V nitru Llewyna Davise (2013)

Svoji pouť po filmech od Coenů jsem zakončil tímhle smutným příběhem. Celkem jsem se v tom poznal. Protloukat se ze dne na den, hledání lepších zítřků a neutuchající naděje, že se to jednou zlomí a bude lépe.

Ave, Caesar! (2016)

Nemůžu si pomoct, ale jak v posledních měsících projíždím všechny coenovky, tak se mi tahle až překvapivě hodně líbila. Určitě jsem nepobral všechny narážky a parodie, ale bavila mě jednak přehlídka známých herců i v hodně malých rolích a také to byl pohled na Hollywood podle mých představ. Asi jsem měl dobrou náladu a film jsem si užil.

Amityville: Dům hrůzy (1990)

Další díl a zase další krok ke dnu celé série. Tohle už byl skoro odpad.

Ocelová pěst (2011)

Byly momenty, kdy mě to dost bavilo, ale byly momenty kdy mě ten malý klučina štval. Připomínalo mi to film Over the top ( Do útoku ), jen místo turnaje v páce tu zápasí roboti. Jackman mi sedí snad v každém filmu, kde ho vidím a i tady byla radost sledovat jeho boxerské umění. Ale přiznám se, že být mi tak 14 let, byla by to pro mě neskutečná pecka, takhle dávám lepší 3 hvězdy.

V pasti (2018)

Mám rád film Stalo se ( The Happening ) a pořád jsem ty dva musel srovnávat. A zároveň jsem marně vzpomínal, kdy jsem naposledy vidět Malkoviche bez chlastu. Určitě to nebyl špatný film i mě překvapil, protože jsem čekal opravdu blbinu. Ale po jeho konci jsem se neubránil dojmu, že to mohlo být lepší a mohlo to být i na 5 hvězd. Takhle dávám slabší 4.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Už podruhé jsem se v posledních dnech dostal k filmu, který určitě více sedne ženám. A stejně jako v předchozím případě i tady jsem se moc nebavil. Ondra Sokol hrál výborně, ale víc si z toho už za pár dní pamatovat asi nebudu.

Balada o Busteru Scruggsovi (2018)

V posledních dnech se snažím nakoukat všechny filmy od Coenů, a tak jsem se propracoval až k jejich zatím poslednímu filmu. Několik snímků jsem přeskočil a teprve se k nim budu vracet. Balada začala skvěle. U prvního příběhu jsem se válel smíchy a pustil si pár scén hned několikrát. Zbylé příběhy mě bavily už méně než první, ale to neznamená, že bych se nebavil vůbec. Snad jen povídka s Liamem Neesonem u mně zůstala bez odezvy, asi jsem ji zkrátka nepochopil. Každopádně Coeni už podruhé natočili dobrý western a těch v posledních dekádách moc nevzniká. Za mě takových 75%.

Nechápu, jak to dokáže (2011)

Taková průměrná rodinná komedie, kterou asi více ocení ženy a fanoušci Sarah Jessica Parker. Nejsem ani jedno, takže jsem si to moc neužil.

Ďábel v Amityville (1989) (TV film)

Amityville bez Amytiville. Posedlá lampa a hodin a půl dlouhá nuda.Tahle série upadá s každým dalším dílem a já se bojím, že tohle ještě nebylo úplné dno.

Nanking! Nanking! (2009)

Poslední věta filmu "život je těžší než smrt" přesně vystihuje atmosféru snímku.O masakru v Nankingu jsem nevěděl před tímto dílem skoro nic.Psát tu o zvěrstvech,ke kterým během této události docházelo,je zbytečné.Označení čínský Schindlerův seznam je opravdu trefné.