Je to i můj život (2009)

Velice citlivě natočená reflexe dramatu rodiny zasažené rakovinou jedné z dcer. Abigail Breslin i Sofie Vassilieva zde předvedly pozoruhodnou práci, obě byly více než přesvědčivé. Cameron Diaz a vážná role? Zpočátku jsem se obávala, že si nezvyknu na věčně ustaranou matku tvrdě bojující za každý nový den své dcery. Cameron se však osvědčila a dokázala hrát i v dramatické poloze. Chválím i obsazení vedlejších rolí, skvělá byla teta i soudkyně Joan Cusack. Zkrátka a dobře příjemně překvapující perla "obyčejné tragédie" v současém mainstreamu krvavých thrillerů, komiksových fantazií a hloupých komedií...

Tajemství mumie (2010)

Přes veškerá špatná očekávání, jsem se nakonec odhodlala nového Bessona zhlédnout. Byla jsem více než mile překvapena. Typicky ''Bessonovsky se v hlavní roli představila silná hrdinka nedbající konvencí své doby a společnosti, která se nebojí vstoupit na ryze mužskou půdu - hledání pravěkých pokladů za účelem kvalitně napsaných románů. Prvky magického rázu - oživlé mumime, pterodaktyl, telekineze apod. působí hodnověrně, vtipně a krásně do příběhu zapadají. Hlavní hrdinka je silně charismatická a skutečně dokáže do děje vtáhnout, plně příběh ovládla a kočíruje si ho přesně podle svých potřet. At si říká kdo chce co chce, tohle je Luc Besson, jak ho znám a mám ráda.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Film, který před vámi doslova ožívá. Výborný koncept zpracovaný více než skvostně. Skvělé herecké výkony, které jednoznačně okralovala Julianne Moore, nás provádějí zdánlivě fádními životními osudy obyčejných lidí, kteří milují, chybují a žijí si tu svou životní sinusoidu, jak jen se dá. Krása až srdce usedá.

500 dní se Summer (2009)

Zooey je ale roztomilá mrcha :) Josepha Gordona mám ráda už od Deseti důvodů, ale tady skutečně přesvědčil, že je dobrým hercem schopným mnoha poloh. Komedie je to inteligentní, krásně glosovaná vypravěčovými uštěpačnými poznámkami. Gradaci velmi dopomáhá prolínání časových rovin - minulost, budoucnost, přítomnost s explicitním číslováním dní. Nejlepší je samozřejmě onen rádoby skrytý fatalismus a víra/nevíra v něj.

Sbohem, baby (2007)

Dlouho jsem neviděla tak dobrý detektivní příběh. Film vyvolává spoustu morálních a existenciálních otázek, které mrazí v zátylku. Pomalé rozplétání záhadného klubka událostí souvisejících s únosem malé holčičky je prováděno s citem a opatrností. Faktům čelíme pozvolna, přesto se není čas nudit, film celou dobu udržuje diváka v napětí a pozornosti a ten se nestačí divit, jak moc je tento případ zapeklitý.. Ben Affleck mě mile překvapil, jediná a pro mě zásadní chyba tohoto snímku je jeho hlavní představitel, nemůžu za to, ale je mi nesympatický, naštěstí je obklopen skvělými herci typu Eda Harrise či Morgana Freemana, kteří tuto nerovnováhu vyvažují.

Sociální síť (2010)

Další důkaz o geniálnosti Davida Finchera. Jedině on mě dokáže připoutat i k příběhu, který do podrobna znám a ukázat mi na něm nepoznané novum. Deník vynalézání jednoho z přelomových intersociálních médií je poutavý a inspirující. Hlavní herec skvěle zvládl roli asociálního génia s maminkovským komplexem a jeho výkon podpořily i dobře obsazené a zahrané vedlejší role. Dokonce ani Justin mi nebyl na obtíž. Krásná práce.

Poslední noc v Římě (2010)

Silně sugestivní a emotivní snímek, který mě na začátku chytil a na konci bez dechu pustil. Herečky jsou úžasné, scény opravdivé, hlavní myšlenka zdrcující, konec srdce lámající a přesto vyvolávající úsměv na rtech. Všechno podkresleno tony písně Loving stranger. Bravo!!!

Ocelové magnólie (1989)

Jo jo, takové filmy už se dnes jen tak nevidí, stejně tak jako ty skvělé herečky, které skutečně umí hrát..

Svatba ve třech (2005)

Hned na začátku přiznávám svou zaujatost. Komedie je to nevšední, ale řízná a skvěle obsazená. Mezi Piper a Lenou to jiskří až nebezpečně. Happy end pro všechny je samozřejmě na snadě, ale kde jinde máme ty štastné konce hledat, když ne ve filmech? Zkrátka film, který má bude mít v mé filmotéce vždycky místo :)

Město žen (2009) (seriál)

Cougar Town byl pro mě velice příjemným a osvěžujícím překvapením. Courteneyina moudra jsou klasickými klišé na téma, jak nezestárnout, nezabalit předčasně život a ještě z něj něco pořádně vytřískat. Nenechme se mýlit, v jejím podání jsou ona tisíckrát omílaná moudra k popukání. Cougar Town by ovšem neby takový bez zázemí skvěle obsazených vedlejších postav. Úžasně zahraná mrcha Ellie, "hlupačka" k sežrání v podobě Laurie, glosující syn Travis, stupido otec Bobby, oddaný manžel a přítel Andy a fešák od vedle Grayson. Všechny postavy zkrátka skvěle doplnují časovanou bombu Jules (Courteney Cox). Všichni si tu jen tak mimochodem žijí svůj maloměstský život s notnou dávkou nadsázky, ironie, sarkasmu a zdravého alkoholismu. Vypadá to, že život čtyřicítkou ještě sakra nekončí :)