• Pohádka

Zmatky jedné matky (2014) (TV film)

Obyčejný film, kde sice nelétají auta a kulka se pomalu nezabořuje do mozku malého dítěte, ale fantasticky kritizuje "tu jedinou a správnou moderní výchovu Mého Dítěte", a ukazuje, že aby člověka zasáhlo štěstí, nepotřebuje být denně hodiny ve fitnessku a nemusí používat tu jedinou zvláčňující a výživnou kosmetiku, aby byl zaručeně "kůl". Moc příjemný film, moc!

Vynález zkázy (1958)

Rozpohybování ilustrací a představ, které při četbě Julese Verna prožíval každý. Určitě nejlepší zpracování! Jeden z nejlepších sci-fi filmů. Jeden z nejlepších filmů. Škoda, že zde není šest hvězdiček!

Sedmero krkavců (2015)

Po Svěrákových Třech bratrech jsem se domníval, že česká filmová pohádka musí obsahovat už jen hloupost, bezduchost, oplzlost a trapnost. - Takže jsem se zmýlil a jsem tomu rád! Pohádka Alice Nellis (pominu-li B. Němcovou) je hezky česky pohádková = trochu hodná, trochu veselá, trochu tajemná, maličko strašidelná, ale i krásně, pohádkově česky dojemná! Výběr herců (snad kromě Sabiny Remundové) byl perfektní, např. Jana Oľhová - při tak málém prostoru, tak silné vyjádření. Ač Marthu Issovou moc nemusím - zde byla dokonalá, zcela dokonalá (a já abych zase měnil názory). Muzika Vašo Patejdla naprosto (!!!) úžasná! Nepamatuji se, kdy jsem si krásu hudby uvědomoval během filmu! Krajina kolem pohádky dává vzpomenout na starodávnou milou spolupráci s Kolibou. Ne, ta česká filmová pohádka nezahyne jenom kvůli tomu, že někdo ztratil soudnost. Paní Alice Nellis - děkuji Vám! Za krásný film a naději!

Americký sniper (2014)

Filmů o vlastenecké ochraně USA střílením žen a dětí na druhé straně polokoule není nikdy dost! Hvězdička za to, že film byl barevný.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

V téhle pohádce bylo všechno. Možná snad chyběla jen japonština, ta by k tomu nebyla špatná. A pak také kreslený záporák. ČT může financovat třeba Chaloupku na vršku, ale raději asi toto. Mé děti řekly, že nejsou kreténi a televizi vyply. A udělaly dobře!

Líbánky (2013) odpad!

Tolik snahy o umění, o odhalení psychiky, a dál už asi o ničem. Až na ty kejhající kachny, ty byly dobrý....

Golet v údolí (1995)

Asi nejhodnější a nejvtipnější film, co znám. Svět ve kterém by člověk chtěl žít, za předpokladu, že nezná budoucnost číhající za lesem. Škoda jen, že se tak nádherně sejmutý film nedá sehnat.

Neodolatelný muž (2014)

Frncouzský film se všemi klady staré franc. školy. Příběh, kamera, režie, ....