• Thriller

Mamma Mia! (2008)

Byla to blbost a chvílemi až k nesnesení, ale když ona ta Meryl je fakt dobrá a umí i zpívat a tančit, takže nakonec dám tři hvězdy, i když bez ní by to byla téměř odpadová záležitost. No, asi úplně odpad ne, protože ABBA, to je klasika, ať si o ní myslí, kdo chce co chce.

Jang Lejdy (2006) (studentský film) odpad!

Obyčejná animovaná stupidita.

Catlow (1971)

Tenhle komediálně laděný western se zrovna moc nepovedl. Sem tam se u něj dá trochu pousmát, ale jinak je to film spíš průměrný.

Opojení mocí (2006)

Ten film chtěl upozornit na jisté nekalosti na těch nejvyšších místech, ale mám takový dojem, že jestli ho viděli ti, o nichž měl být, tak se jen shovívavě usmáli Chabrolově naivitě, zapálili si doutník a nalili sklenku armagnacu, aby se po chvíli zase pustili do dalšího kšeftu. Kdyby hlavní roli nezahrála výborným způsobem Isabelle Huppert, nebylo by ani na co koukat. Jen díky ní je to film, který i přes svou obsahovou mělkost, upoutá divákovu pozornost.

Pan Wolodyjowski (1969)

Byla by to docela dobrá adaptace skvělého Sienkiewiczova románu, jenže to, co sráží film na kolena, jsou velmi špatně natočené a zahrané bojové scény, a šermířské souboje působí vyloženě trapně. Z filmu musely zmizet některé postavy (zejména mi chyběl můj oblíbenec pan Piwo), ale s tím už se tak nějak musí při adaptacích počítat. Největším kladem filmu je pan Zagloba Mieczyslawa Pawlikowskiho, který jakoby přešel z románu přímo do filmu. Jinak jsou herecké výkony celku ucházející.

Páté přes deváté (1999)

Největším problémem je, že já vůbec nemusím operetu, takže scény z jeviště pro mě byly šíleně nudné. Jinak je to film plný velmi dobrých a vtipných dialogů, dobová atmosféra byla pěkně vystihnuta a herci podali slušné výkony. Stopáž je ale až moc dlouhá, takže jsem se dostával v těch méně zjímavých scénách do jistého útlumu, což nemám vůbec rád.

Den v DD (2007) (TV film)

Zajímavý pohled do zákulisí Dejvického divadla. Bylo příjemné tento dokument zhlédnout. Teď ještě se tam dostat live a budu spokojený.

Old Rocker (2006)

Takový spíš průměrný videoklip, ale myslím, že nějaký ten tvůrčí potenciál v autorce je.

Kamarádka (2008) (studentský film)

Velmi slabé. Námět, režie za moc nestojí, a jak to bylo zahráno...snaha možná byla, ale nezadařilo se.

Monte Walsh (1970)

Velmi dobrý film a nemusela by tam být ani závěrečná přestřelka. Prostě takový pohodový film o partě kovbojů, o jejichž profesi už není moc zájem, dělají si různé chlapské naschvály, baví se tím, že si dají po hubě. Sice trochu netradiční western, ale proč by v každém westernu museli být extra bouchači a extra grázlové? Tenhle film byl realitě mnohem blíž.