Alexander Veliký (2004)

Víc než tři hvězdičky z toho u mě nebudou... A to za: 1) Konec. Ten byl nejlepší. 2) Angelinu Jolie. Fakt jsem se jí bála. 3) Babylon. Vypadal působivě. (Alexandrie ne.)

Bella a Sebastián (2013)

V případě tohoto filmu těžká nostalgie. Čtyři hvězdičky za: 1) Dokonalou přírodu. 2) (Skoro) dokonalou Bellu. 3) Zasazení do období 2. světové války. Byť ne zcela dokonalé. 4) Hudbu. (Nejen) Zaz je prostě skvělá (když už ne dokonalá)!

Grandhotel Budapešť (2014)

Tři hvězdičky za: 1) Skvělého Ralpha Fiennese. Jako vždy. 2) Stylizaci podle (údajně) Zweiga. Pro Středoevropana s ponětím o dějinách dokonalé. 3) Hračičkování s vyprávěním vloženým do vypravění. Dvakrát.

Manhattan (2014) (seriál)

Čtyři důvody, proč jsem Manhattanu dala "jen" čtyři hvězdičky: 1. Rozporuplná postava Franka Wintera bojujícího tak nějak proti všem mohla být úžasná. Mohla. 2. Ta helma mrtvého vojáka v PRVNÍ světové válce byla z DRUHÉ světové války. V tomto typu seriálu ne úplně zanedbatelná chyba. 3. Abby má malého syna. Občas se podle toho i chová. 4. Zřejmě to byl opravdu závod s časem naplněný silnými emocemi. Zřejmě ale ne zase až tak silnými. Jinak ovšem seriál, který stojí za vidění.

Drive (2011)

Pět důvodů proč se na Drive podívat: 1. Příběh samotný. V jednoduchosti je síla. 2. Způsob, jakým je příběh vyprávěný. Pomalé tempo neznamená nudu. 3. Způsob, jakým je příběh nasnímaný kamerou. Hned si budete chtít sednout do auta a "trochu si zařídit". 4. Hudba, která příběh dokresluje. Bez ní by krásný obraz působil jen z poloviny tak hypnoticky. 5. Ryan Gosling. Moc toho nenamluví a přitom hodně řekne.

Borgiové (2011) (seriál)

Kde jinde se inspirovat k intrikánskému seriálu, než v renesanční Itálii, že? Borgiovi jsou bezpochyby kvalitní seriál a pro milovníky výpravných kostýmních výletů do minulosti je nejspíš povinností je vidět. Nicméně děj nebyl vždy přesvědčivý (obzvlášť první polovina jak první tak třetí série) a ač mě to mrzí, tak s papežem Jeremyho Ironse, jsem se vyrovnala až ve druhé polovině třetí série. Přiznávám, že pro mě bylo těžké se ztotožnit s plány tak prohnilé rodiny jakou Borgiové byli, přesto jsem jejich osudy sledovala se zájmem a mrzí mě, že tento seriál skončil nebo spíše neskončil závěrem-nezávěrem. Ještě jednu řadu by si zasloužili.

Cirkus Bukowsky (2013) (seriál)

Pět hvězdiček před druhou sérií. Uznávám, že tento seriál má své mouchy. Děj se mohl posouvat přeci jen o něco rychleji, některé akční scény byly spíše na okrasu a co mě jako velkou milovnici cirkusu zklamalo - prostředí cirkusu sehrálo v seriálu pouze druhotnou roli. Hvězdička navíc za krásně natočené exteriéry a depresivní hudbu, která příběh vhodně dokreslovala.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Winter is coming! Jeden z nejlepších seriálů, který jsem kdy viděla. První série je výborná, v dalších se děj poněkud natahuje (ale POZOR: to není chyba seriálu, ale předlohy! četla jsem i knihy, tak vím, o čem mluvím...takto roztahaný děj se dá mnohem lépe snést ve vizuálně nádherných deseti dílech seriálu než na tisícovce stran), ale seriál rozhodně neztrácí své kvality, kterými jsou krásné lokace, zajímaví herci, a rychlý spád. Stojí za vidění! Ale knížky radši nečtěte...sice vám možná nějaké souvislosti lépe dojdou, ale za tu délku to nestojí...

První republika (2014) (seriál)

Detektivka nebo rodinná sága? První republice by se toho dalo hodně vytknout - od dobové stylizace, která nemusela sednout každému, přes občas dost hloupé dialogy, až po dějovou linku, která občas dost krkolomně kombinovala milostnou a detektivní zápletku. Za sebe ale musím říct, že po několik dílech jsem se s postavami sžila a sledovala jejich osudy až do konce. S určitými obavami hledím vstříc další sérii.