• Thriller

Requiem za sen (2000)

Skvělá režie, úchvatná kamera, herecké výkony ohromující. Těžce psychedelic věc, kterou ne každý zvládne, ale ačkoliv na první pohled velmi zmatečná obrazová expozice vypadá jako změť všeho možného, není tomu tak.

Pornografický vztah (1999)

Tak citlivě vystavěný lidský příběh jsem už dlouho neviděl. Každý záběr kamery, každý pohled hlavních hereckých představitelů, to vše do sebe zapadá a tvoří velice citlivý a atmosferický film o jednom nezávazném lidském vztahu.

Úsměv Mony Lisy (2003)

Staromódní atmosférou nabitý film s okouzlujícími herci. Vše je barevně sladěné a působí to skoro až uklidňujícím dojmem. Julia Roberts a Kirsten Dunst hrají svůj velmi kvalitní standart a scénář také není špatný. Tématicky atraktivní, ale celek působí trochu utahaně.

Pach krve (2003)

Děj je stokrát omletý a propraný, ale musím uznat, že je to efektně natočené a velmi krvavé.

Krajina střelců (2003)

Vždycky jsem věděl že Costner umí. Naservíroval nám inteligentní podívanou, kde mají postavy skutečně hloubku a kde se nedá použít slovo "instantní romantika". Cit s jakým scénárista rozvíjí postavy je překvapující. Žádný patos, žádné zbytečně natahované scény. A navíc ta závěrečná cca 15 minutová přestřelka je opravdu skvěle řemeslně zvládnutá.

Kmotr II (1974)

Ještě výpravnější, nákladnější a monumentálnější než díl první. Netroufám si však říci, který z nich je kvalitnější. V díle s pořadovým číslem dvě mi však trochu uniká smysl retrospektivní části, kde je divákovi ukazován Vito Corleone (mistrovský výkon De Nira) v mladých letech. Samozřejmě pro upřesnění a detailní popsání historie rodiny Corleonů je to věc pozitivní, avšak díky těmto vložkám je stopáž naprosto gigantická a pokud k tomu připočteme i některé méně záživné pasáže zobrazující současnost, může délka snímku dělat leckterému divákovi problém. Přesto všechno je však Kmotr 2 více než skvělý film, který s neskutečnou pečlivostí popisuje vztahy a obchodní praktiky mafiánských rodin v letech čtyřicátých a padesátých. Coppola zaválel i napodruhé.

Zloděj životů (2004)

Relativně solidně zrežírovaná filmařina. Pár solidních zvratů, atraktivní Angelina a nic navíc, co bychom už jinde neviděli.

Neúplatní (1987)

Bravurní gangsterka ve skvělé režii De Palmy. Mělo to takový "Kmotrovský" styl, ale na rozdíl od svého předchůdce to bylo sice ne tak monumentální, ale mnohem kompaktnější a dynamičtější.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Kult, který mě minul stokilometrovým obloukem. Pro mě nic víc, než jen pár solidních dialogů, solidních hereckých výkonů a Tarantinova režie, která mi obecně není moc symaptická.