• Krátkometrážní

Dvanáct do tuctu (2003)

Docela příjemná komedie se Stevem Martinem, nic extra inteligentního ani překvapivého, ale když potřebujete vypnout, je to ideální.

Dogville (2003)

Opravdu nevídaný film, zprvu mě docela vyděsil. Člověku chvíli trvá, než se vpraví do koukání filmu bez exteriérů a interiérů, zvlášť když nic podobného nečekal. Jen sledovat 16 herců, co běhají z místa na místo v prázdném ateliéru. Dá to trochu práce a místy jsem měla drobné problémy se soustředěním, ale ve výsledku mi tenhle "film" dal daleko víc, než spousty jiných. Skvělý scénář, 'amatérská' kamera, výborná Nicole Kidman... co víc si přá.

The Karnival Kid (1929)

Nádherné. Kdo by odolal štěkajícím hot dogům? (:

Mrtví muži nenosí skotskou sukni (1982)

Geniální sestřih, vše do sebe perfektně zapadá. Nepochybuji o tom, že by se našli tací (třeba moje maminka), co by ani v nejmenším nezauvažovali nad tím, že je tenhle film stejný jako naprostá většina ostatních. Že je celý natočený stejným režisérem v určitý časový úsek, a ne že se jedná o úchvatnou skládanku starých, pro milovníky notoricky známých, filmů první poloviny minulého století. Steve Martin exceluje, role mu padne jak ušitá, veškeré dialogy pronáší se smrtelnou vážností a scéna se sypáním kávy je opravdu nezapomenutelná pro všechny (kteří mají tu čest, že ji viděli).

Parník Willie (1928)

Kuzelné a sentimentální, kam se na tenhle sedmiminutový film hrabe současná Disneyho celovečerní tvorba, bez ducha a kouska vtipu.

Lidé v hotelu (1932)

Je to zvláštní film, když se nad tím zpětně zamyslím, nemá v podstatě žádnou dějovou linku. Jen okrajově vykresluje dva dny pár momentálních hostů Grand Hotelu v Berlíně, jejichž životy se proplétají, aby se posléze opět rozmotaly v úplně jiném seskupení, než v jakém do hotelu přišli.. Film z ničeho nezačíná a s ničím novým nekončí. Člověk, který nemá vztah ke starým filmům, Grand Hotel nejspíš nijak neosloví.

Powerpuff Girls (2002)

Splnil se mi jeden z mých mnoha snů, konečně jsem viděla Powerpuff Girls. Je to ptákovina, ale naprosto úžasná(:

Mistři (2004)

Až příliš mi to připomíná Krausovo nepovedené Městečko ):

Choking Hazard (2004)

Nic si nenamlouvejem, Choking Hazard děj skutečně nemá, ale ani tenhle fakt nemění nic na tom, že se jedná o solidní zábavu, kterou splodili češi, což je na celém filmu asi to nejpozoruhodnější, a tak je podle mě hloupost, ho srovnávat s prvotinami Petera Jacksona.

Zelňačka (1981)

Předposlední Funésov film. Vtip už na diváka z obrazovky nesrší; je tlumený a něžný. Vlastně ani nejde moc o komedii, nemocný Funés je tak průhledný a v očích už nemá ten život, který tam býval. Na Zelňačce je krásné to srdce, které z ní čiší, a taky kostým Bandasky, který je nepochybně nejlepším kostýmem mimozemšťana, který kdy spatřil světlo světa.