Mary a Max (2009)

Teda, velice zajímavá podívaná. Člověk má po shlédnutí ještě smutnější náladu když ví, že je tento smutkem a depresemi přetíkající příběh založen na skutečné události. Atmosféra filmu je jako na houpačce: jednou se pod tíhou černého humoru nestačím ani smát, a za chvíli zase cítím smutek a lítost. Nejlepší scény: jak se vlastně rodí děti v New Yorku? Taky ze sklenice piva? A nebo scéna: jak vyrobit slzy.

Černobílý svět (2011)

Výborný příběh, který si zaslouží být oceněn. Pro jeho atmosféru, rozmanité charaktery vystupujících postav a především za jeho opomíjené poselství o zachování lidské důstojnosti. Nejlepší scéna: emociální odchod Aibee od Elizabeth v závěru filmu.

Svět podle Mallory (2010)

Další perfektní herecký výkon mladé Kristen Stewart. Ukázala, jak ve skutečnosti vypadá lidská bytost, která obtížně přežívá na okraji civilizačního proudu. Nebýt neblahé události s jejími rodiči, nikdy by takhle neskončila. Film ukazuje, jak vztah jednoho manželského páru, který po tragické smrti jejich dcery ztratil smysl, najde vzkříšení. A tím vzkříšením je právě ta mladá striptérka, která již nemá žádné vyhlídky do budoucnosti. Jen žít ze dne na den. Nejlepší scéna: Cesta Luis autem do New Orleans. Od začátku až po setkání s Dougem.

Banán (2010)

Jak rozdělit banán na stovky kousků, aby mohl každý žluťák ochutnat? Tahle krátkometrážní záležitost nám dává odpověď ve velmi vtipné, ale především velmi originální formě. Další super mini - animák.

Já, padouch (2010)

Slušný animák plnej zajímavých scének, které přicházely stále a stále s něčím novým a vtipnějším. Pro někoho 'otravná nuda', pro mě příjemná animovaná komedie s velmi rozmanitými postavami, které se zasluhují o dobrou atmosféru. Zejména konec se mi líbil. Ikdyž je pravda, že Gruo byl dobrákem pod rouškou zločince už od začátku a konec tedy nemohl dopadnout jinak. Ale ten způsob, jakým ze sebe dělal záporáka, se mi prostě líbil. Nejlepší scéna: hra o plyšového jednorožce v zábavním parku.

Rekonstrukce (2010)

Takhle něak má vypadá správnej animáč - zábavný scénky s příjemnými, klidně i dětskými či fantastickými postavami, které mě dokážou rozesmát a celkově zvednout náladu. V tomhle případě se to tvůrcům opravdu povedlo. 4* Nejlepší scéna? celý film.

Na území žen (2007)

Od filmu jsem toho moc nečekal, vlastně jsem si ho vybral jen kvůli mé oblíbené herečce Kristen Stewart. Ale nakonec se mi tohle 'drama' spojený s mírnou romantikou líbilo. Kristen nezklamala, ale ostatní herci se chovali spíš jako v něaké komedii s mnohem nižším hodnocením, než má tento titul (například absolutně nepřirozený scény s postavou babičky a Cartera). Také hudba mohla být lepší, místama se k filmu vůbec nehodila. Kladně hodnotím příběh a dobře vybrané prostředí - byla vidět ta inverze velkoměsta a předměstí. I celková nálada byla příjemná, nic nenuceného. Byl bych ochoten ohodnotit i více, ale ten opravdu nevychytanej konec to srazil na průměrné 3*. Nejlepší scéna: skoro jediná scéna, která mě rozesmála, byla ranní rozcvička s nárazem do stromu.

Před soumrakem (2004)

Stejně jako 'první díl' této milostné romance, velmi realisticky podává příběh dvou obyčejných mladých lidí, kteří se po dlouhých 9-ti letech znovu setkávají a vedou neobyčejně milostný rozhovor, který by nejraději neměl mít konce. Velmi příjemná atmosféra je především zásluhou dobrých herců, kde se mi víc líbil výkon Julie Delpy, coby pohledné Celine. Ale nejlepší na tom je, že celý příběh není žádné sci-fi. Žádná pohádka. Je to příběh, který by si mohl zahrát každý z nás. Pro toho, kdo bere život jako něco, na čem se dá stále něco nového objěvovat. Jen se k tomu odhodlat... Nejlepší scéna: závěr filmu v bytě Celine.

Před úsvitem (1995)

Jedním slovem: krása. Je teda pravda, že takový film jistě není pro každého, ale já ho sledoval opravdu jedním dechem. Nevinné seznámení ve vlaku vedlo k neskutečně krásnému dialogu, který doplňovalo zajímavé Vídeňské prostředí. Někdy holt není potřeba tuctu vystupujících postav a přeumělkovaného prostředí k tomu, aby jste natočili tak nádherně realistický film o dvou mladých lidech, kteří k sobě nalezli vzájemné pouto. Nejlepší scéna: přestřelka nesmělých úsměvů v malé posluchárně v obchodě s hudbou.

Něco jako komedie (2010)

Těžko říct, proč by se chtěl takový pohodový kluk zabít. Vždyť má ten správný vzhled, studuje na správné škole a má správné kamarády. Ale Craig má plnou hlavu obav z řetězových reakcí, které nastanou, když se nedostane na letní školu a dalších znepokujujících věcí. Záchrana přichází v podobě asociační rebelky Noelle, která mu ukáže, za co stojí žít. Ukáže mu věci, které jsou důležité, a které naopak ne. Ale ze všeho nejvíc se mi na filmu líbí, jak s něho vyzařuje optimusmus.