The Black Glove (1997)

Geniální. Dechberoucí. Artové zobrazení totální dívčí submisivity (a protože si režisérka byla velmi dobře vědoma toho, že 99% mužských Dominantů působí na plátně často nepřirozeně, obsadila do pozice "nahoře" ženu), geniálně gradované budování sexuálního napětí, které má ovšem řadu dalších, hlubších rozměrů, ukázka bolestivé touhy a toužebné bolesti, to vše v minimalistickém noirovém obalu a s nezaměnitelným, atmosférickým zvukovým doprovodem. Neprávem přehlížený, nedoceněný klenot. Pět hvězdiček (děkuji, Paní). Šest hvězdiček (děkuji, Paní). Sedm (děkuji...)

The Lords of Salem (2012)

Tak tohle byl zlofilm. V tom nejlepším slova smyslu. Netuším, jak moc jím chtěl Rob provokovat, ale podařilo se - i na facebookových stránkách filmu jej fanoušci za Lords of Salem buďto proklínají, nebo velebí, ale nic mezi tím. Budu se opakovat, ale: začátek slibný, od druhé poloviny lehce WTF, ve finále audio-vizuálně-krvavě-světelná-akdovíjakáještě řežba, v níž se stírají hranice mezi normálnem a vyšinutostí, snem a realitou, dobrem a zlem. Rob Zombie si tímhle filmem chtěl udělat radost - a udělal ji i mně.

The Slender Man (2013)

Moje slabost pro horory typu found footage mě často nutí některé filmy nadhodnocovat. Slender Man je první - a doufám, že i poslední -.výjimkou. Nezáživné, bez jakýchkoliv momentů překvapení, s otravnými postavami a nijakým scénářem. Nuda, nuda, šeď, šeď. A přitom má fenomén "Slender Mana" hodně vysoký potenciál.

Tma (2005)

Lákavý námět, celkem dobré obsazení, prostředí ideální pro horor...a nulový výsledek. Žádný mráz po zádech, naprostá absence strachu či napětí, naprosto promarněná šance. Kde se stala chyba?

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Podívala jsem se na to ze zvědavosti. Ne, ani bláznivej Brůna, ani feťák Lábus to nezachrání. A to mám jinak české kriminálky poměrně ráda.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007)

"Mě neznásilníš!" - "Ne, ale jak to, že mluvíš španělsky?" *** "Samice hromoještěra má zraněné oko. Možná smrtelně!"

Vem si mou duši (2010)

Po druhém shlédnutí ubírám rovnou dvě hvězdičky. Na nového Cravena jsem se těšila jak malé dítě, a My Soul to Take si dovoluji označit za zklamání roku. Odfláknutý pokus o vzkříšení slasherů z přelomu osmdesátých a devadesátých let. Craven má rozhodně na víc. Snímku totálně chybí nadhled, vtip, atmosféra. Slasher died when Wes Craven said: "Slasher is not dead".

V pasti (2005)

Vizuálně zajímavý, překvapivě nápaditý film. Ellen Page je "holka na pěst" - ať už jako samozvaná soudkyně v Hard Candy, nebo těhotná středoškolačka v Juno - ale přesto se nemůžu ubránit sympatiím vůči ní. Patrick Wilson od jistého momentu v podstatě nemá co hrát (co byste chtěli hrát v poloze na zádech a s pytlíkem ledu na koulích?). Filmu na jednu stranu vlastně není co vytknout, na druhou stranu mi pořád připadal jako řadová epizoda mírně nadpůrměrné kriminálky roztažená do 103 minut.

Vraždy podle předlohy (1995)

Sigourney Weaver příliš neexceluje, přesto jsem se na film podívala několikrát. Podle mého názoru jde o neprávem poměrně nedoceněný snímek, zvlášť ve srovnání s dnešními thrillery. Výborná atmosféra, další plus dávám za informace o sériových vrazích. Bez postav, které zásadně nerozsvěcejí a vůbec páchají samé nelogičnosti, by to beztak nebylo ono.