Kameňák 2 (2004) odpad!

Pokud jsem v prvním díle našel pár dobrých vtipů, pak v dílu druhém, už jsem nenašel žádný, kterému by se dalo smát. Po pár minutách jsem začal být alergický na Vydru, jeho filmovou ženu (teď nevím jak se ta herečka jmenuje) a po chvíli i na zbytek herců. Levný hospodský humor je ještě nesnesitelnější, než v předchozím filmu. No prostě Kameňák 2 si odpad právem zaslouží.

Lolita (1997)

Lolitu jsem četl už dvakrát a souhlasím s tím že je to jeden z nejlepších románů 20. století. Je velmi těžké natočit podle geniální knihy film, ale musím Lynovi přiznat, že se mu to povedlo. Viděl jsem první Lolitu od Kubricka, a přes všechnu úctu kterou k němu chovám, musím dát více bodů právě této druhé Lolitě. Celý příběh samozřejmě táhne skvělý Jeremi Irons v roli Humberta Humberta – už do smrti, když uslyším jméno Humbert Humbert vybavím si Ironsovu tvář ( a naopak  ). I pro roli Lolity zvolil režisér skvělou Dominique Swain, která v Lolitě předvedla zatím svůj nejlepší herecký výkon (ostatní filmy s touto herečkou jsou spíše podprůměrné.) Jediné co mě na tomto zpracování mrzí je, že režisér nedal více prostoru pro roli Clareka Qualtiho. To naopak u kubrickovi Lolity exceloval v této roli Peter Sellers. Přesto dávám Lolitě plný počet bodů, za skvěle zvládnutý remake a za skvělou hudbu, kterou složil Ennico Morricone.

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Naprosto geniální seriál!!! Spolu s Červeným trpaslíkem jeden z nejlepších britských sitcomů. Rowan Atkinson, tu hraje roli naprosto odlišnou od charakteru Mr. Beana. Zatímco Bean, byl prosťaček. Edmund Černá Zmije je jeho pravý opak - inteligentní až vychytralý s nejednou charakterovou vadou, proplouvá on a jeho potomci čtyřmi historickými obdobími. Ve 3. a 4. sérii se po jeho boku, vedle sluhy Baldricka objeví i Hugh Laurie (nejdříve jako natvrdlý princ-regent a ve 4. sérii jako stejně natvrdlý voják George), nebo Stephen Fry. V jedné epizodě se dokonce objeví i Chris Barrie jako francouzský revolucionář. Vtipné inteligentní dialogy a sžíravý Atkinsonův sarkasmus (hlavně v posledních dvou sériích) nemusí být po chuti každému, ale skutečný milovník britského humoru si nemůže tento seriál nezamilovat.