Taková nenormální rodinka

• USA No Ordinary Family (více)
všechny plakáty
TV spot
USA, (2010–2011), 14 h 20 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Blake Neely

Michael Chiklis, Julie Benz, Kay Panabaker, Jimmy Bennett, Autumn Reeser, Romany Malco, Stephen Collins, Ingrid Sanai Buron, Christina Chang, Tate Donovan (více)

Epizody(20)

Na první pohled vypadají Powellovi jako klasická americká rodinka. Ale to do doby než přežijí leteckou nehodu a získají každý nějakou superschopnost. Otec Jim získá fyzickou sílu, máma Stephanie superrychlost, 16ti letá dcera Daphne schopnost telepatie a 14ti letý syn JJ-a, který měl doposud problémy s učením se stal supergéniem. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

TV spot

Kritik.

Nemôžem ohodnotiť niečo, čo nebolo dokončené! A je mi jedno, že dôvodom predčasného ukončenia natáčania je údajne neúspech u divákov. Nerozumiem, prečo sa (nielen v Amerike) točia seriály takýmto spôsobom: Natočí sa pilotný diel, následne sa zistí či majú o daný žáner a typ seriálu diváci záujem. Ak nie, viac sa už nenatáča. (Prípadne sa natočí jedna séria, potom MOŽNO ďalšia séria, potom MOŽNO ďalšia séria...) Chápem, že ide o biznis, ale čo je veľa, to je veľa. Najhoršie pre kinematografiu dnešnej doby je, že sa scenár píše dodatočne. Amazonka, Crusoe, Terra Nova, Joan z Arkádie, 100 Questions, Rodinka úžasných...všetko predčasne ukončené! Čo tak napísať scenár (CELÝ!) a potom natáčať? Z tohto dôvodu ma takmer nikdy nesklamú životopisné filmy a filmy natáčané podľa už existujúcej predlohy (väčšinou ide o staršie a overené literárne diela). ()

nikushaa

Trošku drámy, trošku komédie, trošku superschopností, trošku rodinných problémov a aj trošku akcie ... asi tak by som zhodnotila NOF, seriál, ktorý nám ponúka "no ordinary" pohľad na ľudí so superschopnosťami a mne sa to páči :) Po všetkých hrdinoch, čo sa snažia zachrániť svet, je pre zmenu dobré sledovať ako sa s tým vyrovnáva obyčajná rodina. Veľmi príjemná oddychovka - 4* Po pozretí celej série hodnotenie nemením, ale ak niekto čaká poriadnu akciu, tak bude sklamaný. A ak nemáte radi seriály, ktoré majú len jednu sériu a končia cliffhangerom, tak vám NOF sledovať neodporúčam :) ()

TheDarKnig

Nijak originální, nijak vynikající, ale přesto vskutku sympaticky působící rodinná superhrdinská pohádka. Proč ne? Děj se moc nerozvíjí, charaktery jsou slušné, leč ne výborné, a mohlo by to být trochu více mimo rodinné a temnější, ale jak jsem napsal, proč ne.. Na volné večery ideální drobnůstka a zpracující různé rodinné problémy.. ()

Marek1991

Spočiatku sa mi tento seriál mimoriadne páčil. Veľmi sa mi páčili herečky, ktoré tam hrali, dialógy, dej a celkovo tá rodinka sa mi páčila. Neskôr však pribúdali podivné postavy a dej sa zamotával a to niekedy neprimerane, že to z toho urobilo len seriál o jednom pokračujúcom príbehu. Aj keď to vyzeralo poeticky a ako novšie lepšie pokračovanie rodinných seriálov, neskôr sa mi sprotivili aj tie detské postavy. Tak ako mi bolo veľa vecí na tomto seriály sympatických, tak ku koncu aj veľmi veľa tých nesympatických. Takže je to pre mňa len priemerný seriál. ()

Piri

Páči sa mi to viac ako iné superhrdinské seriály, viac ako populárny seriál Hrdinovia. Sympatickí herci, dobrý dej, nenudí, celé to uzatvára šarmantná tigrica Julie Benz. Slovenský dabing to pekne oživil a prevedenie je výborné - Ivan Gogál / Michael Chiklis, Gabriela Škrabáková-Kreutz / Julie Benz, Dominika Žiaranová / Kay Panabaker, Tomáš Hallon / Jimmy Bennett, Alfréd Aczel / Romany Malco. Komickou postavou je Katie Andrews (Autumn Reeser), ktorá síce často v deji nevystupuje, ale keď už áno, tak to stojí za to - naivná, vtipná, úprimná a zlatá. Perfektne ju vystihla v slovenskom znení Jana Wagnerová. Reeser mi bola hneď nejak povedomá, ale nie zo seriálov ani filmov, ona bola jedna z kočiek z populárnej video hry Red Alert 3 ;) Škoda, že seriál nepokračoval. ()

• Michael Chiklis už má so zvláštnymi schopnosťami skúsenosti. Hral totiž "kamenného muža" Thinga vo všetkých dieloch Fantastickej štvorky. (BoncheR)