Adaptace (2002)

Ako začať pri orchideách a skončiť pri krokodílovi trhajúcom človeka na kusy. S láskou, Donald... teda Charlie.

Agresivní virus (2014) (seriál)

Samozrejme, tie low budgetové bitky a pár scenáristických výplní tomu uberajú na kráse, no má to premakanú mytológiu a zaujímavé postavy ktoré to ťahajú hore. Ku šťastiu mi stačí aj to, že tam upíri nesexujú a neriešia nezmysly, miesto toho je to šťavnatý masaker a krvavá občianská vojna. //1.séria- 75% //2.séria- 70% //

American Crime Story (2016) (seriál)

1. séria- 85% - Skvelo vystavaná a na faktoch založená výpoveď o procese storočia, dobre obsadená a pútavá. Ten horký koniec to ešte podtrhol, ale fakt je to jedinečný projekt.

Angry Birds ve filmu (2016)

Nesúď knihu podľa obalu. Z toho konceptu viac vytlačiť neišlo, ale v skutočnosti je to celkom uvedomelé a z dna to vyťahuje tá pestrofarebná akcia bez hlavy a päty a pár správne zvrátených vtipov pre starších divákov. Nemal som v pláne to vidieť, nakoniec to nebolo také zvrátené ako iné moneygraby.

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Ten brak som miloval už v obyčajných epizódach, takže v pohode. Problém bol, že som si neraz pri sledovaní povedal, že s Roflom končím. Ale želám mu to, tá robota je na tom dosť vidieť.

Anna Karenina (2012)

Nemám problém s adaptáciou, ktorá je skrz naskrz šikovná a hravá, ale so samotnou predlohou, ktorá je v tomto storočí len obyčajným vzdychnutím nad tým, čo sa môže a čo nie. Milenec? Tehotenstvo s iným mužom? Skok pod vlak? Denný chleba. Takže už to neprekvapí a javí sa naivne. Aspoň mňa nie. 4/10

Annie Hallová (1977)

Prudko zábavná a pútavá one man show Allena, kde mu zdatne sekundujú ostatné postavy. Jeho čarovný štýl rozprávania, búrania štvrtej steny a vykreslenia postáv to je niečo úžasné.

Anomalisa (2015)

Rovnako, ako po Synecdoche, ostávam vykoľajený, len príjemnejším spôsobom. Zatiaľ čo ona bola mätúcim no skvostným tripom o živote a smrti, tu Kaufman, výnimočným vizuálnym spôsobom, ktorý je totálne opodstatnený, jemnými komediálnymi prvkami a dôležitým, vlastnoručne napísaným songom na konci, opäť dokazuje, že je najvýnimočnejším tvorcom posledných niekoľko rokov. A to prostým vyjadrením sa k bežnému ľudskému problému- odcudzeniu sa. Pretože ako jeden z mála dokáže, aj v tak krátkej minutáži, priniesť toľko naratívnej perspektívy, otázok, katarzie a pocitov ohľadom tak "obyčajnej" veci. Za pomoci one night standu s rozbitou japonskou bábikou, samozrejme.

Another (2012) (seriál)

Luxus. Má to svoje úlety, finálne rozuzlenie spolu s celým tým posledným dvojdielom plným krvi je v podstate len zbierka nezmyselnej smrti a neskutočne nelogického nestarania sa o obete a prehliadanie problémov, deti sú flegmatické a nezaujíma ich čo sa okolo nich deje pokiaľ sa im nerozkáže štvanica na jedného z nich, prečo na deti zaútočila kuchárka sa nezistí. Ale má to skvelú atmosféru, je to príjemne rázne a rýchle, pekne krvavé, smrti sú vynaliezavé, má to skvelú animáciu a príbeh, akokoľvek divný, diváka proste opantá aby zistil čo sa to naozaj deje. Je to v podstate len japonská recyklácia na Nezvratný osud, ale pekne odporná a temná. 7/10

Ant-Man (2015)

Prekvapivo zábavný heist, výplňovka medzi dôležitými udalosťami univerza a dobrý origin. Väčší problém mám snáď len v tom, že ma to nechytilo tak moc ako by mohlo, niektoré pasáže scenáru a snahy o vážne chvíle či dialógy sú strašné. Naviac to opäť ide podľa schémy, no svojskou a zábavnou formou bez ktorej by to bolo strašne obyčajné. Takto to finálna bitka v izbičke a iné vychytávky zachraňujú. Ale stále by som chcel vidieť Wrightovu víziu.