30 dní dlouhá noc (2007)

Tak jsem se po dlouhé době opět koukl na 30 dní dlouhou noc a uvědomil jsem si, že musim jít s hodnocením výš. Tenhle filmek je prostě masterpiece, ta atmosféra, vizuální podoba, efekty, brutalita, vzhled upírů a Josh Hartnett - to je pecka. Pro mě jeden z nejlepších hororů vůbec. A jentak mezi námi, na Aljašce bych fakt bydlet nechtěl, tam úřaduje pořád nějaký svinstvo - v Barrow upíři, v Nome (Čtvrtý Druh) ufouni a celý to tam hlídá ekolog Seagal (Aljaška v Plamenech). :D

Killer (1989)

Sympatický nájemný vrah Chow Yun-Fat kosí, s neomezeným počtem nábojů ve svých zásobnících, jednoho hajzla po druhým takovým stylem, že by mu mohl závidět i Chuck Norris :-)). Tohle je přesně to, co jsem očekával od Lepšího zítřku - skvělý příběh a masakérní akce. A ten konec...výborná záležitost! Killer je snad i lepší, než už tak vynikající Hard Boiled, to jsem ani nečekal, ani jsem v to nedoufal. Takže asi nejlepší Woo, co jsem zatim viděl. Joo a ještě jedna věc - von mu tim kvérem normálně ustřelil pazouru!!! :-D

Matrix (1999)

Tenhle film má vážně koule... Jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Matrix se může pyšnit výborným příběhem, vizuální stránka je totální nátěr, akční scény dechberoucí, soundtrack dobrej a v neposlední řadě skvělí herci... Ať už je námět ukradenej nebo ne, je to prostě výbornej film.

Černá mamba (2011)

Nastupuje Crippler... Kdože? Crippler... Bude ho hrát Mickey Rourke... Bude v tom i Mickey Rourke? Nebo někdo stejně hustej, koho dokážeme sehnat... (A v tom se otočí Danny Trejo) :D:D Super fake trailer, nebo chcete-li reklama...

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jednoduše Geniální... Absolutně skvělá gangsterka s výborným, zamotaným příběhem, plná tak skvělýho humoru, že jsem se skoro pořád "válel po zemi". A nesmim zapomenout na ten awesome soundtrack. :) Sdílím názor, že musel bejt Guy Ritchie při psaní tohohle filmu zhulenej, protože je to za střízlivosti fakt těžko vymyslitelný. A pokuď bych měl taky srovnávat, tak u mě jasně vede Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch je taky hodně dobrej, ale tohle je podle mě Ritchieho nejlepší film, možná je to způsobeno tím, že jsem ho viděl jako první.... "Jestli se to někde podělá, já to uklízet nebudu!"

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Tohle je důkaz, že pokračování může být lepší než původní film. Dvojka srší vtipem hned po úvodních titulcích a ustává až při závěrečných :).

Šestý smysl (1999)

Tak tenhle film mě dostal. Nejdřív jsem si říkal, že z toho nebudu mít tak dobrý pocit, jelikož jsem znal pointu filmu a věděl jsem jak je na tom postava, kterou hraje Bruce Willis (mám pocit, že jsem to snad zaslechl v nějakém filmu). Jenže naopak. Koukal jsem jak blázen. A může za to naprosto dokonalá režie a přesně jak tvrdí Golfista - znalost pointy umožňuje sledovat totálně promakanej scénář... Jasnej plnej počet!

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro mě rozhodně nejlepší western, který jsem doposud viděl. Naprosto skvěle natočenej film, jehož celková stopáž je bez mrknutí oka 3 hodiny, ani na chvilinku nenudí. Film je doplněnej skvělou hudbou Ennia Morriconeho, výbornými výkony herců, špinavým, zaprášeným prostředím... Prostě geniální film, jenž se mi o fous nevešel do Top 10.

Černá labuť (2010)

Brilantní kousek... Kdybych u tohohle filmu stál, určitě by mě posadil na prdel... :D Těším se na další shlédnutí a zároveň i na další Aronofskyho počin. Myslel jsem si to, ale teď už to vím jistě - Tak jako se Natalie Portman měnila v Černou labuť, tak se mění i Aronofsky v Lynche :D

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Quentin Tarantino je prostě BŮH!! Pro mě je tento film nejlepším všech dob. Nezapomenutelné dialogy, přehršle skvělých hlášek, skvělé herecké výkony, výborná režie, to samé scénář a celková podoba filmu je prostě originální, nemluvě o soundtracku. Škoda jen, co se týče "formality“ jménem Oscar, protože tento film si ho rozhodně zasloužil ve všech svých nominacích. Kult, kult, kult.