracování vzhledem k ošemetnosti příběhu.95%

Jdi a dívej se (1985)

Ve válkách jsou vždy jen oběti a nic jiného,žadní hrdinové, žadné glorifikace,jen oběti a tenhle film to ukazuje.Nedovedu pochopit!!!co lidi žene k takovému jednání.

(1998)

Velice zdařilý trénink na Requiem for a drem,něco z Lyncheovi Mazací hlavy,něco z Laneova Jakubova žebříku a celé to v rytmu techno(logií) a schizofrenií odhaluje neodhalitelné.Už i tady Aronofsky dokazuje cit pro poetiku(scéna s vlnami na pláži ),kterou později naplno rozvine ve Fontáně.D.A.vidí hodně dopředu a já očekavám s radostí další jeho kousky.

Michael Clayton (2007)

Silný na nic si nehrající film,který má opravdu hustou atmosféru.Skvělé herecké výkony a žádný komplikovaný příběh který by ho brzdil.A závěr kdy je dostane je tak jednoduchý až s toho mrazí.

Rozsudek noci (1993)

Film jsem neviděl,ale soundtrack je legendarní!!!

Potomci lidí (2006)

Pro mně osobně velké zklamání,Cuarónova vize světa a její vizuelní podání je sice skvělé, ale umě to přebíjí,chaotičnost příběhu, zkratkovité jednání postav(ten aktivista z dredama mi přijde hodně k smíchu),náznaky, nevysvětlování děje a nenechání rozvinout další postavu,a v tom všem a ničem se mi nakonec stratil i Clive Owen.Přemýšlel jsem mezi 2-3* a nakonec to mu dopomohla zavěrečná scéna kdy hledá Kiké s díťetem a pak sním vycházejí z domu,tabyla fakt silná a nabitá emocemi.Nicméně rozpaky přetrvávají.51%

Malá Miss Sunshine (2006)

Tak já se bavil královsky a tím pádem už nepotřebuju nic rozebírat,už po pěti minutách bylo jasné že tahle rodinka je teda v uplné pohodě.A Paul Dano tak s toho asi něco bude.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Řada s miniaturovým vrahem (tuším osmá) je opravdu hustá záležitost a svým ražením alá Sedm dokazuje ,že se opravdu vymyká běžné seriálové produkci.Srovnání s Miami a New Yorkem není na místě.Bravo!Ovšem co udělá se seriálem chystaný Grissomův odchod na to jsem opravdu zvědavý.

Ošklivka Katka (2008) (seriál)

Ta jedna hvězda je za ty vytahané ksichty : )

Až na krev (2007)

Surové,kruté,až nekrev.Dlouho mě už tak nic nedostalo jako herecké výkony Daniela Day-Lewise a Paula Dano toho obzvláště.Z jeho kázání šel opravdu děs,svoje herecké umění už potvrdil ve filmu Malá miss sunshine,myslím že ho čeká skvělá herecká budoucnost.A taky mám pocit že letošní oscar za nej film skončil uplně někde jinde než měl.