HennessyVSOP

okres Praha

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 23.4.2011  21:29

Řekl bych nejlepší Asterix :) veledílo animovaného filmu, které nestárne. Není moc co dodat.

• 19.8.2019  22:28

Tohle se mi opravdu špatně hodnotí, protože je to více než cokoliv jiného hlavně umělecký film. Řemeslně dokonalé, na efekty se mohou jit zahrabat i o 10 let mladší Star Wars, některé střihy kamery se asi dodnes učí na školách. Jenže film je díky extrémně dlouhým záběrům pětkrát delší než by odpovídalo ději a to si ještě po konci filmu budete muset pustit další půl hodinové video, abyste pochopili, co chtěl vlastně básník říci. Zajímavé, ale znovu to opravdu vidět nehodlám.

• 6.12.2018  21:08
    21 gramů (2003)

Paradoxně pocitově mnohem delší film než se zdá a to díky zvláštní kompozici děje, kdy se jednotlivé osudy postav promítají na přeskáčku a celé to začne do sebe zapadat až někdy ve třech čtvrtinách filmu. Hodně kvalitní scénář a herecké výkony ale způsobují, že tohle drama o morálce a osudu vás opravdu chladnými nenechá. Skvělé dílo.

• 11.9.2011  00:01

Tak špatný film to nebyl, Jean Reno hraje stále pěkně. Téma filmu profláknuté, ale koho tyhle filmy baví tak myslím zklamán zas nebude. škoda je jen toho, že se ve filmu objevují občas až moc připitomělé "hlubokomyšlenkářské" chvíle.

• 26.2.2012  00:36

Těžko hodnotit, nabízí se srovnání se Sin City. Předně, aby bylo jasno, já jsem fanda komiksu. A zrovna 300 má velmi kvalitní námět. Vizuální podoba filmu se mi líbí stejně jako se mi líbila u Sin City, pravděpodobně i více, na druhou stranu narozdíl od Sin City už nepůsobí tak originálně (ani zdaleka). Z dějového hlediska se jedná prostě o epos, spousta mluvení, spousta úvah a sem tam akce. Vím do čeho jsem šel a film to přesně naplnil, takže v tomto ohledu je vše v pořádku. Dost slabota je soundtrack. A taky opakování toho co už někde bylo. Když to shrnu, tak jako fana komiksu jsem si na své příšel (a to rozhodně více než u všech těch Fantastic 4 a jiných), na druhou stranu pěti hvězd se tu prostě nedosáhlo. Pro příště trochu více akce, více orgonality a hlavně lepší hudbu.

• 31.12.2011  15:48

Nejlepší novodobý western, tečka. Skvělí herci pochopitelně, velmi dobrá hudba a režie. Mínusem je trochu slabší scénář, protože, především ke konci, dochází k nelogičnosti v jednání postav (a tím teď nemyslím úplný závěr), ale jsem ochotný to skousnout a přimhouřit oko. Na staré klasiky to sice nemá, ale takhle dobrý western tu nebyl už jak dlouho? Alespoň 30 let?

• 20.4.2012  01:57
    50/50 (2011)

Dva nejsilnější filmy roku 2011 a oba o nemocných. Zatímco Intouchables jsou opravdu hodne černou komedií, tak 50/50 je reálné drama odlehčené humorem, za což jsem přísahám Bůh rád, protože především v závěru, kde jde sranda stranou musí tenhle film zničit každýho normálního člověka. A každý kdo tenhle film shazuje je jenom blbej cynik, co se s rakem ještě u nikoho nesetkal. Opravdu 50/50 patří pět hvězd, a to bez debaty, protože točit něco o rakovině a umírání a zároveň vkusně a s jistým nadhledem vyžaduje a) herecké umění a za b) 100% scénář a dobrou režii. Od tohoto filmu normální člověk nemůže chtít víc.

• 9.6.2019  14:28

Skvělý film zobrazující realitu vztahů. Ne každý se v tom najde, hodně zaléží na tom, jestli dotyčný prošel podobným vztahem jako hlavni hrdina (a minimálně v mé sociální bublině takových lidí není málo). Pokud hledáte romantickou komedii koukatelnou i pro chlapy, tohle je hodně dobrý tip a po boku Americké krásy se jedná o pro mě nejlepší filmy v žánru vzhledem k autentičnosti se kterou zachycují realitu vztahů v určité fázi života.

• 11.5.2011  19:27
    60 sekund (2000)

Dobrý film o autech s legendární, i když zase ne tak úchvatnou honičkou na závěr. Pro větinu lidí takové "neurazí ani nenadchne", ale najdou se i stovky jedinců co maí tento snímek v top10. Vysloveně celý film stojí na těch autech.

• 4.10.2019  22:23
    Ad Astra (2019)

Za mě v podstatě v pořádku. Nic co by člověk musel vidět (i když na druhou stranu jsem na těch vizuálech mohl v kině oči nechat) ale rozhodně mě to neurazilo. Je potřeba, aby divák nečekal zábavu ani akci ala Marťan, je to celé mnohem více komorní, vážné a v podstatě nejde o nic jiného než psychologický snímek v zajímavých kulisách.

• 25.1.2018  18:09

Mám šestiválcový benzín od BMW a tenhle film je v podstatě óda na radost pro fanoušky této značky. Krásné dobové záběry legendárních aut a nahlédnutí do jejich historie a historie motorsportu. Opravdu krásný dokument, i když hodně specifický.

• 16.3.2019  21:33

Johna Malkoviche jako Poirota opravdu můžu a musím uznat že to celé vizuálem a hudbou sedí jako prdel na hrnec. Herecky je to celé také bez debat a jedinou námitku mám pak ke stopáži, která je tak trochu dost příliš. Uvidíme kam se to přenese dále, obávám se, že pokud celá miniserie bude pokračovat stejně, začne to být velmi rychle nuda.

• 23.11.2013  03:26

Povedený akční thriller, zápletka je na úrovni i když jí chybí silnější wow efekt, z akčního hlediska velmi dobré a sympatické i v romantické rovině. A cení se taky hezká honička s Mini po vzoru klasiky automobilových úniků :)

• 31.8.2010  12:01
    Akta X (TV seriál) (1993)

Prozatím jsem viděl pouze první 4 řady. Akta X se mi zalíbily už od prvního dílu, nicméně musím uznat, že kvalitou se jednotlivé díly od sebe dost liší. Duo Mulder a Scullyová jsou nesmírně sympatičtí, celá konspirační teorie kolem muže s cigaretou je napínavá a některé z dílů s Monster of the Week jsou hodně veselé. Na druhou stranu některé epizody mají slušnou horovou atmosféru a koukat na tento seriál po večerech v posteli před spaním je fajn zážitek. Ústřední hudební znělku navíc snad zanjí i ti jedinci, kteří tento seriál nikdy neviděli. Moje kultovní srdcovka, proto dávám 95%

• 6.8.2019  19:57
    Akta X - Série 10 (série) (2016)

Desátá řada tohoto kultovního seriálu je fakt špatná. Mulder je stále Mulder a Scully je Scully a některé one-off díly jsou celkem dobré retro a sranda (např. Ještěrkodlak), ale scénář psal nějaký debil a tak serie ve stěžejních momentech dýchá píšernými dialogy a ještě horším dějem. Tahle mrtvola se oživovat vážně neměla.

• 2.1.2011  14:42
    Aladin (1992)

Velmi kvalitní disneyovka z atraktivního prostředí, s velmi pěknou hudbou, milým humorem a nápaditými postavami. Princezna Jasmína je navíc nejhezčí z disneyho ženských postav. 100%

• 31.8.2010  12:26

Po Ospalé díře je to druhý film od Burtona který se mi opravdu líbil, asi kvůli tomu že Alenka moc nepůsobí jako Burtonův film. Jako vždy u Burtona, má film nápadité a vizuálně podmanívé prostředí. Herecké výkony mi přišli fajn, Johny Depp hraje slušně (nejená se o žádný majstr-štich, ale je to prostě klasický Johny Depp) a i Mia Wasikovská hraje věrohodně. Jako pohádka je tento film opravdu super a z mého pohledu mnohem zajímavější než Karlík a továrna na čokoládu, a to především kvůli tomu, že Alenka je mnohem lepší předloha. Pokud vás ale nebaví pohádky tak na to nekoukejte, tento film je jednoznačně pro děti. Navíc mě potěšil Christopher Lee, i když moc slyšet není, udělal mi radost :) 85%

• 15.6.2013  17:55

Nemůžu si pomoct, ale mě se prostě nová verze líbila mnohem více. Spidy je víc věrný předloze, více vážný, více reálný Emma Stone je definitivně milionkrát lepší nez Kirsten Dunst. Ano děj se místy vleče, romantika je nuda, na efektech je místy hodně vidět digitálnost, střih nemá vždy hlavu a patu. A je to cílené na teenagery. Tenhle film je tak nějak debilně milý, že ho mám celkem rád.

• 31.8.2010  12:34

Těžko komentovat, tento film nemá moc slabiny. Smutné i vtipné, film o životě a s notnou dávkou podtextu, který by si měl každý pustit. Kevin Spacey se u mě tímto filmem natrvalo zapsal. A ta hudba! 95%

• 31.8.2010  18:52

Tento film mám opravdu rád, skvělý příběh, moji oblíbení herci, oblíbený žánr dovedený pod taktovkou Ridleyho Scotta k dokonalosti. Pro mne osobně nejlepší gangsterka od dob Kmotra. 100%

• 7.4.2012  12:15
    Amerika hledá topmodelku (TV pořad) (2003)

Další z řady reality show, kterou je lepší nikdy nevidět. Inteligenci, humor nebo aspoň nějaké dovednostní disciplíny zde nehledejte, prostě jenom banda pipin, které neví co s životem a během pořadu se hádají, pomlouvají a psychicky hroutí. Porota je kapitola sama o sobě. Nejhorší na tom je, že se tam ani není čemu zasmát, tohle je prostě jedno velké nudné nic.

• 4.9.2016  12:37

Pokud by byli lidi opravdu schopni hodnotit v rozsahu 0-5 hvězdiček, tak si film skutečně zaslouží těch 60%. Faktem ale je, že tady se rozdávají hvězdičky kdejaké vyhypované sračce, takže si dovolím dát čtyři, protože toto není na úrovni Batman vs Superman ani omylem. Animace dobrá, hlasy super, děj je primitivní, ale tak je to pohádka, pokud tu někdo čekal shakespearovské drama tak je mimo. Vtipných i roztomilých momentů bylo mraky, stačí jen nebýt morous a umět se bavit. Poměrně překvapivá je pro mě i narážka na problém migrace. V rámci shlédnutelných komedií je to dobré a rozhodně míň debilní než komedie typu Pařba kdekoliv.

• 8.2.2019  01:50
    Annihilation (2018)

Za Natalii dávám o hvězdičku víc, než si to objektivně zaslouží. Dějově je to skutečně kravina bez nějakého zajímavého momentu nebo výrazných herců.

• 23.10.2011  14:27
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Tenhle pořad sice má svoji masku (sprostá mluva, tvrdá upřímnost), ale díky tomu mě i víc baví. Ale v podtatě jde o to, že Pohlreich ví co dělá, ať už jde o vaření, chování k hostům a nebo vedení restaurace a ti zoufalci co si ho zavolají jsou ve valně většině absolutně mimo. Jednoznačně nejvíce smysluplný pořad na komerčních televizích, u kterého se jednak neskutečně zasmějete, něco se i přiučíte a občas se vám zvedne kufr když si představíte že ste v něčem takovém taky třeba jedli. Bohužel na gastronomické chování Čechů ádný vliv neměl, takže u nás se budou pořád tlačit ty špagety s kečupem a na všem vrstva eidamu.

• 23.7.2018  10:17

No jako v každé Marvelovce to nemá charismatického záporáka, ale jinak je Ant-Man and Wasp výrazný upgrade jedničky, což bych nečekal. Vše je v podstatě stejné - cílová věková skupina, efekty, styl humoru, ale ve všem to Marvel dotáhnul na vyšší úroveň. Skvělý film, zábavnější než noví Strážci Galaxie a možná mě ukamenujete ale za mě to je asi i lepší komiksovka, než Infinity War.

• 30.3.2018  17:01
    Apocalypto (2006)

Tohle je slušný komorní akční nářez, přitom podle názvu jsem čekal něco úplně jiného. Za autenticitu dávám palec nahoru, protože až o konce filmu, než jsem si ověřil herce, jsem netušil, jestli je to točené s herci nebo skutečnými domorodci. Slabším povahám doporučuji vůbec nekoukat, naturálnost je naprosto všudypřítomná a nezadá si s gore horory. Opravdu vyjímečný film, u kterého mne nenapadá k čemu jej přirovnat.

• 23.12.2018  14:08
    Aquaman (2018)

Nejlepsi DC od dob Nolanovych Batmanu, nicmene to zas neni tak velika pochvala vzhledem ke kvalite toho ostatniho. Nicmene musi se nechat, ze Aquaman se povedl predevsim vizualne. Je to obri pastva pro oci, at uz v podobe vyumelkovanych hercu, kostymu a nebo prostredi. Akce je zhruba tak akorat a prospela by mozna lehce kratsi stopaz, nicmene o zadnou nudu se nejedna. Skoda trochu slabsiho pribehu, ktery opravdu prilis napeti ani prekvapeni nepobral. Pokud by takto vznikaly vsechny DC filmy, tak by se mozna nemusely hanebne krcit ve stinu Marvelu.

• 23.7.2017  10:59

Tohle byla prostě blbost blockbusterovýho typu. Čím stárnu, tím víc mi tenhle typ bezduchých slátanin vadí čím dál víc a to mám na kultovní blbosti od komiksů po star wars slabost. Assassins Creed je naprosto typický představitel amerického filmu současnosti, kterých se do kin chrlí stovky za rok a podle toho zo pak i vypadá.

• 31.8.2010  18:57

Předělávka slavných komixů. Výprava, Panoramix a Obelix jsou strašně fajn, Asterix se mi ve své hrané podobě moc nelíbí. Vtipnost celého počinu je slabší než u papírového vydání, ale stále se jedná o koukatelný a líbivý film, dokonce i na opakované shlédnutí někdy v budoucnu. Navíc Laetitia Casta jako Falvala je opravdu moc krásná :) 70%

• 31.8.2010  19:05

Problémem je že tohle nemá s Asterixem a původními komiksy společného vůbec nic. Je to prostě typická masová komedie s přihlouplými vtipy, zajímavý ale je, že alespoň patří ještě pořád mezi ty slušnější a při troše dobré vůle a piva se u toho dá zasmát. Pro mne osobně je nezapomenutelná scéna s odkazem na Darth Vadera. Nicméně mne vážně mrzí, že tímto dílem filmaři shazují tak pěkný a inteligentní komiks, kterým původní předloha bezesporu je. Moje "objektivní hodnocení" je 50% pokud ale máte rádi předlohu, tak uberte 30.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19