Jesse Stone: Bez výčitek (2010) (TV film)

Bez výčitiek môžem dať plný počet hviezd, lebo bez výčitiek si idem na všetkých filmoch p nezameniteľnom Jesse Stonovi, ktorý vyrieši každý prípad ako nikto a popri tom si skomplikuje súkromný život ako nikto stihne si párkrát zasexovať a vypiť pár fliaš whiskey a do toho si získať pár tisíc nových fanúšikov. Jesse Stone je jednoducho stará škola, ktorá sa dnes už len tak nevidí.

Jesse Stone: Bludiště pochybností (2012) (TV film)

Ak by mi niekto pred časom povedal, že budem takto posadnutý filmami Toma Sellecka, ktoré sú veľmi jednoducho natočené s nezaujímavou kamerou a hereckým obsadením o nevýraznej hudbe a dejovej línii nehovoriac, neveril by som. No Tom Selleck dáva Jesse Stonovi taky nezameniteľný štýl, že ma to jednoducho baví a jeho výroky, mimika, prístup k životu sú jednoducho ikonicke a neprestávaju baviť. Naviac jeho sexuálne prístelky sa pekne obmienaju ako pri Jamesovi Bondovi v rokoch, tak ako sa na správneho zaletnika patrí.

Jesse Stone: Ztracen v Paradise (2015) (TV film)

Jedine čo má mrzí, že už 5 rokov sme sa nedočkali nového filmu zo série Jesse Stone lebo takto to nemôže skončiť. Je tam ešte obrovský priestor na nové postavy, nové prípady a jedinečný štýl Toma Sellecka, ktorý sa nikdy nevzdá a do toho si namieša 2 poháriky whiskey 🥃 aby mu to lepšie myslelo.

Jesse Stone: Ztracená nevinnost (2011) (TV film)

Jesse Stone je späť a ako vždy je späť vo veľkom štýle. On môže tie prípady rozuzlovat a zauzlovat do nekonečná a vždy to bude baviť lebo celé to stojí a padá na ňom a on do toho jednoducho dáva kus seba, svojho štýlu a tej príjemnej neohrabanosti s ktorou sa svojský vyrovnáva a získava si tak svoje okolie. Len tak ďalej, nech nám ešte veľa prípadov vyrieši Jesse Stone.

Jesse Stone: Tenký led (2009) (TV film)

Ako vždy u série Jesse Stone platí ja jednoducho z toho Toma Selecka nemôžem. Ten chlap ma štýl a jeho stvárnenie Jesseho Stona je ikonicke. Jednotlivé hlášky nemajú chybu ako napríklad: "Telo je chrám."Jeho štýl riešenia prípadov, komunikácie s ľuďmi, prístup k životu. Ako bojuje s problémami v osobnom živote a zároveň v práci, no napriek tomu stojí a ide ďalej. Naozaj beriem každú jednu scénu a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších filmov a Toma Selecka to bude stále baviť, lebo mňa to baví dostatočne.

Gangs of London (2020) (seriál)

Asi jeden z najlepších akčných seriálov celkovo, čo som kedy videl. Veľmi som si ho obľúbil postupne a aj keď prvá epizóda bola rozpačita a nevedel som ktorým smerom sa to uberie, postupne to nabralo také obrátky, že som nevedel prestať. Herecké obsadenie z prvej ligy, nečakane zvraty, dinamika a akčné, bojové scény boli na takej úrovni, že také niečo som možno videl v Extraction, dupľom nie v nejakom seriály a ešte britskom. Tu sa ukazuje kam sa seriálový priemysel posúva a toto bola skutočne lahôdka 2020 a jeden z top seriálov, ktorý tento rok vznikol. Doporučujem. Jedine, čo by som mohol vytknúť je trochu nezmyselnejsie dlhodobé pojatie dejoveho rozpätia, keď ušetria postavy, nechajú ich vytrapit aby o niekoľko častí mohli zomrieť krutou smrťou, čo je dosť brutálne, no možno aj vďaka tomu seriál tak nepredvídateľný. Naviac ako bonus ma potešili herci z Game of Thrones, tak už sa len tešiť na druhú sériu.

Chlast (2020)

Asi druhý dánsky film, čo som v živote videl a opäť spokojnosť. Ti Dáni asi vedia točiť a vedia spracovať aj náročné témy. Film Chlast je tak šokujúci a kontroverzný, no napriek tomu v mnohých momentoch tak vtipný, že som občas nevedel ci sa mam smiať alebo ľutovať aktérov tých aljoholovych orgii z ktorých sa už nevedeli vymaniť. Samozrejme alkohol tu tečie potokom, no mňa viac zaujali príbehy jednotlivých kamarátov, kolegov, ktorí sa dali na experiment s pitím nahovoriť. Aši nikto by tomu neprepadol až na hranu pokiaľ by mal pohodu v rodine a radosť zo života a to bola práve tá hrana, ktorá ich prehodila na stranu chlastu a bujarého života. Film pekne ubieha a napriek tomu, že ma až dve hodiny, diváka vtiahne do deja aj vďaka bravúrnemu výkonu Madsa Mikkelsena a jeho záverečná scéna, kde tancuje na móle je epicka. To bolo tak šokujúce, že som až nechapal aj preto sa oplatí film dopozerať. Je to taka melodrama v ktorej sa možno nájdete, možno vám to bude odporne, možno sa na to budete pozerať s pochopením, no určite sa aj zasmejete a to je dôležité. Atmosféra filmu, ktorý možno nechcete vidieť ako prvú voľbu, ale zanechá vo vás silný dojem na konci.

Ma Rainey – matka blues (2020) odpad!

Tak tento film je riadny prepadák. Takmer celé sa to odohráva výlučne v skúšobnú a nahrávacom štúdiu, kde riešia tak bizarné témy, že im asi nerozumejú ani oni sami nie to ešte európsky divák a celé sa to skončí, že jeden černoch zabije druhého lebo mu stúpil na novú topánku? Akože vážne? Moje očakávania boli vysoké a moje sklamanie o to väčšie, keďže od začiatku čakáte, že vás niečo vtiahne do deja a z tej celej letargie vás vytrhnúť len záverečné titulky keď je konečne koniec. Nech s tým idú do divadla nie na Netflix. Toto bola kategoricka nuda bez zmyslu a akéhokoľvek prvku putavosti. Však to v podstate ani nemalo dejovú líniu.

Letuška (2020) (seriál)

Wow, wow, wow Kaley Cuoco je späť a je späť vo veľkom štýle. Seriál jej sadol na mieru a neviem sa nabažiť jej hereckého štýlu. Jej gestá, jej mimika, jej pohyby, šarm ktorý dáva svojej postave a drží sa línie Penny z TBBT v plynulom a neviazanom pití, tentokrát s trpkou minulosťou a stratou otca, čo ju prenasleduje celý život. Obával som sa radikálnej zmeny oproti Penny, no tvorcovia urobili výborný ťah, že celý seriál postavili na nej, lebo ma schopnosť naviazať na seba ďalšie postavy, dejovú linku a všetky udalosti beho seriálu a je na ňu skutočne výborný pohľad. Človek sa nevie odtrhnúť od ľahkej irónie, sarkazmu a humoru akým podáva jednotlivé scény a vnáša tam niečo svoje vďaka čomu je tento seriál tak skvelý a tak plynulo zbieha, že chcete ďalšiu a ďalšiu časť. Len tak ďalej a dúfam, že čoskoro príde aj druhá séria. Kaley Cuoco nie je nikdy dosť na obraze. Ak hľadáte seriál, ktorý si pozrieť a nebude vás nudiť, Flght Attendant je svieža chuťovka pre všetky kategórie.

Ted Lasso (2020) (seriál)

Presne takto si predstavujem súčasný moderný komediálny seriál. Nemusí to byť každú chvíľu hihi chacha, ale postupne si buduje puto s divákom a cez jednotlivé vtipné momenty, ktoré sú tak uveritelne vďaka kontrastu amerického a britského štýlu vám vnášajú počas sledovania pohodu a príjemnú atmosféru. Divák si buduje puto s postavami a obľubi si ich. Je to tak prijemne sledovanie, že nebudete chcieť prestať a ani neprestanete do poslednej klapky. Tak už len ostáva čakať na druhú sériu.