Kovbojové a vetřelci (2011)

Já bych nebyla ohledně tohoto filmu natolik skeptická, je to skutečně zajímavý koncept, který se dal zpracovat lépe, ale i hůře. Hlavní hrdina sice působí jako robotická nádoba, ale jeho statičnost naštěstí vyrovnává skvělá Olivia Wilde a Harrison Ford je nedaleko za ní. Konec je samozřejmě naprosto předvídatelný, ale řekla bych, že je to dobrá zábava na neperspektivní odpoledne.

Navždy spolu (2012)

Inu tak pěkná oddechová romantika se sympatickými herci, lepší než drátem do oka..

Kamarád taky rád (2011)

Trošku inteligentnější komedie vhodná pro otřesně nudné a deštivé odpoledne, neurazí, ale nic světaborného to také není. Zpočátku si tropí žerty z ostatních romantických komedií, přičemž pracuje s naprosto stejným modelem a je stejně tak předvídatelná. Jak jsem řekla ze začátku, neurazí, ale ani nevytrhne.

Taková nenormální rodinka (2010) (seriál)

Výborná prázdninová odpočinkovka. Nejsou to žádní Heroes, ale to neubírá seriálu na pohodovosti, sem tam vtipnosti a někdy dokonce i napínavosti. Poměrně škoda, že první sérií skončí. Julie Benz byla vskutku přerozkošná :)

Záměna (2011) (seriál)

Zajímavý koncept točící se okolo výměny dětí v porodnici. Jaký by byl život, kdyby se to nestalo? Mnoho otázek a ještě více nejasných odpovědí. Sympatické herectvo, především Daphne a Emmet, ovšem ani Bay není úplně k zahození. Není to seriálová hitparáda, ale poměrně zajímavé 45 minutové pozastavení nad zvláštními kličkami osudu... Je léto, takže sem s tím..

Necessary Roughness (2011) (seriál)

Hlavní hrdinka je mile podmanivá, šílená rodinka, šílení pacienti a zajímavé metody, jak je z jejich "šílenosti" narychlo dostat. Vtipné, neotřelé a sympatické. Jen tak dál.

Princ a pruďas (2011)

Proč ne, dobrá letní oddechovka s mnoha vtipnými momenty, na druhou stranu s mnoha trapnými a ještě trapnějšími chvilkami, ale celkovému dojmu vymyté pohodovky neuškodilo..

Tara a její svět (2009) (seriál)

Klobouk dolů před Toni Collette a samozřejmě stanicí Showtime, která opět přišla s nevšedním a více než zajímavým tématem. Rozštěpená osobnost a život s našimi alteregy by byl poměrně zajímavý a tento seriál modelově ukazuje humorné i tragické stránky takové reality. Nejvíce sedí popis zajímavé a ta Toni, super, přesto v konkurenci jiných seriálů musím hodnotit tři a kousek, zkrátka krapítek nad průměr.

Tělo jako důkaz (2011) (seriál)

Seriál má kvalitní a moderní vědecké podloží, to hodnotím velice kladně. Na hlavní hrdinku (respektive herečku) jsem si zvykla už v Zoufalkách a role nekompromisní, asociální patoložky jí poměrně neubližuje, naopak. Ovšem takových seriálů už tu bylo a Dr. Megan Hunt rozhodně nesahá po kotníky mnohým z našich oblíbených Medical Examiners (například nepřekonatelná Maura Isles v podání Sashy Alexander). Navíc mě irituje, že hlavní hrdinka zde stvárňuje klasický model (pardon, měla by ztvárňovat) morálně a sociálně silné ženy, přičemž téměř každý díl končí tím, že hledíme do vodnatých očí měkkosrdcaté rádoby mrchy, což se absolutně tluče se zamýšleným záměrem. Seriál zásadně stojí a padá s hlavní postavou, která balancuje jen tak tak. Její vědečtí kolegové jsou poměrně milými nerdy, ale co se týče policejních protějšků - bolavé klišé "pravých policajtů". Jak jsem předeslala, případy jsou celkem zajímavé a technicky (někdy i herecky) to na průměr stačí a průměry máme od toho, aby bylo nač koukat, když mají ty skutečně dobré seriály pauzu, není-liž pravda.

Láska bolí (2011) (seriál)

Velice zajímavá narace, hlavní hrdinka je nadmíru sympatická, stejně tak jako náš oblíbený "čteč" myšlenek z Heroes, kterému komediální pole neobyčejně sedí. Líbí se mi, že pokaždé se ukáže nějaká nová postava a jiný pohled na příběh, přičemž příběh drží pohromadě díky třem až čtyřem stálicím.