Mechanik zabiják (2011)

Film, který těží z originálu, kterému se ale pramálo podobá. Statham zahrál tvrďáka s umem, jemu vlastním a občas bych řekl že hraje opravdu dobře. Co mě ale překvapilo, byl výkon Bena Fostera, který v určitých scénách herečky predháněl i Stathama. Na ději mi vadilo ze začátku až mezihvězdné tempo, kde scéna cvičení žáka (která nesmí chybět v každém akčňáku, a kde vetšinou zabere alespoň 5 minut) se zde odbyla za 30 sekund a v další scéně Steve zabíjí jako zkušený mechanik). Dále film ubýhá místy až podezřele pomalu. Zklamal mě zoufale předvídatelný konec, který je asi to stejné, jako byste 15 minut před koncem odešli a zbytek filmu si prostě domysleli. Čekal jsem alespoň stejně našláplou akci jako v Kurýrovi. 35%

A-Team: Poslední mise (2010)

Film, který sazí na střílení hlášek, gagů, přestřelek a jiných cool kravin, s kadencí Kalašnikovu. Film se tváří jako hrozně frajerská, akční píčovinka jako je tomu třeba u Machete. Funguje to? NE! Film možná pobaví ale Liam Neelson, který si v každé druhé scéně zapaluje doutník, hýří velitelskýma hláškama a moudře radí, mi přijde moc přehnaný. Což o to, kvarteto hlavních hrdinů je dokonalé, a pro mě jedna z nejlepších charakterových kombinací za poslední dobu, ale jako celek A-Team prostě nefunguje. Uvítal bych méně akčňáckých scén a dokonalých plánů, které pokaždé vyjdou, méně fyzikálních prohřešků (20 tunový tank, který nesou jenom 3 padáky ??????), a hlavního zaporáka který má koule (ne, Linch nefunguje). potom by byl A-team perfektní, nenáročný akčňák. Pro mě zklamání. 45%

Machete (2010)

Super podívaná! Filmový krvák který se snaží tvářit jako béčkový biják s efekty sedmdesátých let, plný brutálních scén, charismatických padouchů a neuvěřitelným počtem sexy bab (nikdy bych neřekl že Michelle Rodriguez, může vypadat tak neuvěřitelně sexy). Co se týče zápletky tak nemám (vzhledem k hlavnímu námětu filmu: Zab všechny, vrař Stevenovi Seagalovi mačetu do naducaného bříška, ojeď nejhezčí babu a odfrč si to na Harleyovi s další sexy babou, dřepící v minisukni a roztaženýma nohama na nádrži.) mnoho výhrad. Naopak jsem čekal větší bezduchost. Danny Trejo i přes množství vrásek, vypadá jako bezcitný zabiják. A při scéně, kdy strunovkou přejede ksicht bodyguardům a následně se líbá s polonahou Lindsay Lohan a její (taktéž nijak oblečenou) matkou v bazénu, natočí to a pak pošle jejich otci/manželovi (samozřejmě hlavnímu padouchovi), jsem se tetelil blahem :). Sem s dalšími díly! 70% (vzhledem k žánru)

Zelený sršeň (2011)

Bežte už někam s tím 3D! Tahle stupidita mě nutila prvních 15 minut mrkat a krčit nos, protože 3D brýle jsou pohodlné asi jako španělská bota. Film mě příjemně pobavil a rozesmál. K ději mnoho výhrad nemám kromě trapného a okoukaného rozhádání hrdiny a jeho side-kicka. Waltz obsazený do role záporáka je naprosto dokonalá role, vyšperkovaná naprosto úchvatným hereckým výkonem (Waltz umí zahrát jak postaršího mafiána, s krizí středního věku a s dokonalou dvouhlavňovou bouchačkou :) , tak dokonale slizkého hajzla Hanse Landu y Panchartů, na milion procent). Kato byla role až překvapivě dobře zahraná. Sice Jaye Choua neznám ale rozhodně mile překvapil (i když bych si odpustil ty jeho zpomalené Doomovské bitky). Co se týče Cameron Diaz, tak mohu říct jen to, že by ve filmu nemusela vůbec být a nikdo by si toho nevšiml, protože pro film byla asi důležitá jako ten bagr, co se tam na chvíli objevil :) Ubírám hvězdu za 3D crap (který ve výsledku nebyl ani poznat) 80%

Hanebný pancharti (2009)

Největší potencionál tohohle filmu spočívá v traileru. Film jsem si pouštěl s očekáváním poctivého krváku, masakrálních záběrů nacistických mrtvol a podobné libůstky. Celý film obsahuje takovéhle scény celkem.....tři. Postavy jsou celkem sympatické. Pancharti, o kterých je celý film, zde dostali méně prostoru než kumbál. Hodně se mi líbila tvrďácká postava Tila Schweigera, která dostala asi jen 5 minut prostoru. Brad Pitt má sice úžasně přehnáný, vidlácký přízvuk, který se mi kupodivu líbil, ale jako charakterní velitel partyzánů, který má sršet vtipem a hláškami selhal. Nejlepší postava je určitě sviňácký Hans Landa, který je slizký a úlisně vychcaný až hanba. Poslední scéna je dokonalá a podle mě zachraňuje celý film. Ocenil bych více přestřelek a jiného velitele Panchartů. Kdyby šlo dát půl hvězdíčky, tak si Pancharti zaslouží 3,5 protože zas tak úžasný čtyřhvězdičkový biják to není, ale tři jsou možná až trochu málo. 72%

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Syrový pohádkový horror aneb Cimrmanův "Kašpárkův hrobeček". S překvapením jsem zjistil že 3. pokračování Toy Story už vlastně není moc pro děti. Být 8leté děcko, tak odcházím s kina, s traumatem na 5 let dopředu. Jelikož už jsem dětským plínkám odrostl, tak se mi to velmi líbilo. Velmi dobře zpracovaný dospělý příběh. Sice předem očekávatelný zvrat v dětské školce. Líbili se mi postavy jako Barbie, Ken a nebo uřvaná opice. Film se mi moc líbil a na scénu přeprogramovaného Buzze "Toreadora" nikdy nezapomenu :D. 80%

Hrdinové (2006) (seriál)

Velmi dobrý seriál. Vždy když na něj narazím na Coolu, tak se rád podívám. Velmi originální nápad genetických proměn a ještě lepší hra na kočku a myš, kde kočka je Syler. Výborné herecké výkony a efekty. 80%

Agentura Jasno (2006) (seriál)

Seriál založený na chlapovi, který má jakýsi "dar" a hraje si na detektiva. Originální nápad, výsledek nula. Policejní oddíl je tlupa idiotů pod vedením kapitána blbce a superkomisařky odvážné. Zpracování je vážně nudné. Zápletky by vymyslel i mop na podlahu. Jediné co by se dalo vyzvednout tak obstojná kamera. 30%

Game Page (1998) (pořad)

poslední dobou jsem se na tenhle pořad začal znovu koukat a musím říct, že mi tu něco chybí. rád se koukám na ukázky z her a různé rozhovory. Vyloženě mi ovšem vadí trapné vtipy které slouží jako prolog nějaké reportáže. Zajímavý nápad, katastrofální výsledek. Recenze jsou velmi kvalitní ale moderátoři celkový výsledek dost kazí. 40%

Gympl (2007)

Mám dojem, že tenhle film má spíše vyvolat dojem, že grafitti jsou supa dupa zábava, na pravidla se má srát a rodiče jsou svině, kteří doma akorát zabírají místo, než cokoliv jiného. Mádl hraje dobře, asi proto že tahle role mu sedne. Vorel překvapil ale mluví jako po 15 pivech, s patřičným pražáckým přízvukem. Jestli někomu tahle Undergroundová atmosféra, kde všichni sou hajzlové, a já sem v tom sám, s flaškou spreje a prázdnou zdí, vyhovuje...prosím Mě to vyloženě vadí. 20%