Ztraceni (2004) (seriál)

Nepatřím mezi Lost nadšence a ne, opravdu jsem nečekala každý týden kousajíc si nehty, až přijde další díl a další (v tomto seriálu tak typický) zvrat, který mi nedá spát. Přesto Losti patří mezi ty lepší seriály. Jak už tady bylo mnohokrát řečeno, výběr postav a herců se neskutečně zdařil, dokonce ani HLP (rozuměj hluboké lidské příběhy, jak je známe z televizních novin na nově) nebyly až tak mělké a hloupé, k tomu si přidáme mystérii, dramatickou hudbu, neustálé zvraty a máme tu povedený projekt, který z lidí vytříská emoce a tvůrcům peníze. Správně, takhle se to dneska dělá.

Slečna Drsňák (2000)

Asi jsem sentimentální, ale já ten film mám skutečné ráda. "Drsná" policajtka se zbytky piva a bifteku na zubech, Michael Caine jako homosexuální návrhář, puf a máme modelku, nic nového pod sluncem a přesto kouzlí úsměv na rtech.

Návrh (2009)

Komediální poloha Sandře prostě sedí, i když dominantní a nepřístupná kancelářská "domina" byla trošičku křečovitá, dalo se to snést. Ani ten příběh není úplně stupidní, zkrátka příjemná oddechovka.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Ocěnuji snahu přinést ženskou ikonu do ryze mužškého světa lovců pokladů, Indy to není a nikdy nebude. Příběhová mělkost je očividná, ale zabavila jsem se za chladných večerů a pokochala se mou milovanou Angelinou, takže proč ne.

Noční motýl (1941)

Jak sama Adina psala ve svých pamětech, první polovinu člověk holt přežije, aby jí v druhé polovině mohl vidět. Adina Mandlová v jedné ze svých nejtypičtějších rolí, barové štětky, je pro mě skoro jediný důvod, proč tento film zhlédnout..

The Real L Word (2010) (pořad)

Jediným pojítkem reality show TRLW a seriálu TLW je jejich primární téma - lesbičky a jejich život. TV pořad není sestrou ani bratrem původního seriálu, je spíš kulhající sestřenicí z třetího kolena, neuškodila by mu větší dynamičnost, dramatičnost a vtipnost. Je to prostinká „kukanda“ do obýváku pár úspěšných žen žijících v LA. Musím uznat, že protagonistky mají něco do sebe a pořad může být poměrně snesitelná výplň sychravých večerů.

Saltová (2010)

Velká očekávání většinou přinášejí nemalé zklamání. Bohužel stalo se tak i tentokrát. Zpočátku slibné téma krachlo na přemrštěnosti a nedokonalosti. Nemluvím o nereálných akčních scénách, na ty se svým způsobem všichni těšíme, proto chodíme do kina, chceme být vytrženi z reality, mluvím o neukončenosti děje a nelogičnosti některých scén, nakonec si z celého filmu pamatuji jen: PRÁSK, BUM, PRÁSK, skvělou Angelinu (jen za ní 3*), PRÁSK, BUM, konec?

Jedině ona (2010)

Just Wright je typická americká komedie, tedy mapuje Lesliinu (hlavní hrdinka) cestu za americkým snem, je silně předvídatelná a končí happy endem. Třemi hvězdičkami věnčím skvělou Qeen Latifah, která si vždycky najde způsob, jak mě rozesmát a také oceňuji možnost opět spatřit Pam Grier, i když ta růžová mi k ní příliš nesedí :)

Jsem číslo čtyři (2011)

Zase další transcendentální bitvy nelidských ras. Ovšem možná zajímavou tematiku ruší nepříjemný hlavní hrdina, pan číslo 4. Slečna číslo 6 to ovšem válela moc hezky, za ní a skvělou Diannu Agron dvě hvězdičky.

Ženy sobě (2011)

Jsem ráda, že se v řadě "hangovers" pro chlapy objevila i femininní podoba takových záležitostí. Hlavní družička a herečka je překvapivě sympatická a ostatní jí poměrně vkusně sekundují. Nicméně opakovaný vtip není vtipem, předvídatelnost zaručena - nehoda s otravou jídla, soupeření o pozici BFF..., i když v novém hávu, stále stejná píseň. Film šlo natočit mnohem dynamičtěji a komičtěji. Snímek má rozhodně několik skvělých momentů, ale mohlo jich být sakra víc, škoda škoda - herecký potenciál by tu byl....