Čtyři lvi (2010)

Po dlhšej dobe naozaj veľmi dobrá komédia, aj keď s čiernym anglickým humorom a trochu zvláštnym koncom. Problematika "svetového terorizmu" z trochu iného, svojského pohľadu. Od úvodnej "výhražnej" scény s hračkárskym samopalom som sa bavil až do konca. Doporučujem !

Rychlí a zběsilí (2009)

Takže dalšie pokračovanie aj s Vinom.... hmmm... komu sa páči tento žáner tak myslím bude určite spokojný, až na pár nezmyselných scénok, zaujímavý príbeh dobra a zla. Osobne si myslím, že po prvej časti tejto "série" druhá najlepšia.

Babylon A.D. (2008)

Asi pôvodne mal autor nejakú myšlienku, čo ľuďom povedať, ale ako celok to vyznelo úplne trápne. Diesela som zvládol ako tuningového pretekára, aj ako "opatrovateľku" atď., ale táto akčná snímka bola naozaj slabá... Nebyť jeho hlasu, tak bez * xixi. Ešteže som to videl s titulkami. Divím sa, že sa tam mihol Depardieu, k nemu mi to vôbec nesedelo. Celkovo - moje sklamanie.

Roming (2007)

Neviem či to mala byť nejaká "napodobenina" Emira Kusturicu z romskeho prostredia, ale nebyť Bolka Polívku a pár jeho svetlých miest, tak by to bol úplný odpad. Tešil som sa na záverečné titulky, strašne sa to úplne zbytočne naťahovalo. Tento film sa fakt nevydaril...

Centurion (2010)

Tak po prvé - pekné obrazy krajiny. Dejovo nie veľmi zložité, Marshall si dal záležať na krvavých bojových scénach niekedy myslím až moc. Pozitívom boli nie "okukaní" herci. Celkovo priemer a 1,5 hodiny úplne stačilo.

Leon (1994)

Scéna "Viktora - čističa" s kuframi pri dverach z filmu "Nikita" (1990) je jedna z tých nezabudnuteľných a aj preto som sa tešil na Leona. A Besson opäť nesklamal. U mňa jednoznačne ***** !

Gran Torino (2008)

Nečakal so veľa od tohoto filmu, ale o to väčšie bolo prekvapenie na jeho konci. Naozaj vynikajúce dielo, vrelo doporučujem pozrieť...