Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Do kina jsem šla s téměř nulovým očekáváním. Příběh Harryho mám sice ráda, ale nejsem žádný poterrofil. Proto jsem byla naprosto unesena a překvapena mou reakcí na film - jak v průběhu, tak na konci, kdy jsem se neubránila slzám. Neuvěřitelně silný zážitek, který by zasloužil VÍC než 5*! A teď už snad jen stačí dodat, že za 3 dny na něj do kina vyrážím znovu.

Pohádky pro Emu (2016)

Všechno špatně. Na city rozhodně nezapůsobili, to by film musel být natočen jinak, hlavně s mnohem větší dávkou uvěřitelnosti. Kamera, zvuk,... Celý film působil, jako bychom byli ve snu. Jediné, díky čemu jsem film neprospala, byla naprosto dokonalá Aňa Geislerová, která snad jakoukoliv roli dokáže zahrát s takovou dávkou života, že to není možné. Naopak Ondřej Vetchý se zdál, že se s rolí moc neztotožnil a působil v ní jaksi prkenně. A pak už jen malá Ema. Nu, k tomu bych jen řekla, že kdo tvrdí, že je to náš druhý, holčičí, Tomáš Holý, měl by dostat přes prsty.

Bezva ženská na krku (2016)

Svým způsobem taková česká Pravá blondýnka. Hlavní role srovnatelně skvěle odehraná Petrou Hřebíčkovou, stejně jako u Reese Witherspoon. Americká romantická komedie české produkce.

Dítě Bridget Jonesové (2016)

Dostala jsem vše, co jsem od podobně laděného filmu očekávala - smích, slzy, pořádnou dávku absurdity i nepravděpodobnosti.