• Pohádka

Romaneto (1980)

Dokonale ponurá atmosféra, ještě umocněná dnešním deštivým počasím. Něco takového jsem dnes potřebovala vidět. Tajemno, stará Praha, a jeden úžasný herec vedle druhého. Náhodou shlédnuto na Kino CS.

Anna Karenina (2000) (seriál)

Knižní předlohu jsem nečetla, což bych konečně měla napravit. Ale ze všech verzí Anny Kareniny, které jsem viděla, se mi tato líbila nejvíc. Velký podíl má na tom jistě i výběr herců. Anny osudová láska, její uvěřitelné zoufalství a následná tragedie vytváří dojemné a nadčasové drama. V příběhu samotném mě ale vždy asi zaujala více linie s Kitty a Levinem, nemůžete jinak než jim držet všechny palce co máte. Plus krásné kostýmy i výprava, takže co si přát víc.

V erbu lvice (1994)

Zdislava z Lemberka, jedna z mých nejoblíbenějších historických postav, působivě vykreslený středověk a vynikající Boris Rösner. Kombinace zodpovědná za to, že V erbu lvice je pro mě fascinující film už od dětství.

The Return of the Native (1994) (TV film)

Ač jsou pro mě filmy podle knih Thomase Hardyho většinou sázka na jistotu, tady jsem se mírně zklamala. Asi proto, že jsem hodně očekávala. Děj plyne bez nějakého většího vzrušení, Eustacie v podání Catherine Zeta-Jones je sice krásná, ale to je tak všechno. Nepomohla ani moje slabost pro Raye Stevensona :-). Daleko víc zaujme vedlejší příběh dívky Thomasiny a barvíře Diggoryho.

Colour Blind (1998) (seriál)

Poprvé jsem tento seriál viděla před lety na TV stanici Hallmark, kde běžela zfilmovaná díla Catherine Cookson takřka neustále dokola se slovenským dabingem. Dodnes mě mrzí, že jsem si je všechny nenahrála. Někdy sice až naivní příběhy, ale jako oddechovky vynikající. Colour Blind, který dávali pod názvem Zaslepeni barvou, patřil spolu s The Tide of life k mým nejoblíbenějším. Sleduje osudy mladé černošské dívky Rose Angely, která v polovině 30.let 20.století hledá své místo ve světě a především svého otce. SPOILER: A jak jinak, najde nakonec i toho pravého, malíře v podání úchvatného Jamese Larkina.

Paní Bovaryová (2014)

Třetí verze Paní Bovaryové, kterou jsem viděla a opět víceméně zklamání. Takže to asi bude předlohou. Nuda, kterou prožívá hlavní postava, se přenesla bohužel i na mě. Nenašla jsem si jedinou postavu, která by mi byla sympatická. Jediný, kdo ve mně vzbudil nějakou emoci byl doktor Bovary, kterého mi bylo chvílemi líto. Ale o tom tenhle film být asi neměl. Pochválit ovšem musím výpravu a kostýmy. Toť vše.