Petr Pan (1953)

Zpracovaná filmová verze je daleko lepší.

Sadko (1952) odpad!

Pohádka mě vůbec nezaujala. Možná je koukatelná, ale to nemohu říci protože rusky neumím a ve filmu zůstali ruské výpravné zpěvy, které nejsou přeložené a na mě je Ruština slovanským jazykem hodně okrajovým, takže nerozumím ani kdybych moc chtěla.

Fantom opery (1943)

Jedná se o první film, kde fantom i přes své zohavení vypadá velmi, velmi přitažlivě. Knižní předlohou je inspirován hodně volně. S knihou nemá skoro nic společného. Právě zde je vidět, proč mnoho lidí nevyhledává operu: ukřičený, nudný, nic neříkající árie. Nechápu, proč do filmu nevložily třeba líbivé a známé skladby.

Malá princezna (1939)

Shirley Temple je zde strašná. Vadí mi strašné přehrávání a pitvoření se. Daleko lepší je remake z roku 1995.

Andaluský pes (1929) odpad!

Já nejsem ten typ, který se vyžívá v moderním umění, proto pro mě surrealismus není tím správným uměleckým směrem. Nemám ráda díla Salvadora Dalího ani ho jako umělce neuznávám. Možná kdyby mi to někdo dokázal vysvětlit symboliku, abych si podtím dokázala představit něco víc, byl by pro mě tento snímek velkým prožitkem. Proto se nenechte ovlivnit mím hodnocením, stejně jako nevidím umělecká díla v Dalího tvorbě, tak ani pro mě tohle není plnohodnotný film.