Vetřelec (1979)

Legenda sci-fi hororu. A krutě parádní. I po těch letech naše malé uslintané obludky neztratili vůbec nic ze svého kouzla. Všechno působí mrazivě reálně (snad až na ty počítače), takže si vlastně ani nedokážu představit jak by se to dalo natočit po vizuální stránce s dnešními efekty líp. Sigourney hraje báječně, navíc není žádná kočka, takže vás nic během filmu neruší :) Hudba a celkově atmosféra jako řemen, všechno perfektní. Ani sem napětím nedutal a místama sem fandil i vetřelci, jak si ho oblíbíte :).

Kulový blesk (1978)

Krátké ale vtipné :) Každopádně Máňa říkala, že to není směroplatný, takže ať si každý udělá názor sám.

Princ a Večernice (1978)

Klasická česká pohádka s dobrými herci, příjemným dějem a výtečnou hudbou, zlatá doba českých pohádek. "Ba i král Artuš pravil, ha ha ha, jsem tak vesel, že už ani nemohu být veselejší... veselejší."

Top Gear (1978) (pořad)

Co se automobilů týče, tak je Top Gear bez konkurenční. Jenže on je téměř bez konkurenční i co se zábavných pořadů týče. Tohle spojení je pro muže asi geniální a i u žen bych si tipl, že Top Gear boduje. Auta jsou buď rychlá, nebo šílená, nezkoumá se u nich spotřeba, ale spíše schopnost jízdy bokem a v dílech nechybí ani nějaká šíenost stylu hod autem ze skály na terč... Moje srdcová záležitost.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Film staršího ražení a s menším rozpočtem, nečekejte velké triky a naopak musíte počítat s tím, že se podobně jako všechny starší filmy s touto stopáží, vleče. Nikam nespěchá. Není to dobře ani špatně, je to charakteristický znak. To co tento film ale doopravdy má, je atmosféra. Tenle film má prostě kouzlo, upne vaše oči k obrazovce a vy ho hltáte podobně jako starý western. Opravdu chytrý a podmanivý film. Doteď se jedná o nejlepší film s mimozemskou tematikou, který jsem viděl. A ten závěr je velice, velice vydařený. Pro mne 90%

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

První díl hvězdných válek, v té době jsem ještě nebyl ani připojen na pupeční šňůru. Z hlediska speciálních efektů převratové. Z hlediska děje sice naivní, ale na druhou stranu uchvacující (taková pohádka pro tatínky). Kult který vznikl kolem tohohle filmu je jasným důkazem, že Star Wars mají své neskutečné kouzlo. Navíc stará trilogie si nese přesně to, co nová nemá. Nadhled a inteligentní humor v podání Han Sola; charismatického záporáka a kouzlo uvěřitelnosti kolem toho všeho. Jako rozjezd skvélé trilogie byla Nová naděje výborná, ale ty pravá esa vytáhl Lucas z rukávu až v dalším díle. A abych nezapomněl tak soundtrack je samozřejmě prvotřídní.

Léto s kovbojem (1976)

Další z řady českých filmů, který mne opravdu nebavil. Z hlediska děje tenhle typ romantických komedií vážně nesnáším, scénář přihlouplý, Hanzlík sice hraje blbce od krav dobře, ale postava je mi absolutně nesympatická. Film asi má své kouzlo, ale já jsem mu na chuť nepřišel. 40%

Na samotě u lesa (1976)

Klasická komedie s typickými hláškami pro Svěráka a Smoljaka. Není moc co o tomto filmu o typické české rodině psát, snad jen to, že jako film to doporučuji na promítání českého filmu pro cizince. Je velmi dobře pochopitelný i pro velmi odlišné kultury a vtipům se narozdíl od npř. Pelíšků zasmějou i ti, co v tom prostředí nežili.

Přichází Satan! (1976)

Tohle je klasika hororu 70. let. Žádný baf-lek, ale precizně stavěná atmosféra, inteligentní příběh a skvělá hudba. Neobsahuje nechutné scény jako Vymítač ďábla, obsahuje solidní dávku napětí a strachu, ale neměl na mně zase tak zničující dopad jako Rosemery má děťátko. Vypíchnul bych zřejmě asi tu hudbu, která místy pomáhá tísnivé atmosféře nejvíc. Ve výsledku je to velmi dobrý film, který by fanoušci hororu vidět měli. Oproti modernímu hororu je to celé stavěno na úplně jiných základech, takže fandové dněšních krváků a lekaček budou silně zklamáni.

Rocky (1976)

Mlátit do kýty v Albertu a dělat kliky na jedné ruce, pusu ala Schwarzenberg a krev v oku. A nakonec si dám ještě jedny schody. Klasika všech klasik, a ten soundtrack :o) Ten kdo film neviděl tak ho beztak zná, nejspíš na něj nastupoval na maturiťák nebo něco v tom smyslu. A Stallonovi ta role sedne jako prdel na hrnec (není divu když si to napsal sám pro sebe ). 1 bod každýmu, kdo přestane jezdit výtahem.