Yarushka

okres Praha
Dousin

• 6.2.2012  23:25
    Malý princ (1974)

Knihu jsem četla předtím než jsem zkoukla tento film a myslím, že se mnou bude většina lidí souhlasit, když řeknu, že kniha = mnohem lepší, ale tady jde o film. Podle mě je to opravdu zdařilá adaptace. Užívala jsem si ty momenty s Malým princem a skvělé rýmy (shlédnuto v originále), možná by tam hudby mohlo být méně, ale jinak opravdu jedna báseň.

• 6.2.2012  11:37

Nadšení s kterým vyprávěl byl pro mě důkazem toho, že si Spielberg Leana opravdu váží. Filmy, které má od něj najradši jsou v první řadě Lawrence z Arábie, Most přes řeku Kwai a Doktor Živago...

• 6.2.2012  10:57

Skvělé doplnění informací k zázračnému filmu. Dozvíte se spousta zajímavostí ohledně natáčení a komplikací, který s tím přicházely apod. Bavilo mě sledovat vyprávět Omara, jak bylo těžké jezdit na velbloudovi. -Některé scénky natáčeli i v noci... - Scénka, kterou několikrát opakovali je s Lawrencem, jak sfoukl sirku a dalším obrazem byl nádherný západ slunce.

• 5.2.2012  14:45
    Den zrady (2011)

Jeden z mých prvních filmů o politice a musím říct, že jsem si pro začátek vybrala dobře... Skvělé herecké výkony Ryana s Georgem mě mile oslovily. Ta kombinace sama o sobě je skvělá. Hudba Desplata opět bodovala a překvapilo mě, že Leonardo DiCaprio měl s filmem také něco společného...

• 1.2.2012  20:07

Fajnové uvedení do děje(i když jsem čekala něco většího), prostředek už méně zábavný a konečné vyvrcholení děje- částečně očekávané. Scénky s Ryanem a Anthonym byly briliantí... to napětí, ty pohledy, ty dialogy- jsem si naprosto užívala a tak to má správně být u thrilleru. Jedna z věcí, co mě trošku iritovala je, že kameraman si myslel, že bude cool, když bude otáčet kamerou- mně to přišlo bezvýznamné a zbytečné. Takže hlavně za ty dialogy mezi R. a A. dávám 4 hvězdy.

• 23.1.2012  23:09
    Lovci hlav (2011)

Jedna z mých prvních severoevropských tvoreb a musím říct, že skvělý! Zajímavý humor, napětí, spousta krve, úžasné herecké výkony...Ze začátku jsem se bála, že to bude nuda, ale od půlky filmu to nabralo na rychlosti a začalo to být fáákt hustý. U takového typu filmu mám vždy pocit, že jde o korejskou specialitu např.: Ajeossi. Konec mě mírně překvapil, že skončil dobře, ale posledních několik vět mě i tak dostalo. ,,Jmenuji se Roger Brown. Měřím 168 centimetrů. A víte co? To je víc než dost."

• 18.1.2012  17:59

Silný opravdu silný příběh dle skutečné události doprovázené skvělou hudbou. Ellen Page, v roli umučené Sylvie, byla přesvědčující. Strašné, jak se takové věci mohly stát... Zvláštní je pak sledovat výpověď těch dětí, stále se sama sebe ptám, jak je možné, že ty děti toho byli schopni?

• 18.1.2012  14:30
    Juno (2007)

Juno je opravdu skvělý film, Ellen Page si získala moji sympatii hned ze začátku. Vše se zdá realistické narozdíl od filmu Jeni Juno, kde Jeni nemá pořádné bříško. Zábava je jinak náramná. Dialogy svižné, vtipné a plné ironie, které se tam přesně hodí. Soundtrack ne tak úplně pro mě, i přesto jsem to zkousla. Ohledně titulek velmi zajímavé. Jen bych už řekla, že ta scénka, kdy ji praskla voda a jeli do nemocnice je nadlehčená- až taková americká alá všecko v pohodě, ale jinak opravdu jak vystřihlé z života.

• 17.1.2012  18:59
    Jeni, Juno (2005)

Jeni juno je film zajímavého rázu. Pro mě byl strašný šok, když jsem viděla průběh sexuální výchovy..:D Ohledně děje jedná se o netradiční romantickou komedii. Nejlepší byli taxikáři- ti mě opravdu velmi pobavili. Jinak sem tam se objeví hádky ohledně těhotenství, které nakonec stejně dobře skončí. Kýčovitý konec a svatba ubrali na mém hodnocení. Horší 4 hvězdičky

• 16.1.2012  21:52
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Skvělý seriál s velmi vtipným nápadem a postavy. Během těch 5ti sérii, které jsem shlédla za necelý měsíc jsem si velmi oblíbila Sheldona, Penny, Rajeshe (pro jeho dokonalý přízvuk a smysl pro humor) a později Amy. Musím poznamenat jaké části seriálu opravdu stály za to. Jedná s03e08, s04e22 a potom v podstatě prvních pět dílů páté série byli dokonalé. Hláška: ,,Penny, Penny, Penny"

• 15.1.2012  01:46

Velmi zajímavý film plné krásné hudby a sice méňě povedených vtípků. Film shlédnut na Akiconu 2011.

• 2.1.2012  21:39

Velmi dojemný film s opravdu skvělými herci! Měla bych k filmu jednu připomínku: k tomu jakého hrdinu udělali ze Schindlera. Shlédla jsem dále k filmu bonus (89 min), který byl přiložen k originálu. Jednalo se o rozhovory pamětníků- lidí ze seznamu. Sami tvrdili, že to nebyl anděl. říkali: ,,Schindlerovi nebylo proti mysli úplatky brát nebo dávat. Oscar přijel do Polska(Krakov) za bohatstvím, ne zachránit nás." Scénky jinak byli většinou zrealizovány přesně jako např.: scéna s klukem, který si zachránil život zasalutováním, nebo skutečnost, že Amon G. střílel nejen z balkónu po každém, který se mu nelíbil. A že byli schopni židé poznat, kdy bude střílet, podle toho jestli měl na sobě tyrolský klobouk nebo bílé rukavice. Jinak musím pochválit černobílou kompozici a hudbu, která tam perfetkně pasovala.To jak se chovají židé v současnosti, to už je jiná kapitola... Čekala jsem na konci vygradování, ale bohužel nestalo se tak... Jinak to byl pro mě opradu silný emoční zážitek.

• 2.1.2012  01:02

Některé dojemné scénky byly pro mne strašným americkým klišém. Bylo tam též spousta zbytečných scén, které bych nejraději vyškrtala, nebo spíš bych poupravila ty nudné dialogy, přesto musím říct, že jsem si to užívala, přesněji řečeno: scénky, kde se vyskytovali psi a pomáhali si navzíjem nebo volili svého šéfa. Krásné.

• 29.12.2011  01:12
    Modigliani (2004)

Nádherný životopisný příběh nejen umělce Modiglianiho... Ve filmu mě zaujaly hlavně dvě scénky ta první je s mistrem Renoirem..:D a ve druhé všichni umělci tvoří na soutěž. Tato scénka je plná emocí spojená krásnou hudbou a úžasnými tahy štětce, který ten rytmus dění podporuje.

• 26.12.2011  21:40

BACHA SPOILERY- V jako suprhrdina, který všecko přežije(po střílečce, kde na něj míří kolem 10ti lidí) a pak se eště doplazí až k Evey? To jsem fakt nezblajzla... Jinak herecké výkony Stephena Frye, Natalie Portman a Huga Weavinga jsou výtečné ! Brááávóó! Ty scény plných úžasných myšlenek! Hříčky se slovy - "Remember, remember, the fifth of November" - NÁDHERA. Idea zničení parlamentu za nadějí lepšího světa mě dostala, jen sem měla pocit, že jsem tohle už někde slyšela... Jedna z věcí, která se mi hodně líbila a nezapomenu je záběr na domina krása! A další nezapomenutlená scéna- přemnožený maskovaní Včka v Londýně. 4 hvězdy

• 26.12.2011  18:40
    Protektor (2009)

,, Čech je cyklistou, který se nahoře hrbí, dole však šlape." Hitler na tomto citátu postavili celý film. Jeden z mála českých filmů, co si zaslouží mé 4 hvězdičky. Velmi dobrá tvorba Najbrta (sice je tam vidět ta jeho "nestydatost"), ale s tím už nic nenaděláme... Skvělý snímek o době protektorátu a Heydricha. Velmi mě zaujal způsob jakým se snažili divákovi vštípit do paměti, jak to tehdy vypadalo (titulky všude kolem o židech), odkazy na kola a k tomu ta hudba- povedené :)

• 25.12.2011  22:30
    Sim Salabim (2008)

Nádhera, pokochání, já osobně jsem neumírala smíchy jako kámoška, ale tento krátkej okamžik zůstane v mé mysli ještě hodně dlouho..:D

• 25.12.2011  20:53

Nikdy jsem si nemyslela, že Emily Blunt a Matt Damon by mohli tvořit skvělý pár..:D Teď k tomu důležitějšímu. Voda, kouzelný sešítky,klobouk a dveře..:D to byl sakra dobrej nápad..:DD Ta kombinace tědlech suprovej předmětů se mi velice zalíbila..:)) Dveře už tu byli !!!!! Příšerky s.r.o. !!! Kouzelný sešítky a vůbec přemisťování jako takové mi připomnělo Harryho Pottera. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je trošiiičku kopírka..:D Nápad předsedy je další skvělá věc (zase to někde bylo), která mě na filmu fascinovala, většinu věcí jsem jim zblajzla - proto krásné 4 hvězdičky.

• 25.12.2011  15:09
    Saturnin (1994)

Skvělá komedie!! Na mě ze začátku až příliš suchý humor, ale ke konci se to pořádně rozjelo :)) :DDD ,, Kam šel dědeček?" ,, Šel se kouknout jak funguje konkurence..:DDD " Nejlepšíí hlášky.:D Fandím Saturninovi a nejradši bych zabila tu Kačenu !! :DD

• 24.12.2011  13:53
    Herkules (1997)

Jedna z mála Disneyovek, která mě nedostala. Myslím, že je to tím, že jsem film neviděla v dětství, tak to nemělo na mě takový dopad. I tak si to podle mě zaslouží 4 hvězdy za nápadité prostředí a skvělý písničky.

• 24.12.2011  12:54

Velmi povedený snímek o aktuální situaci ve světě. Některé scénky byli na mě až moc- myslím to tak, že buď byla v tu chvíli hodně špatná kamera a nebo v pozadí strašnej hluk a to ěm staršně iritovalo. I přesto dávám 4 hvězdičky.

• 23.12.2011  17:47

Tento snímek americké rodiny mám velice ráda, prostě mi přirostl k srdci. Skvělá kombinace herců.:)

• 23.12.2011  17:46

Zajímavé snímek rodiny takového "druhu", některé scénky pro mě strašným americkým klišém, přesto herecké výkony Julianne, Joshe, Mii a Marka jsou excelentní :)

• 23.12.2011  17:40
    Coco Chanel (2009)

Krásný herecký výkon Audrey Tautou, nádherné kostýmy...ale příběh Coco Chanel jako takový trochu pokulhává...

• 17.12.2011  17:12
    Fighter (2010)

Krásné drama. Miluju příběhy dle skutečných událostí a toto je jeden z filmů, který je právem oceněn. Drogy, box a rodina- skvěle propojené a scénky z dětství to oživovaly. Velmi povedený snímek :)

• 11.12.2011  20:07

Zajímavé zpracování :) Rozhodně nezmínili vše, ale to jim vyčítat nebudu. Dvůr Jindřicha VIII vystihli dobře, Natalie Portman zahrála perfektně Annu Boleynovou a Scarlet Johansson(i přesto, že je mi ensympatická) ve filmu mě donutila soucítit s ní. Povedené :))

• 17.11.2011  11:15

Zábavné...sice ne přímo vtipné, protože některými částmi jsem se třásla strachy z toho, co bude..:D A konec příliš idealistický..Ale jinak jsem se opravdu bavila.

• 27.10.2011  23:45

Kdyby nebylo roztomilého Jakea, pštrosího maniaka(ten mě fakt pokaždý rozesmál) a jeho kumpána vrhače nožů, u mě by to rozhodně mělo horší hodnocení...Obraceč času z Harryho Pottera akorát ve verzi dýky. Se spousty klišé a končící happy endem. Horší 4 hvězdičky

• 12.10.2011  17:02
    Street Kings (2008)

Skvělý, začátek měl pomalejší průběh ale od čtvrtky filmu to nabíralo na rychlosti. Takových filmů je sice hodně, ale i tak mě to bavilo. Čekala jsem lepší konec... nemám ráda,když je hlavní hrdina je největší borec na světě a všichni ho potřebují. 4 hvězdy

• 4.10.2011  18:17

Úžasni herci a dokonale zasazeni do rolí. Taktiky, strategie v lásce úžasně zakomponovány do příběhu. Výsměch hlavních postav z neštěstí, který jim plánují je jedna z dalších věcí, co mě uchvátila. Kostýmy, hudba a kulisy..skvělé..:)