Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Film, kde Jim Carrey využíval originalitu, svoj typický afekt, paródiu... keby som film videl prvý krát, dám mu viac hviezdičiek... viem, že keď som ho ako malý prvý krát videl smial som sa skoro celý film... problém je, že už pri druhom raze sa mi film prestal páčiť, po treťom raze už liezť na nervy a po štvrtom raze som ho nedopozeral... takže filmu jeho humor neodoberám, aj Jim Carrey sa snažil, len pre mňa: 1 krát a dosť!

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995) odpad!

Ja by som film osobne nazval Ace Ventura 2: Ace Ventura... všetko čo bolo v prvom diely vtipné a originálne, tuto bolo len zopakované. Dokonca o triedu slabšie.

Adamova jablka (2005)

Veľmi dobre natočený magický psychologický film s nádychom mysteriózna... a konečne film, kde mi na postavách záležalo, a to nie len na dvoch hlavných hercoch (Mikkelsen je úžasný herec), ale aj na ostatných postavách, ktoré sa vyvíjaju spolu s nimi. Film patrí síce do art-sekcie, jazyku nerozumie od nás asi nikto, ale je vceľku ľahko pozerateľný, s úžasným nadhľadom (ked prídu nacisti, hlavný vodca schytá priestrel hrudníka od araba, ale moc ho to netankuje a odíde si po vlastných akoby nič), trocha tragikomickým typom humoru, ale so zaujímavou vcelku štastnou (no, priestrel hlavy :D) pointou. 8,5/10

Agent bez minulosti (2002)

Pre mňa až príliš predvídateľný film... Matt Damon ma nepresvedčil, bohužial, akčné scénky (až na bitku v byte) ma nudili, naháňačky áut mi prišli strašne nereálne (ten žigulák by podľa mňa musel mať vystuženú konštrukciu) a inak skvelá Franka Potente mi tiež prišla akási umelá. Bohužial... ale aspoň lepšia 1*

Air Force One (1997)

Keď si porovnám nekonečný príbeh a toto :D No tento film ukazujúc Amerického prezidenta ako Johna McClanea (akurtá s morálkou) je až nadmieru nudný, bez vtipu, otrepané scénky, nelogické postupy v scénari... radšej si kuknem Deň nezávislosti, tam tiež bojuje americký prezident, ale aspoň je to vtipné.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Zaujímavé sci-fi, ktoré vyniká porpi tých akčných lietačkách lodí vo vesmíre... natočené typickým Spielbergovím rukopisom, so zlatučkím Joel Osmentom, kde sa mierne dotýka morálnych problémov a vízie nie najštastnejšej budúcnosti. Chyby som nepostrehol. Prečo teda za 3? Pretože Spilbierg má umenie niekedy DODRBAŤ dobrý film... po tom, ako sa Osment ocitne na dne mora a prosí modrú vílu aby ho premenila v chlapčeka, sa mohol namiesto nelogického najnepochopiteľnejšieho happy-endu postaviť pred obrazovky Spielberg a povedať: "Zdravím divákov. Upozorňujem vás, že následujúce zábery sú tak presladené, že by ste mohli dostať cukrovku. Preto tí z vás, ktorí si chcú z tohto filmu odniesť niečo iné ako mimozemšťanov konajúci z nejakého dôvodu, postavte sa a odídte..." Mínus 2* za jeden z najhorších koncov vôbec...

Ajťáci (2006) (seriál)

Nie tak dokonalé, ako Blackbooks (zostava mrzutý chlap - trtko - kariéristická žena je podobnosť dosť nenáhodná ;-)) ale tiež úžasný originálny britský humor z prostredia IT (v ktorom je inšpirácie na zapeklité a šialené situácie až až). Niektoré úseky sú tak dokonalé vyspádované, že si ich môžem pozrieť desať krát a stále sa na nich budem smiať. Škoda že seriál troška klesá čím novšia séria, ale stále je to úžasná komédia s hereckými výkonmi nad úroveň. 9/10

Akumulátor 1 (1994)

Prečo akumulátor 1? Neviem o tom, že by bola dvojka :-/ ... každopádne veľmi veľmi originálne téma z dielne Svěrákovcov, a u mňa jednoznačne najlepší film od neho. Vtip je nad vecou, niekedy až cimrmanovský, Formanovci aj Brychtová sa ujali role s citom a presvedčivo (Svěrák ako vždy famózny). Scénky ako z akčného filmu, keď skáče a vypína televízori ovládačmi, indián s titulkami či trik zo žiarovkou sú nezabudnuteľné okamihy. Filmu nemám ani čo vytknúť, jednoducho 10/10

Alenka v říši divů (2010)

Problém bol, že som od filmu moc očakával... 3D som si moc neužil, naopak som bol nasratý, že som kvôli tomu počul slovenský horzný dabing, najmä pri Deppovi. Wasikowsa nezahrala zle, bohužial nebolo moc v čom, príbeh bol príliš rozliaty, rozporcovaný, a okrem krásnej vizuálnej stránky neponúkol vlastne dokopy nič. Posledný súboj s drakom ma akurát nudil, a nebiť Deppa, princeznej Hathawayejovej a Carterovej s veľkou hlavou, nemal by som dôvod film pozerať. Príliš plitké, 4/10

Amélie z Montmartru (2001)

Zeleno-červeno-žltý film, ktorý chytí za srdce každého. Je nádherné sledovať, ako sa Jeunet pohráva s každučkým detailom, ktorý sprvu nemusí zabadať, ale pri konci zistíte, že je to všetko nádherne spojené. Herecké výkony tu sú dokonalé... dokonca aj ten chlapec, ktorý osloví Kassovtiza na promenáde, to povie z ľahkosťou, že by si zaslúžil herecké ocenenie. Podpríbehy, ktoré sú vo filme, sú nádherné a vtipné, zmysluplné symbolizujúce útek od stereotypu a branie života z tej najzauímavejšej stránky: Trpaslík cestujúci po svete, príbeh o tajomnoj čoveku na fotografiách, romanca predavačky v butike a suchého burana, predavač zo zeleninou... dokonca aj navonok úplne odveci scény tam zapadajú (keď Debbouze prinesie nákup, z ktorého postupne odkrýva obaly, aby sme zistili, že nakúpil niečo úplne iné). V príbehu sa môže nájsť každý, veď kto nechcel aspoň raz, len tak bezdôvodne si spestriť život detinskosťou? Príbeh o Amélii je vlastne príbeh o žene, ktorá síce dozrela po fyzickej stránke, ale psychika sa stále vracá do jej deckých čias, keď z rodinných problémov utekala vďaka fantázii. Keď stretne svoju "lásku", rozhodne sa ho získať... kde však iný by ho oslovili a doslova zbalili, ona použije tú najmenej tradičnú formu, tak pripomínajúcu detské papieriky, na ktorých bolo napísané "od tajného ctiteľa". Film je doplnený pekných zafarbením, a geniálnou hudbou od Yanna Tiersana, ktorá tu ostane ešte dlho po filme. Ozaj... koľko ľudí teraz asi prežíva orgazmus? 10/10