• Fantasy

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Musím předem říct, že toto sci-fi je podle mě v posledních letech jedno z nejlepších. Příběh se mi docela dost líbil, je to dáno asi tím, že tento film měl knižní předlohu. Ale nečetl jsem knihy od Edgara Rice Burroughse, ale i přesto si člověk muže z filmu odnes dojem, který autor vtiskl do knih. Také zapuštění příběhu na Mars je zajímavé, jak filmaři zachovali pustost na Marsu, ale i oživili tuto planetu. A i myšlenka zapuštění obou světu do občasné války je dost zajímavý podmět k zamyšlení. Ale tak bych mohl o tom to filmu básnit hodiny a hodiny. Ještě dodám, že mě mile potěšilo přítomnost méně známých herců. Tímto bych doporučil tento film všem milovníkům sci-fi a pro to z hrdostí dávám 100% (Kino, titulky).

Madagaskar 3 (2012)

Velmi krásně provedený snímek. Plný vtipných hlášek a situací, který pobaví každou věkovou kategorii. Když se ohlédneme po předchozích dílech, které byly také velmi dobré, je tento podle mě nejlepší. Vyvrcholení celkového putovaní je přímo srce rvoucí. Taky nesmím opomenou krásně barevné zpracovaní zkombinované z podmanivou hudbou. Celkový dojem bych přirovnal k vteřině dokonalého štěstí, proto dávám zasloužených 100% (Kino, 3D, dabing).

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Tento film je vysloveně dělán pro rodiny. Je plný rodinných hodnot, tmelení rodiny, vyrůstání mládeže, humorné stárnutí, lásky a přátelství. Člověka pobaví slušně humorný hlášky a scénky, kterých je ve filmu tak akorát. 3D provedení je nádherné, hlavně voda byla velmi realistická. Příběh nebyl špatný, ale místa mi přišel, že pokulhával. Také prolínání hlavního příběhu a přidruženého komického příběhu veverky bylo občas zvláštní. Celkové dojmy byly velmi dobé, proto dávám krásných 80% (Kino, 3D, dabing).