Lockdown (2021)

Veľká spokojnosť s týmto filmom. Na pozadí lockdown v Londýne, ktorý odzrkadľuje reálne skutočnosti sa odohráva vzťahová dráma dvoch ludi, ktorí sa odsudzili, no stále nič nie je stratené lebo ich spájajú silné zážitky. Veľmi sa mi páčilo ako vykreslil ten lockdown lebo aj v reále to už ide na mozog a človek lezie na nervy vlastne sám sebe akoby sa nevedel zmestiť do kože. No a možno práve ten lockdown ich spojí a vymysli bláznivý plán ako zbohatnúť rýchlo a jednoducho. Veľmi pekne film plynul, takže som sa vôbec nenudil a pekne vykreslil charakteri hlavných postáv. Samozrejme obsadiť Anne Hathaway a Idrisa Elbu bolo bravúrne. Svoje úlohy zvládli na výbornú, takže nemám čo vytknúť, môžem len odporučiť.

Antarktida (2020) (seriál)

Tento seriál si nič iné ako plný počet hviezd nezaslúži. Som viac ako nadšený. Skvelá koprodukcia a doslova mrazivé prostredie Antarktídy, kde sa uprostred ničoho na výskumnej stanici stane zločin. Divák najskôr nechápe žiadne súvislosti len vidí, že po pol roku prežili z celého osadenstva dvaja ľudia. Ten príbeh a všetky tajomstvá a záhady okolo neho sú tak dobre vyrozpravane, že nebudete môcť robiť nič iné len hltat jednu scénu za druhou kým sa v poslednej scéne celej mini série nedozviete ako to naozaj bolo. A to je práve na tom to skvele ako sa tvorcom podarilo zachovať to tajomno a rozpletat celú záhadu postupne a vždy odkryť len časť avšak celé puzzle divák pochopí až v posledných scénach. Oceňujem prelínanie deja medzi prítomnosťou a rozprávaním Maggie, čo všetko sa za pol roka udialo na vedeckej stanici a ako prišlo ku všetkým záhadným úmrtia jednotlivých členov. Je to majstrovsko, keď viete už na začiatku, že takmer všetci zomrú udržať diváka v tom, že chce stále viac a viac a napätie graduje, všetky tie záhady postupne do seba zapadajú a keď už ste si istý ako to naozaj bolo, zistíte, že opak je pravdou a celé to bolo.... No však si to pozrite a nechajte sa uniesť mrazivou atmosférou ľadovej Antarktídy, kde zločiny dostávajú nový rozmer.

Můj kámoš špión (2020)

My Spy je naozaj zábava pre celú rodinu. Začína to neskutočne ako sa David Bautista rúti autom v akčnej scéne v Pripiati a do toho mu hra Britney Spears a ďalšie prerabky hitov v ukrajinčine poriadne som sa zasmial ako už dávno nie a i keď tvorcovia regulovali ten humor aby to nebolo príliš premrstené, zvládol by som aj viac a rozhodne plnými dávkami, no nie je to Jackess tak si nechceli príliš uletiet, no tým aká korba JJ resp. David je vznikalo veľa vtipných scén už z toho a skutočne sa vydarili. Tie tanečné choreografie haha, to nemo chybu. Skvelo s sa zabavil. A tu je len dôkaz, že sa oplatí dávať wrestlingove hviezdy alebo akčných hrdinov do komédii lebo sú naozaj komicky a nemusia sa o to ani extra snažiť. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania, lebo priestor na ďalšiu zábavu a vtipné scény tu rozhodne je.

Contratiempo (2016)

Tak toto bolo fakt, ale fakt dobre. Sledujete film nič vám do seba nezapadá, herci vám tiež nič nehovoria, príde vám to zamotano - nudné lebo sa neviete dostať do deja a potom príde druhá polovica filmu, keď sa začnú odhaľovať jednotlivé dieliky a zaver, ktorý je doslova strhujúci a vy vnímate každé slovo, každé gesto, lebo nič nie je také ako vyzerá na začiatku. Je to tak vygradovany film do detailov prepracovaný a pritom tak uveritskny, že sa to mohlo stať. Je skvelé keď je tobuverirekne, vtedy to sústava pre mňa ten správny rozmer keď si tvorcovia až tak príliš neuletia, ale pritom vytvoria scenár tak silný, že ho dostanú na level neskutočne prepracovanej zápletky, ktorá takmer nemá trhliny. Španielsku produkciu okrem La Casa de Papel nepozerám, no evidentne vedia natočiť dobrý film. Vrelo doporučujem. Nudiť sa nebudete.

Teherán (2020) (seriál)

Tento seriál bol jednoducho fantastický od prvej scény až po posiednú. Na to, že je to izraelská produkcia, tak klobúk dole. Skvelo vystavaný príbeh, skvelá akcia, atenske exteriéry premenené na súčasný Teherán. Silné herecké výkony a všetko do seba tak zapadol, že som sa nevedel dočkať každej ďalšej epizódy. Na tomto projekte je skvele, že vás od prvej epizódy tak vtiahne do deja, že neviete prestať. Ta prvá epizóda bola tak vystavana a dramaticky namiešaná, že som ju hltal s otvorenými ústami. A konečne, konečne divák dostane niečo iné ako Amerika proti celému svetu. Tu je to skvelo špionážne prepojenie medzi Iránom a Izraelom a už teraz sa neviem dočkať druhej série. Netflix prišiel s The Spy a Apple tv+ s Tehran. Veľmi dobrý ťah. Vysoko doporučujem.

BONDING - Série 2 (2021) (série) odpad!

Druhá séria je absolútny odpad a výstrel mimo. Je to tak uchylne trápne a prezentuje to LGBTI komunitu naozaj v uchylne - perverznom style. Myslím, že tu už tvorcovia rozohneni prvou sériou prestrelili na plnej čiare a prekročili hranicu kedy je to zmesiteľne. Dopláca na to dejová línia, ktorá je naozaj chaba, naopak trápnemu humoru a perverznosti všetkého druhu sú tu otvorené dvere do korán. Čo mňa zamrzelo, že sa tu vytráca ten element normalnosti a prepojenosti s naším svetom a riešia sa tu samé uchylnosti a bizarnosti, ktoré človek neverí, že sa môžu diať. Príliš si tu tvorcovia uleteli a vzdialili sa od pôvodného konceptu, takže aj táto séria vystrelila ako ohnivá guľa, ale netrafila cieľ.

BONDING - Série 1 (2019) (série)

Prvá séria bola výborná. Bolo to niečo nové, provokatívne. Divák spoznával nové postavy ako sa z naivných bežných ľudí stávajú dominy a dominovia v temných zákutiach života. Naviac koniec prvej série bol dramatický, neočakávaný a malo to gradaciu. Bolo to aj trapno - vtipné, ale na hrane, takže človek mal pred ďalšou sériou naozaj očakávania.

Berlínská mise (2016) (seriál)

Veľmi dobrý seriálový počin. Prvá séria bola dosť vlazna na štýl Edward Snoden a hľadanie zradcu v CIA v berlínskej pobočke. Človeku chvíľu trvalo kým sa zorientoval o čo im vlastne ide, kto je kto a kto bude zohrávať akú úlohu. Druhá séria sa už pekne rozbehla, človek sa už tešil na staré známe tváre a hlavne dejová linka bola prehľadnejšia a človek už mal názor na jednotlivé postavy a kto za koho kope. Bolo to priamočiare, malo to už prvky napätia a gradacie. Dokonca niektoré postavy som si obľúbil až tak, že mi chýbajú ako postava politika Jozefa. A tretia séria už bol vrchol ľadovca, neustále napredovanie, každá epizóda končila tak, že sa divák nevedel dočkať tej ďalšej. Obľúbené postavy boli späť a s nimi aj silný príbeh zákulisia CIA. Seriál dokonca prekvapil a priniesol neočakávané zvraty ako moderný špionážny seriál. Akoby seriál z levelu 2 preskočil rovno na level 4 a zaútočil ťažkým kalibrom, takže jednoznačne bola tretia séria top a je vidno, že sa celý projekt príbehovo posunul a čo to odhalil aj do štvrtej série. Som rád, že to nebolo len o jednej dejovej linke, ale pekne sa to ku koncu vyvrbilo a prekvapilo. To sa mi páči, dejové zvraty, keď sa z tých dobrých vlastne stanú zlí a každý hra takú svoju masku. Na tom by mali popracovať do novej série aby neboli postavy prvoplanove, ale mali svoje tajné príbehy, zákutia a životy, ktoré nám postupne budú servírovať. Takže len tak ďalej, dúfam, že tvorcovia dajú ešte príbehu šancu a podarí sa im niečo vymyslieť.

Městečko Pines (2015) (seriál)

Tento seriál by si po prvej sérii zaslúžil plný počet hviezd a ešte aj bonusovu za neskutočnu dejovú líniu, hru s realitou s našimi myslami, čo je možné a nemožné a fantastickými napínavými scénami, ktoré vás nútia neodlepit sa od monitora. Koniec prvej série bol veľkolepý, dramatický, silný. Avšak prišla druhá séria, došla literárna predloha a všetko sa rozpadlo ako domček z kariet. Vyzabíjali postupne prakticky všetkých hlavných hrdinov prvej série akoby nič. Zrejme sa inšpirovali z Game of Thrones. Spravili z toho mix Avatara a Revolution s postapokalyptickymi prvkami, kde sa vytráca nádych tajomná a prepojenia s realitou a je to už len čistá vojna o prežitie s bandou teenagerov s napoleondkym komplexom vo veleni. Koniec bolo vlastne vykúpenie, no skončilo to najhoršie ako mohlo lebo vlastne nikto nevie ako. Vyhubil Aberov vyrus? Ak áno čo sa stalo so zvyškom ľudí v mestečku, ktorí si ho zdemolovali? Žili šťastne až kým nrpomreli bez jedla? Alebo Aberi ovládli mesto? Neviem ukončil by dom to nejak poriadne keď už neplanovali tretiu sériu. V každom prípade si tu tvorcovia poriadne uleteli a spravili z toho absolútne scifi, ktoré ma s prvou sériou spoločnú len dejovú líniu. Inak je to taky polčas rozpadu a čistý boj o prežitie.

Městečko Pines - Série 2 (2016) (série)

Druhá séria Mestečka Pines bol ťažký príšer, ale že ťažký. Po konci prvej série keď som si vravel ako sa to bude vyvíjať ďalej som si rozhodne nepredstavoval, že takto a opraty mesta prevezme banda teenegerskych hajzlikov s mocenskym komplexom, že sú niečo viac. Naviac tu pobijú postupne všetky postavy prvej série akoby sa úplne chceli odseknut a začať tvoriť nový príbeh ktorý pripomínal mix seriálu Revolution a Avatara. Absolútna fikcia z ktorej sa vymyká atmosféra tajomná a reálna a stáva sa z toho absurdisticka zmeska scén, ktoré doplácajú na chsby príbeh. Vidno, že tvorcovia tu už varili z vody lebo im došla literárna predloha a na veľa miestach tu prestrelili. Zamotali sa do toho až tak, že to nevedeli ukončiť a skončilo to cele prapodivne. Odsekli to prakticky pred koncom pred najlepšími scénami, kedy som bol zvedaví ci Aberi ovládnu mesto alebo vyhynu a čo sa stane s prezivsimi, ktorí ostali v meste ak Aberi vyhynu. Skončilo to prazvlastne. Nemám rád takéto seriálové konce, no na druhej strane nevirn ci by som zvládol ešte tretiu sériu pri takom rýchlom dejovom tempe, kedy im už evidentne dochádzali nápady. V tomto prípade je lepšie druhu sériu áno nepozerat I keď po prvej skvelej sérii to človeku nedá.