Zapadákov (1973)

Na film od Malicka docela prijemny prekvapeni a poprve, co davam jeho filmu 4*. Film pripomina jak stary, tak novy filmy svym tematem a je to takovej pomalej, melancholickej mix ruznejch motivu, ale prekvapive to nenudi a tech 90 minut docela rychle utece. Sheen je perfektni frajer a zabijak a Spacek spravne naivni kravka. Obcas tu jsou sice prinejmensim smesny dialogy, ale nic hroznyho. Na Malickovo debut proste povedenej film, navic podle skutecnosti, takze ja jsem prekvapive spokojenej.

Méďa Béďa (2010)

Stejne jako v pripade Smoulu - kokotina, ale ne tak hrozny, jak jsem se bal a v ramci moznosti docela zabava. Pribeh je vicemene standard pro podobny druhy filmu namichanej s typickejma zapletkama z animovanyho serialu o Bedovi, takze vysledek je lehce moralizujici, sem tam trochu trapna, ale jinak docela svizne odsejpajici zabava. Sem tam nejakej forek pobavi, dvojka animovanejch medvedu a jedna zhulena zelva zapadli do realnyho prostredi docela solidne a Cavanagh je desna drzka, ale sympatak. Celkove tak idealni odpocinkova nenarocna zabava.

Drive (2011)

Refn ma jedno uzasny nadani. Dokaze vzit hodne zajimavy tema, ktery slibuje drsnou jizdu a je jedno, jesli to je film o vezni, co se rad rve, o barbarovi nebo v tomhle pripade o ridici pro lupice a z ocekavany akcni jizdy udela artovku. Vetsinou mu to nevyjde a je to neskutecne se tahnouci nuda, ale tentokrat to docela zvladnul. Ne v tom smyslu, ze by film byl sviznej a akcni, to rozhodne ne, je to pomaly, moc se tu nemluvi, ma to takovou melancholickou atmosferu, jenze zaroven to taky dokaze zaujmout a nenudi. Herecky obsazeni je fajn, ale samozrejme to je hlavne o Goslingovi. Chvily jsem premejslel, jestli je jeho postava nema, retardovana nebo zahadna, protoze on furt tak nejak jen klidne kouka, ale pak jsem si na to zvyknul a musi se uznat, ze to je docela stylovy. Co se tyce tech jizd autem, nejsou to zadny kuryrsky akcicky ala Statham, ale rozhodne to dovede strhnout. Navic jak je u Refna dobrym zvykem, pro nejakou tu brutalitu se nejde daleko, takze neni problem rozkopat drzku a podobne. Celkove tak ohrany tema podany zajimavym zpusobem a pravdepodobne Refnovo nejlepsi film.

Pavouci z vesmíru (2010)

Zas takova katastrofa to neni. Strauseove samozrejme jako reziseri stoji za hovno, takze to celkove vypada radne ceckove a lacine a dej je sta variace na particku lidi, ktera je uveznena nekde kuli nejaky katastrofe a chce se dostat nekam jinam, kde mozna bude bezpecnejc. Nastesti tu neni zadny zbytecne dlouhy seznamovani, to by herci asi herecky neustali a tak tu jsou za chvilku alieni a jde se na vec. A tady se dostavame k necemu, co Strauseum jde. Trikovy zabery vetrelcu a jejich lodi, kdy vsechno vypada radne odporne a detailne a ani se nehraje na nejaky sympaticky postavy prezijou, takze netusite, kdo za chvily chcipne a jednou me to docela prekvapilo. Jinak taky se docela povedly nejaky ty napinavy sceny a lekacky, zadnej horor ala Vetrelec necekejte, ale urcitou atmosferu to ma. Trochu nasere useklej zaver, pochybuju, ze vznikne pokracovani a pritom kdyz uz se to tak hezky rozjelo, jeste pul hodiny se rubat mohli. Celkove tak proste prumerny sci-ficko, zadna katastrofa a zabavit se u toho da.

Šmoulové (2011)

Vubec ne tak priserny, jak jsem se bal. Sice jsme v zanru rodinny komedie, takze dojde na spoustu udobrovacich, poucovacich ci trapnejch scen, ale jako celek to proste docela odsejpa a sem tam se da i zasmat. Pribeh je naprosto dostacujici, Smoulove jsou v ramci moznosti docela fajn, i kdyz vypadaj jak uspinena plastelina. Co se tyce Harrise, ten je tu naprosto zbytecnej, kdyz potrebovali typka, kterej parkrat upadne, mohli sem dat klidne nejaky neznamy hovado. Co se tyce Gargamela, Azaria je v ty roly naprosto genialni, takovyho uchylnyho idiota s krivym xichtem a pajdavou chuzi jen tak neuvidite. Jasne, pitvori se na vsechny strany, ale je to proste takova drzka, ze se tomu nejde nesmat. Celkove tak snesitelna komedie s par peknejma narazkama na Smouly, ktery deti asi moc nepoberou.

Barbar Conan (2011)

Na Conana jsem se fakt tesil a to mizerny hodnoceni mi docela zkazilo naladu, ale film nastesti neni na 50 %, ne ze by to bylo nejaky veledilo, ale ja se bavil. Nastesti se nejedna o remake prvniho dilu, ale mame tu novej a rek bych na fantasy potazmo Conana standardni pribeh, nicmene takovej ten slusnej standard, nic stupidniho. Libilo se mi, ze je tu videt i dospivani Conana a neni to preskoceny jak v prvnim dile, pricemz ohrana hlaska z fantasy filmu "narodil se v zaru bitvy" tu dostava uplne jinej rozmer. Jinak se film ale pri dvouhodinovy stopazi nikde moc nezdrzuje a akce tak vicemene strida akci a neni moc cas na nejaky zbytecny kecani. Nispel je sice srackar a nezmenil to ani tady, takze nektery sceny nemaj takovou stavu a gradaci, jakou mit mohli, ale nic hroznyho. Obzvlast, kdyz je vse krasne brutalni a na dennim poradku je probodavani, usekavani a rozbijeni vsech moznejch casti tela. Krev je sice misty zbytecne digitalni, ale na to srat. Jinak celkove triky jsou povedeny, prachy jsou na filmu znat a nektery ty epictejsi zabery vypadaj fakt pekne, ale obcas precejen nakej trik zazlobi, ale nic hroznyho. Prvni zavaznejsi problem je hudba, "bohuzel" mam jeste v pameti genialni soundtrack prvniho dilu a tohle je jen takovej standardni fantasy doprovod, proste takova obecna hudba, ktera k podobnejm filmum patri, ale nenabizi zadnou vyrazne originalni nebo chytlavou melodii, ktera by dodala nekterejm scenam potrebnou stavu. Co se tyce hercu, vsechny vedlejsi postavy jsou bez problemu, vcetne fotrika Perlmana a hlavniho zaporaka, jedinej problem jsem mel s Momoou. Ne ze by hral nejak spatne, precejen srovnavat jeho vykon s Arnoldovo neni nic na oskarovy urovni, takze v tomhle ohledu to je v pohode. Problem je spis v tom, ze ackoliv to rozhodne neni nejaky vyzle nebo pupkac, stravit par hodin v posilovne navic by mu neuskodilo, misto obrovskyho barbara se svalama az nad hlavu je tu spis prevazne sympatickej sportovec, kterej kolem sebe rad toci mecem. Celkove ale pro Nispela od Cesty bojovnika precejen pokrok k lepsimu a jak jsem uz psal, ja se zkratka bavil, Conan je moje oblibena postava a takovejchhle fantasy je zoufale malo, takze ty 4* flaknu.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Byl jsem zvedavej, jesli bude Zaslana posta fajn, nebo spis zasrana a popravde receno, nejsem stoprocentne rozhodnutej. Oproti ostatnim filmum podle Patchetta se tady moc nehraje na nejakej fantasy pribeh. Jiste, jsou tu carodejove, golemove atd. ale samotnej dej se drzi v docela normalni rovine - vybudovani posty a soupereni s necim na zpusob telegrafu. Problem je, ze film ma 3 hodiny a krome vtipnyho uvodu s podvodama to je tak nejak furt stejny. Postavy si delaj naschvaly, nektery se pro zmenu udobrujou a kamaradi a vysledek je ten, ze kdyz vynechate pul hodiny, vlastne o nic neprijdete. Vtipu tu je pomalu a na nejakou akci rovnou zapomente. Jediny stesti ma film v tom, ze se tu seslo skvele sympaticky herecky obsazeni, takze i ty nudny pasaze jakz takz zachranujou. Celkove jsem se sice nijak zvlast nenudil, ale bohuzel ani nebavil, jak jsem od Pratchettovo filmu cekal. Lepsi 3*.

Fantozzi v ráji (1993)

X-ty pokracovani pribehu pana ucetniho uz nema vlastne co nabidnout. Respektive nabizi, to co minuly dily, jen tak trochu hur. Zatimco vetsina filmu se rozpadala na jednotlivy scenky a kdyz tak cloveka jedna nezaujala, moh se za chvily tesit na jinou, tady se hraje na jeden jakz takz konzistentni pribeh, takze tu je spousta hluchejch mist, spousta sentimentalnich a tim padem zbytecnejch, do toho sem tam nejakej starej znamej forek a obcas pokus o nejaky oiginalni, ktery mi ale k Fantozzimu nejak moc nesedli. Jako celek se u toho da obcas zasmat, herecky obsazeni je kompletni, ale vetsinou to spis nudi. Slabsi 3*.

Frajeři (2009)

Lascars se snazi bejt strasne drsnej a cool animak, jenze to zustalo tak na puli cesty. Postavy sice nadavaj, neni nouze o nahy zensky nebo bitky, ale vzdycky, kdyz uz se k necemu takovymu schyluje, kousek pred "cilem" tvurci uhnou, jak kdyby nemeli koule ukazat to naprosto natvrdo. Jinak k tomu ale neni moc co rict, netradicni, ale nicim extra zajimavej pribeh (na animak), hodne psycho, ale hodne povedena animace a sem tam nejakej dobrej for. Lepsi 3*.

Kovbojové a vetřelci (2011)

No po tech tragickejch hodnocenich jsem cekal nejakou sracku, ale nic takovyho se nekona. Jednak tvurci meli naprosto spickovej napad, prece nemusi emzaci utocit jen na Zemi v budoucnosti. Pribeh sam o sobe je sice uz vicemene standard se spoustou klise, ale na to kaslat. Craig vyfasnul super postavu, kde uz na uvod si ziska sympatie, kdyz bez milosti rozmasiruje tri smejdy a spokojene si odkraci s jejich vybavou. Ono celkove na PG-13 to je sympaticky brutalni, i kdyz nic extremniho necekejte. Ze zacatku me stvalo, ze jsou veskery utoky ve tme a clovek nic nevidi a bal jsem se kvality triku, ale nastesti v druhy pulce uz je videt naprosto vse a triky jsou hodne nadrumerny. Emzaci vypadaj sice lehce vtipne, ale to je spis muj problem. Co se tyce Forda, ten se snazi tvarit desne drsne, ale moc mu to nejde. Film ma tak jen dva problemy, ty vztahy mezi jednotlivejma postava jsou misty k smichu a celej dej by se dal smrsknout na 80 minut a ty dve hodinky uz to je lehce natahovany. Ale i tak jsem se bavil od zacatku do konce, jako letni blockbuster idealni.