• Fantasy

Co jsme komu udělali? (2014)

Velmi kvalitní francouzská komedie, odpovídající na nynější dobu míšených kulturních i rasových sňatků pohledem zastaralých názorů. Jak může začít životní komedie, jednoduše a to ukazuje tento film. Už od začátku se bude člověk chytat za břicho smíchem. Z nepříjemností na začátku v konci vznikne jedna velká šťastná rodina. Christian Clavier je v komediích dost dobrý a to svědčí, že i v tomto filmu velmi zabodoval a připravil divákovi humorné chvíle, které se mohou stát každému. Proto ode mne dostává zasloužených 100% a hrdě ho doporučím každému k shlédnutí (kino, titulky).

Byl jednou jeden... život (1987) (seriál)

Bombastický seriál, poučný a přitom veselý a zajímaví. Protože byl naučný, pouštěli nám ho i na škole. Francouzský tvůrci udělali velmi kvalitní kultovní animovanou pomůcku pro školy ale i pro vzdělávání dětí. Dobrodružství krvinek, obraných látek a jiných různorodých látek v těle. Ale mým hrdinou byl vždy poručík Baculík. Myslím že zatím nebylo uděláno něco podobného, co by tento seriál mohlo čímkoli trumfnout a pokořit.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Jsem tímto ruským animovaným seriálem úplně odkojen. Otec dovez z tehdejšího SSSR (Rusko) když tam byl na vojenském výcviku promítačku a pásky z „Jen počkej zajíci“. V době komunizmu, kdy v domácnostech byla většinou jedna malá černobílá televize, jsme doma měli vlastní barevné kino. Zajícova a vlkova dobrodružství i po skoro půl století existence mě nepřestávají bavit, ty neztrácí na kráse za žádných okolností. Zůstanou mou součástí až do konce mích dnů.

Dům kouzel (2013)

Příjemný animák, je pravda že jsem byl ze začátku v rozpacích co si o něm myslet, ale jako na konec mě mile překvapil. Děj byl zajímaví, i když místy vypadal dost dětinský. Ale celkově to bylo pojato dobře, dobrodružně a vesele, vyzařovalo ze snímku velké přátelství. Pro dětské diváky jak dělaný, pobaví, ale nevyděsí. Hrdina filmu nevypadá nijak božsky, ale s doplňkovými postavami je to koktej zábavy. Film je i dost dobře udělán ve 3D provedeni, hlavně scény s vlastního pohledu, kdy člověk úplně vnímá sjíždění po zábradlí schodiště. Tento film vřele doporučím dětem, ale dospělí se u něj úplně nudit nebudou a proto mu dávám mu 80% (3D, dabing, kino).

Fakjů pane učiteli (2013)

Bombastický film, musí se našim sousedům nechat, že občas mají dost povedený filmy. Tento film je místy vulgární, ale musí se mu nechat velká vtipnost a dalo by si tak dost představit dnešní školství „krocení divé zvěře“. Mam z tohoto filmu velmi dobrý pocit a podle mě je to film, který člověk musí shlédnou vícekrát, aby si to vícekrát užil. Proto tento film s čistým srdcem doporučuji lidem co se rádi zasmějí a nevadí jim troška vulgárnosti, proto dostává 100% (kino, dabing).

Strážci Galaxie (2014)

Úplně bombastická intergalaktická střílečka, obsazená bandou cvoků. Jako měl jsem už delší dobu pocit, že tento film bude velmi dobrý, ale řekl bych, že překvapil i mě jak byl dobrý. Narvaný vtipnými průpovídkami a scénkami, naplněný napětím a přestřelkami v různých koutech galaxie a i lásku a city tam taky najdete. Kazdy člověk si tam najde to svoje. Moc to nedělám, ale musím pochválit ztvárnění hlavní role Petera Quilla zatím ne moc okoukaným Chrisem Prattem. Také bych dost pochválil vizuální podání, celý film hraje barvami, když jsou hrdinové v nehostinný oblasti, barvy jsou temné, když jsou na dobrém místě, hraje to tam všema barvami. Celkově je tento snímek velmi povedený a hrdě bych ho doporučil všem lidem k shlédnutí. Už se těším na další dobrodružství Quilla, Gamory, Draxe, Rocketa a tančícího stromku Groota. Proto tento snímek ode mě dostává s čistým svědomím 100%. (3D, Kino, titulky)

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Bylo to bombastický, jsem byl velmi spokojený, i když jak je teď zvykem, na konci se vynořila hromada otázek aby se dalo pokračovat dalším dílem. Ale musím říct, že oba dva díly Capitana Americy nezklamaly. Proto musím doporučit návštěvu tohoto filmu pro každého příznivce komixovích hrdinu, ale i pro lidi co mají rádi dobrou akci, proto dávám 100% (3D, titulky, kino).

47 róninů (2013)

Musím říct předem, že jsem šel na tento film s různorodými názory, ale nakonec jsem byl mile překvapen. Je pravda, že mi přišlo, že tu legendu trošku upravili pro různorodé diváky a zevšednily, aby tam nebyl jen zakořeněný japonský duch, by se to ve světě neprodávalo. Ale i přesto tam zachovali dost s čestnosti samurajských bojovníku a mytických stvoření japonských mýtů a legend. Taky se mi líbilo, že to nebylo jen tupé zabíjení. Boje podle mě byli, udělány dobře, tak aby to byl boj ale ne hromada krve a střev rozesetých po okolí. Tento film byl opravdu záživný, i když v originálním znění by ten zážitek byl lepší, ale i přesto ode mě dostává 80% (kino, dabing).

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak první dojmy po půlnoční premiéře byly pěkné, ztvárnění filmu bylo dobře propracovaný. Nechyběla akce, napětí, romance a jiné emoce. Jak je obvyklé už od Pána prstenů, pokračování dalšího dílu začíná malým návratem a vysvětlení nějakého okamžiku, který byl před putováním. Celkové pojetí bylo dost propracovaný, i když určitý pasáže, tím narážím na bitku na řece, byly až přehnaně směšný. Ale velkou poklonu musím dát ztvárnění draka Šmaka, ten se povedl do detailu, byl dokonalí, to si člověk úplně připadal jako by tam byl místo Bilba a co by dělal. No a ještě jedno takové pozastaven nad koncem dílu. Přišlo mi, že to ukončili tak nějak prapodivně, nechali to tak nějak moc otevřený a prostě konec byl hodně zvláštní. Ale člověk musí koukat na celek a nebýt hnidopich, tím to ode mě dostává 2. díl Hobita krásných a určitě zasloužených 80% (3D, kino, titulky).

Ledové království (2013)

Úplně úžasný animovaný film, za poslední dobu jeden z nejlepších. Zábavný, dramatický, romantický a hlavně kouzelný. Člověk tu najde všechno. Prostě film pro celou rodinu. Dokonce jsem na konci málem utrousil si slzu štěstí, ale pochlapil jsem se a rychle ji zatlačil zpátky tam, kam patří. Je pravda, že jsem byl zprvu překvapen tím, že mi to přišlo, jako muzikál ale nakonec mě mile překvapily zpívané pasáže. Proto dávám zasloužených 100% (3D, kino, dabing).