X-Men: Budoucí minulost (2014)

Spravili trojku a už nikdy se o ní nikdo nemusí zmiňovat. Pátá * za kameo nejoblíbenější postavy.

Původní (2013) (seriál)

První díly jsou celkem nekoukatelné, ale kvalita naštěstí po uvedení do děje stoupne. Seriál bohužel trpí stejným neduhem jako jeho starší bratříček - hezcí herci mají přednost před charismatickými a praktické činy, jako zbavit se někoho, kdo vás zradí každý druhý týden, se nedějí. Přes to všechno je to celkem příjemná oddechovka. A absence středoškoláků je velkým plusem.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Ať dělám co dělám, první díl Hobita je pro mě prakticky nekoukatelná nuda. Nevěřila bych, že to někdy řeknu (Hobita jako knížku nemám ráda a dodatky z Pána prstenů jsem žrala), ale dodatky osekat a sekat tak dlouho, až z toho zůstane jeden konzistentní film. K čertu se CGI omlazenou Galadriel, ten film neví, co je. A kamera je najednou strašně ošklivá a triky vypadají jako triky. Je to celé takové na Petera Jacksona nepovedené.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Lepší. Koukatelnější než první díl. Jako krásná výprava zpátky do Středozemě je to dobré, jako film sám o sobě... eh.

Veronica Marsová (2014)

Fanoušky seriálu potěší, ostatním toho asi moc neřekne. Ale to nevadí :)

Thor: Temný svět (2013)

Hrozně moc jsem chtěla mít druhého Thora ráda, ale prostě to nejde. Ten film je brutální railroad, kde nic nedává smysl. Náhodně roztrhaná realita hraje do karet jen hodné straně, Erik je redukován na směšnou figurku opakující stále dokola stejný vtip, chemie mezi Jane a Thorem (kteří po sobě dva roky plakali, m-hm), hlavní hybatel událostí, prakticky neexistuje... ach jo. Dobré věci tu jsou, ale je jich jako šafránu. Ach jo. Btw, hudba. Nová hudba není tak... slabá jako ta stará, ale pro změnu zas není ani trochu originální (hlavní téma je neskutečně otravné a kolovrátkují jej pořád dokola). Iluze o kvalitách trojky si moc nedělám, ale tak budu držet palce, aby se aspoň ta hudba na třetí pokus povedla.

V jako Vendeta (2005)

Mrzí mě, že to není víc jak předloha. Neříkám, že je to špatně, ale myslím, že by film byl o dost silnější. Aspoň já jsem to vždycky chápala tak, že V nosí masku proto, že se vzdal svého života ve prospěch myšlenky (/zešílel), ne proto že je popálený a ošklivý. Dodává to pak jeho zápalu víc opravdovosti.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Macho idiot a protivná autistka usvědčí jednoho ze tří podezřelých (ten třetí to není). Mustr aplikovatelný na 95% dílů.