V jako Vendeta (2005)

BACHA SPOILERY- V jako suprhrdina, který všecko přežije(po střílečce, kde na něj míří kolem 10ti lidí) a pak se eště doplazí až k Evey? To jsem fakt nezblajzla... Jinak herecké výkony Stephena Frye, Natalie Portman a Huga Weavinga jsou výtečné ! Brááávóó! Ty scény plných úžasných myšlenek! Hříčky se slovy - "Remember, remember, the fifth of November" - NÁDHERA. Idea zničení parlamentu za nadějí lepšího světa mě dostala, jen sem měla pocit, že jsem tohle už někde slyšela... Jedna z věcí, která se mi hodně líbila a nezapomenu je záběr na domina krása! A další nezapomenutlená scéna- přemnožený maskovaní Včka v Londýně. 4 hvězdy

Protektor (2009)

,, Čech je cyklistou, který se nahoře hrbí, dole však šlape." Hitler na tomto citátu postavili celý film. Jeden z mála českých filmů, co si zaslouží mé 4 hvězdičky. Velmi dobrá tvorba Najbrta (sice je tam vidět ta jeho "nestydatost"), ale s tím už nic nenaděláme... Skvělý snímek o době protektorátu a Heydricha. Velmi mě zaujal způsob jakým se snažili divákovi vštípit do paměti, jak to tehdy vypadalo (titulky všude kolem o židech), odkazy na kola a k tomu ta hudba- povedené :)

Čistá duše (2001)

Nemám slov,... už dlouho se zajímám o schizofrenii (příznaky na Rudolfovovi II.), avšak tento film ve mně vyvolal úžasné pocity.... Russell Crowe a Jennifer Connely jsou nádherný pár a jejich herecký výkon též vynikající s tímže herecký výkon Russella byl výjimečnější a zanechal mnohem větší dojem. Soundtrack nádherný, film mě několikrát dohnal k slzám a tím, že je to film dle skutečné události o to silnější dojem to ve vás zanechá. Výborné!

Únos (2006)

Skvělý! Podle mě mnohem lepší než Presto !! :)

Sim Salabim (2008)

Nádhera, pokochání, já osobně jsem neumírala smíchy jako kámoška, ale tento krátkej okamžik zůstane v mé mysli ještě hodně dlouho..:D

Správci osudu (2011)

Nikdy jsem si nemyslela, že Emily Blunt a Matt Damon by mohli tvořit skvělý pár..:D Teď k tomu důležitějšímu. Voda, kouzelný sešítky,klobouk a dveře..:D to byl sakra dobrej nápad..:DD Ta kombinace tědlech suprovej předmětů se mi velice zalíbila..:)) Dveře už tu byli !!!!! Příšerky s.r.o. !!! Kouzelný sešítky a vůbec přemisťování jako takové mi připomnělo Harryho Pottera. Nemůžu si pomoct, ale tenhle film je trošiiičku kopírka..:D Nápad předsedy je další skvělá věc (zase to někde bylo), která mě na filmu fascinovala, většinu věcí jsem jim zblajzla - proto krásné 4 hvězdičky.

Saturnin (1994)

Skvělá komedie!! Na mě ze začátku až příliš suchý humor, ale ke konci se to pořádně rozjelo :)) :DDD ,, Kam šel dědeček?" ,, Šel se kouknout jak funguje konkurence..:DDD " Nejlepšíí hlášky.:D Fandím Saturninovi a nejradši bych zabila tu Kačenu !! :DD

Počátek (2010)

Nádhera! Další dokonalé dílo mistra Nolana :)) Po prvním shlédnutí jsem pořádně ještě netušila jaká bije, ale po druhém shlédnutí...Slast..:D Jsem moc ráda, že konečně někdo po Satoshi-konovi (odkazuju na Papriku) dokázal výborně zpracovat téma sny. Inception je spíše vnuknutí než počátek...ale to je detail. Hlavní myšlenka toho, že ve snech si nikdo nepamatuje začátek je úchvatné. I to, že sen skončí vždy, když je člověk mrtev...Nechybí mi tam i sem tam vtipné scénky: umírala jse smíchy u hlášky pana Watanabeho, že mu přišlo jednodušší koupit celé letiště..:D Nebo čím Levitt přiměl Page, aby se s ním líbala..:D A ohledně soundtracku nádhera! Stále poslouchám dokola a nemohu se toho nabažit! Zimmer opět nezklamal..:) Jedná se o film u kterého rozhodně nebudete chroupat popcorn(aspoň podle mně), popcorn bude slušně sedět vedle vás a vy nebudete stačit čučet, co všechno se hemží na obrazovce! Ať žije nakopnutí !!!