• Krátkometrážní

Hugo a jeho velký objev (2011)

Aj, aj. Tady se nám něco nepovedlo. Po skvělých filmech "Letec", "Skrytá indentita" a fenomenálním "Prokletý ostrov" jsem se na tento film těšil. Bohužel jsem byl zklamaný hned po deseti minutách, neboť se film šíleně vleče a přestože se snaží tvářit jako megafilm, který má zaujmout, tak celek působí šíleně mdle a bohužel tomu nepomohou ani poměrně zdařilé triky a scény.

Obřad (2011)

Vymítání ďábla z těla nevinné oběti! Ano, tento scénář tu již byl a to hned několikrát. Film "Obřad" mě však skutečně bavil. Tvůrci pochopili, že musí na scénách více zapracovat a udělat je pro diváka atraktivnější a realističtější. Navíc si film svoji kvalitu pojistil díky panu Hopkinsovi, který si roli kněze opravdu užil. PS: Film má skoro dvě hodiny a moc neutíkal, ale řeknu vám, že jsem za to rád. Já se bavil.

Zelená míle (1999)

Naprosto s klidným svědomím dávám plný počet, protože za celé tři hodiny jsem z filmu nedokázal spustit oči a na konci mě čekala pořádná sprcha mých slz. "Zelená míle" je film, který má k dokonalosti sakra blízko!

První rytíř (1995)

Velmi příjemný film s charismatickými herci. Richard Gere je sympaťák a Sean Connery je bez debat jednou ze špiček hereckých králů. Na filmu je sice vidět nižší peněžní přínos, ale působí romanticky, akčně i dramaticky. Vždy se na něj podívám rád znovu. PS: Ten Richard Gere je vážně takový kanec. :-D

Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu (1989)

Je zvláštní, že Noční můry v Elm Street mají střídavou tendenci. Liché díly jsou dobré, až velmi dobré, ale sudé díly jsou jen slátanina, na kterou se snad ani nemá cenu dívat. Pátý díl již sice vaří z vody, protože bylo řečeno snad vše. Tento díl však sérii rozhodně ostudu neudělá a dokonce má i poměrně zajímavé finále. Jen je trošku na hlavu, že Freddy několikrát zemře a během půl minuty je zpět, živý a zdravý, ale to se nedá nic dělat, no. :-D

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Po originální jedničce a podprůměrné dvojce se dostáváme na klasický střed v podobě třetího dílu. Jsem rád, že na scénáři někdo mnohem více zapracoval a dal mu dostatečnou péči předtím, než se vše natočilo. Je sice pravda, že už nebudete mít takový strach, jako při díle prvním, ale atmosféra je zde na dobré úrovni a triky (až na závěrečného kostlivce) jsou taktéž zdařilé. Za mě je to sice stále průměr, ale hodně dobrý průměr.

Noční můra v Elm Street 2: Freddyho pomsta (1985)

Aj, aj, aj. Skoro jsem se neudržel a vlepil druhéhu dílu jen jednu hvězdu, protože tohle byla jen čirá nuda a zoufalství. Freddy v tomto dílu sice vypadal stejně děsivě jako ve slavném debutu, ale co mu to bylo platné, když jeho přítomnost v divákovi nevyvolala žádný pocit strachu a napětí. Škoda, že tento film začíná (tak skvělou autobusovou scénou, protože vás to akorát dostane do křesla a čekáte od filmu víc a víc a bohužel dostáváte méně a méně. Škoda!

Noční můra v Elm Street (1984)

Jedna z nejklasičtějších hororových sérií. Přestože má film své chyby a nijak neoplývá zázračným scénářem či hereckými výkony, tak za jeho originalitu mu musím přidat hvězdičku navíc. Je velká škoda, že dalšími díly kvalita (většinou) klesala, ale Freddy Kruger je pojem a nikdo v jeho roli nebude lepší, než charismatický a děsivý Robert Englund. Ovšem, nechat to do dvou, či třídílné série, dopadlo by to mnohem, mnohem lépe.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Prostředí jak z filmů "Sex ve městě". To je však snad jediné, co tyto filmy spojuje. Přestože jsem z tohoto filmu neměl příliš velká očekávání, o to více mě překvapil. Obyčejná holka Anne Hathaway se dostane do "nóbl" firmy, kde se stane sekretářkou Meryl Streepové. Budete se divit, ale stal se z toho velmi příjemný film, kde samozřejmě opět vyniká profesionálnost paní Streepové, neboť ta může hrát snad cokoli a bude to nadprůměrné. Příjemní herci, plynulý děj a atraktivní prostředí vás na chvíli odpoutají od každodeního života a budete se ji je užívat měrou vrchovatou.

Teletubbies (1997) (seriál)

Má sestřenice se toho (když byla malá) bála. To, doufám, hovoří za vše. Naprostá zbytečnost.