Habansz

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 30.11.2018  19:47

17 let čekání a k ničemu to nebylo. Kromě části, kdy se chlapy vydávají za kanadskou policii to nestojí za řeč. Zatím co jedničku si milerád pustim klidně i 2x-3x do roka, tohle bylo poprvé a naposledy. Humor z jedničky se úplně vytratil a kouzlo nostalgie z návratu všech herců po pár hodne pitomejch "vtipech" bohužel taky.

• 2.11.2018  19:12
    Equalizer 2 (2018)

Po naprosto skvělý jedničce je tohle veliký zklamání. První půl hodinka se ještě dala, zbytek už bylo jenom čekaní na konec. Celá dvojka je spíš jenom nastavovaná kaše. Všechno, co nám byl Equalizer schopnej ukazát udělal už v jedničce. A to dost dobře. Tohle je nuda. U prvního dílu me bylo líto, že jsem ho neviděl v kině. U toho druhého, že jsem ho viděl.

• 6.10.2018  12:28

Zatím, co jednička byla takový restart/pokračování a plula na vlně nostalgie z prvního dílu Jurského parku a nenásilně na něj několikrat poukázala, tak dvojka už se ani nesnaží být ani tak pokračovaní Jurského světa, ale prosě remakem (a ne dobrym) dvojky Jusrského parku. Místo zlé korporace, která chce dinosaury dopravit do velkoměsta za svými účely, tu máme zlého podnikatele, který se snaží dinosaury dopravit do města za svými účely. Začátek na ostrově měl super tempo, kterým se to celé klidně mohlo ubírat, jenomže po výbuchu sopky šlo všechno do kopru a to nejenom na ostrově. Začal maraton nesmyslných rozhodnutí, jako stvořit nový druh, který bude horší, než jeho předchůdce, díky kterému byl masakr na ostrově. Nikoho nenapadlo nic lepšího, než prodat dinosaury jako zbraně i když i dítěti je jasné, že jediné, k čemu by to vedlo je skáza lidstva. Ale protože korporace jsou zlé, tak přesně tohle je jejich šálek kávy. Komu sejde na tom, že neutratíme peníze získané prodejem dinosaurů, když nás ty dinousauři logicky vyhladěj. Ať už udeláním si z nás potravy, nebo zničení našeho potravního řetězce. Hlavně když ty prachy přiletěj. Vše už tak tak zachraňoval konec, kdy všichni, včetně diváka byly smíření s tím, že dinosauří skutečně vyhynou. Namísto toho byly vypuštěny do světa, který teď mohou klidně ovládnout. Za mě 2 hvězdy. Za začátek na ostrově, kde mimo jiné chyběla i scéna z traileru a za Jeffa Goldbluma, který ve mě nechal větší stopu, než celý zbytek obsazení.

• 29.9.2018  08:39
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Dokoukal jsem s velikym sebezapřením 1. díl a bohužel (nebo spíš naštěstí), nemám důvod pouštět si díl druhý. Už Simpsonovi někdy od 21. série baví s každou řadu méně a méně a je to jen předlouze nastavovaná kaše a u Disenchantment jsem měl stejný pocit už po 15 z 36 minut jednoho dílu. Zasazení je fajn, ale o postavách to samé říct nemohu. Jasně, byl to jen jediný díl, jenže když mě ničím ani za minutu nezaujme ten první, tak vím, že to tak bude i v těch dalších. Nejzajímavější je postavička osobního démona, ale tam můj zájem bohužel skončil. Zatím co nejeden fanda prahne po další Futuramě dostaneme o něco dospělejší experiment, o kterej tak nějak kromě Netflixu nikdo extra nestál, ale svoje publikum si najde.

• 8.9.2018  17:36
    Batman Ninja (2018)

Krásná japonská animace, naprosto skvělý a mnohdy epický hudební doprovod, neobvyklé zasazení do feudálního Japonska a na konci roboti. Je to experiment, co se týče těch robotů, tak i dost odvážnej, ale funguje skvěle a taky moc baví. Jenom mě trochu mrzí, že ostatní nedostali o něco více prostoru, když už se nám tu sešla tak skvělá sestava. Každá postava je navíc perfektně vizuálně zpracovaná tak, že přesto, že je její vzhled uzpůsobený době, ve které se film odehrává, není problém poznat o koho se jedná. Už jednou netopýří můž v dokázal, že se do alternativní minulosti báječně hodí v Batman: Gotham by Gaslight a tady tomu není jinak. Dovedu si představit i více filmů s Batmanam v takovém kabátě. Vypadá to prostě nádherně a náramně dobře se na to kouká. Pro mě v TOP 3 Batmanovských animácích a naprosto zaslouženě.

• 6.9.2018  20:08

Nejhorší animovanej celovečerák s Batmanem ( i když tady spíše více bez něj), který jsem zatím viděl. Příšerná animace, dětinsky primitivní zápletka, idiotské diaolgy. Z celého filmu stojí za zmínku maximálně tak 2-3 scény. A ve všech figuruje Batman a Joker. A to je špatně, když je ve filmu všeho všudy pár minut. Dávám 2*. Jednu za Batmana a Harley a druhou za Jokera, který předvedl za své krátké výstupy více, než všechny ostatní postavy dohromady. Vedle snímku jako Gotham by gaslight a Killing joke je tohle prostě brak a žádny fanda batmana by to neměl dobrovolně podstupovat.

• 21.8.2018  18:45
    Sněhulák (2017)

Jediné, co mohu pochvalít jsou zábery na zasněženou krajinu. Nic jiného film nenabízí. Teda když nepočítám ten dějovej mišmaš. Toho tam je ještě víc, než té krajiny. Dost možná to je v knize jinak, ale tady polovinu postav jen nakousnou a pak se ani neuráčej nám sdělit jejich motiv toho, co jsme je zrova viděli provádět a o motivu hlavního padoucha ani nemluvím. Ten byl prostě debilní. Třeba by tomu bylo jinak, kdyby to rozebrali alespoň ke konci trošičku víc do hloubky. Takhle máme ale 4 záběry na někoho, kdo ve filmu ztvárňuje ty ohavnosti, který sledujeme a to fakt nestačí ani abych si ho oblíbyl, ani abych ho nesnášel. Takhle jsem nesnášel akorát sebe za to, že jsem to po 2 měsících odkládání nakonec fakt pustil.

• 9.7.2018  16:53
    Mučedníci (2008)

Do první poloviny neskutečně napínavej horor, kterej překypoval atmosférou a surovostí. Bohužel od sebevraždy jedné z hlavních postav uz to jde prudce dolů jak po stránce scénáře, tak atmosférou a co hůř, snaží se to mít nějaký vyšší nadpřirozený poselství. Neříkám, že jsem se vyloženě nudil. Dost scén mi utkvělo v paměti a je jasné, že tam nejsou jenom, aby "potěšily" oko fandy žánru. Jen prostě druhá polovina úplně zbytečně shazuje tu první.

• 6.7.2018  18:24
    Final Space (TV seriál) (2018)

Viděl jsem pilotní díl před dvěma lety a říkal jsem si, jak by bylo super, kdyby to vyšlo alespoň jako miniserial. A stačilo pockat a máme už v přípravě i 2. sérii. První dil navnadil už v roce 2016 a ostatní v tom duchu dobře pokračují. Když to hodně přeženu, dost v tom vidím předchůdce Ricka a Mortyho. Uvidíme, jak si povede druhá řada.

• 3.7.2018  19:16

Nechápu vůbec to nadšení. Zajímavé to bylo do té doby, než se synátor rozhodl, že těch 89 dní jsou zticha jen tak, ze srandy a že ze srandy mu táta vyndal baterky z hračky s tím, že je moc hlučná. No a tak ji spratek pro jistotu v půlce cesty domů zapnul, aby byl nějakej zvrat a my chovali nějaký ty city k rodince v hlavní roli. To bych jim milerád odpustil, kdyby se ve schodech z ničeho nic neobjevovali trčící hřebíky (on asi nebyl videt, kdyz přes něj malovali štetcem), protože to chtěl scénář a hlavně kdyby se Evelin nenechala zbouchnout v době, kdy i šoupnutí botou o asfalt může se rovnat instantní smrti ... To je prostě nuceně strojená pitomost, přes kterou vlak nejede. Potom všem už ani nemá smysl se pozastavit nad tím, že nekolik desítek minut potom (zda-li to vůbec byly desítky minut), co se sama porodila ve vaně už běhá a stříli emzáky do hlavy, zatímco armáda o nich v novinách psala jako o nezničitelných. Takhle ne.

• 14.5.2018  17:17

Neskutečnej nesmysl, kterej má daleko jak do romantiky, tak do boje o přežití. Že se ti dva dají dohromady víme už od té doby, kdy je střih z Alex na Bena, ale museli jsme cekat 90 minut, abychom viděli to, co jsme od začátku věděli. Jídlo máme pro 2 lidi na 3 dny, ale z nějakýho důvodu s náma je celou dobu pes, kterej z nevysvětlitenýho důvodu podle toho, co jsme viděli hladem nijak nestrádal. Zabijeme pumu, to nám dá jídlo na 10 dní, ale necháme ji tam ležet a hned druhý den vyrazíme po svých. Že bychom si z tý pumy něco vzali sebou nepřipadá v úvahu. A tak by se dalo pokračovat.

• 1.4.2018  14:06

Popkulturou nasáklá guilty pleasure, která má tolik odkazů na kultovní filmy a hry a to i ty nejnovější, že si jich na jedno shlédnutí není možné všimnout všch. Kdo je fakt fanda, pozna Shining, Freddyho Kruegera, Halo, Overwatch, Mortal kombat, Street fighter, Supermana, Chucky, King Kong, Final fantasy... Prostě prakticky cokoliv z filmu, her a hudby, co se stalo symbolem. Příběh je blockbusterová klasika - najdi a osvoboď - konec dobrý, vsechno dobré, ale neurazí. Hrozně dobře se na to kouká a 140 minut poměrně rychle uteče díky tomu, že se prakticky neustále něco děje. Hluchá místa tu prakticky nejsou. Je to prvnotřídní a řemeslně perfektní oddychovka, která má bavit výběrem odkazů na popkulturu spíš lidi 20 a víc, co se v tom alespoň trochu pohybujou. Pro ostatní to je asi jinak z větší částisti CGI mišmaš o tom, jak se nějaký divný postavy snažej najít kliče od bůhvíčeho a bůhví kde. Rozhodně 5/5, protože v kinech něco takovýho chybělo a i když je nápad prevzatej z knihy, je to úžasně prevedený do vizuální podoby.

• 25.2.2018  15:21

Závěrečný dil desetileté ságy, který ji nejen zakončuje, ale skládá její střípky dohromady tak moc, jak to jen bylo v jeho silách. Odehrává se zároveň před, při o po obou dílech (kdo viděl, tomu to asi bude dávat větší smysl). Herecky poměrně dobře zvládnuté. Nikdy to nebyl 3A projekt, takže ve svý kategorii výkonově i obsazením rozhodně jedno z těch lepších. Rozumim tomu, že po docela vysoko nastavené laťce prvníma dvěma díly čekali fans na nějakou bombu, která se podle mnohých tady vůbec nekonala. Ale já se bavil víc, než u hvězdně obsazeného Života, kde jediný plus po prvních 20 minutách filmu bylo to, že snad všichni za to, jak debilně se chovaj, navzdory svým vědeckým kapacitám budou náležitě odměněni smrtí, jakou si za svou hloupost náležitě zaslouží. Jasně, ani tady to nebylo bez chyby a i tady, když jste na lodi, kde se kdykoliv a cokoliv muze ocitnout kdekoliv, vám to nebrání se rozdělit a procházet se každý jinde a každý sám. Jenomže tady to je alespoň daný tím, že se realita tříští na kousíčky a co byla pravda před 5 minutama, nemusí byt pravda za 5 vteřin, takže ať spolu, nebo zvlášť, kdo ví, co se stane. SPOILER!! -Padající satelit, který bylo videt v jedničce (Cloverfield) je ve skutečnosti ten samý, který spadl v Paradoxu v alternativní dimenzy a posádka to viděla ve zprávách. -Záblesk, který byl z obrovké dálky a vypadal jako obří výbuch o kterém se mluví ve dvojce (Cloverfield lane) je zážeh urychlovače vesmírné stanice Cloverfield. -Howard Stambler, který ma spoustu konspiračních teorií ve dvojce a jiný Stambler, který mluví o teorii multivesmíru ve trojce... -Zkáza ropné plošiny korporace Tagruato v jedničce a její logo na stanici Cloverfield. Je zde strašná spousta maličkostí, kterých si asi málo kdo všimne, ale dohromady dávají za vznik za mě skvělému celku. Paramount začal v roce 2008 něco nového, co spolu na první pohled absolutně nijak nesouvisí a jinak na sebe nenavazuje (to proto, že každý příbeh je v jiné dimenzi a realitě a každá z nich byla paradoxem poznamenána jinak ), ale opak je pravdou. Každej díl je úplně jinej o něčem jiným a přitom o tom samém. Moc nerozumím tomu až zbytečně nízkému hodnocení tady.

• 29.12.2017  15:03

Invaze byla super. O dvojce se to bohužel říct nedá. Postavy plochý, animace po 5 letech moc velikých změn nezaznamenala, na dnešní dobu to je prostě průměr. Dlouho byla nejhorší Hvězdná pěchota 3. díl.... Teď už není.

• 27.12.2017  20:30

Emoji ve filmu je podle mě mnohem vtipnější, než V hlavě, se kterým to tu poměrně často lidi srovnávají. Je to prostě oddychovka u který vypnu a jenom se dívám. Ač je to animák a stylizace mi přišla hodně dětská, je směřovaný na starší publikum. Úplně si neumím představit, že 9 letému dítěti dojde alespoň polovina těch narážek. Nepřišlo mi, že nese nějaky hlubší poselství, ale proč by taky mělo a proč by to mělo být špatně? Kdybych chtěl poselství, nekoukám na animák. O to se snaží poslední Pixarovky a moc jim to nejde. To je pořád Pixar sem a Pixar tam, 3x sláva, ale od Wall-I nemá až na krásnou animaci moc co nabídnout. Nechápu tolik nízké hodnocení, protože z animáků je tohle takový hodně lepší průměr.

• 26.12.2017  12:30
    Život (2017)

Mix Veřelce a Apolla 18, který ale nedosahuje kvalit ani jednoho ze snímků. U Apolla o to hůř, že je to lowbudget FF snímek, který LIFE hravě strčí do kapsy ve všech ohledech. Jestli jsem se něco naučil u tohoto filmu tak to, že když chcete umřít zbytečně, nejlepší na to je vesmír. Protože tady se planeta Země zachraňuje tím, že nechám mimozemšťana, aby me utopil v chladící kapalině skafandru uprostřed ničeho a namísto odražení se i s ním do nikam, se raději budu do poslední chvíle držet stanice, aby mel milostpán dost času na to, aby se zase dostal tam, odkud přišel. Stručně shrnuto chování všech učastníku je od prvního napadení organismem tak debilní, že to hlava nebere. Klidně to mohl být 30 minutový kraťas a věřím, že by to bylo lepší, než výsledný mišmaš idiotismu, nelogičnosti a pro jistotu ještě jednou idiotismu.

• 15.11.2017  16:51
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Ke Stranger Things jsem prisel jako slepej k houslim. Vsude jsem videl plakaty a artworky, uvodni logo, jen jsem tomu nevenoval nejmensi pozornost. Pak vysel trailer na 2. radu a to me fakt primelo, si to pustit. A vubec toho nelituju. Prvni 3 dily 1. serie jsem hltal, jako dlouho nic a pak uz jsem se jen vezl na vlne toho 80s feelingu a dobrodruzstvi tech decek. Je pravda, ze 2. rada moje ocekavani nenaplnila tolik, jak jsem doufal, ale presto jsem nebyl vubec zklamanej. Nejde mi o CGI, ale o celkovej visual toho serialu. Tohle jsou proste osmdesatky jak vysity naprosto ve vsem. Co me nejvic fascinuje, je hudebni doprovod. Syntaky, syntaky a zase syntaky. Tolik jsem si jich uzil naposled u Blade Runnera (jeho pokracovani taky bylo tak poctivy, jak mohlo bejt a hlavne taky zasluhou hudby). Kdyz jsem byl v kine napriklad na IT, odehravajici se take v te dobre, tak mi takovej hudebni podkres obcas chybel a k nekolika scenam by se naramne hodil.Je to proste scifi ze stary skoly a takovy se dnes netocej. Dufferovi proste objevili trhlinu v serialovym prumyslu a skvele ji nahradili timhle jejich projektem. P.S. Barb tam ani malinko nepostradam a naopak me bylo mnohem vic lito Bennyho, ktery tam byl par vterin a uz mi vic prirostl k srdci

• 6.10.2017  00:01

Jestli IT je nejlepsi horor za poslednich 10 let, co bezel v kine a nejlepsi remake vubec (jakoze je), tak BLADE RUNNER 2049 je nejlepsi sci-fi za poslednich 10 let co bezelo v kine a jedno z nejlepsich pokracovani vubec. Kdo videl jednicku, ten to musi odcenit. A kdo ji nevidel a tohle ho laka, nemel by byt nicim zklamanej. I pres to, ze je to pokracovani 35 let staryho prvniho filmu (od te doby zvolen 2. nejlepsim sci-fi filmem vsech dob), to, co potrebujete vedet k pochopeni pribehu, se tu dozvite. (Pro lepsi zazitek rozhodne mrknout na jednicku pred navstevou kina). K jednicce to ma tak blizko, az to bralo dech. Megalomanske stavby, destive pocasi, hologramove reklamy velikosti desitky patrovych budov. Vsechno podany sirove, spinave a pritom neuveritelne poutave. Jednoduse Cyberpunk ve svy nejcistsi podobe. Nic neni zbytecne zmodernizovany kvuli dobe, ve ktere se film tocil. Klidne mohli pouzit kulisy a zabery z jednicky a malo kdy by to bylo poznat. Co ve me ale zanechalo nejvetsi stopu - teda krome navratu nekolika postav z jednicky v cele s Fordem, je jednoznacne hudba. Z ty jsem mel husi kuzi. Nic podobnyho jsem nikde krome Blade runnera neslysel. Cely soundtrack je provazen jen a pouze syntetizatory a orchestrem, z cehoz ty syntetizatory byly 95% celkovy atmosfery filmu. Proste ve vsech smerech osmdesatkovy scifi. A k filmu jako takovymu. Gosling se do toho pustil po hlave a hraje dobre. Asi nejlip, ze vsech filmu, kde pusobil. O to vetsi je skoda, ze po nastupu Forda jdou vsechny sympatie ke "K" stranou a okamzite chceme vsichni vedet, jak to dopadne s Deckardem. Plus Leto (stejne jako Joker v SQ) mohl klidne dostat vic prostoru. Ac ho jako cloveka vubec nemusim, tady jsem porad cekal, kdy se vytasi s necim fakt epickym, kdy scena se zrozenim nove replikantky mohla byt jen ochutnavka toho, ceho je schopny. Jako celek to ale funguje. Jinak i tady jde jen o tema replikant/clovek a je zde polozeno i nekolik zajimavych otazek. Rozuzleni postav a pribehu ve filmu nebylo tak fascinujici, jako kdysi, ale rozhodne budete na konci prekvapeny. At uz mile, nebo nemile. Vic nemuzu rict, kvuli pripadnym spoilerum. Jeste trochu objektivity. Asi tady neni tolik pametihodnych okamziku, jestli vubec nejaky, ktere se navzdycky zapisou do historie filmu (vlastne ani neni duvod, kdyz se to nenavratne povedlo jeho predchudci) ani zadna veta jako ‘I’ve seen things you people wouldn’t believe…’, ale je to sakra kus prace a ukazuje, ze Cyberpunkovy namet i kdyz skoro 40 let stary, ma porad hodne co nabidnout a v leccem prekonat vsechny filmy pred nim. 5/5. Pro me je tohle z duvodu, kterej neumim vysvetlit, nejlepsi sci-fi (omlouvam se Star Wars i kdyz to jsou 2 uplne odlisny pociny tohodle zanru), co kdy kdo natocil. P.S. Pokud si i po tolika letech kdokoliv nebyl Deckardovo identitou jeste porad jistej, tak tady vam to nejednou dost durazne ujasnej.

• 10.9.2017  19:40
    Ghoul (2015)

Tohle bylo dobrý, dokud se do toho nepřidaly duchové a nadpřirozeno (ono samotnej fakt, že tam desítky tisíc lidi jedlo své blízké, nebo byly snědeni nebyl dost děsivej...). Zatím co BlairWitch, ke kterému je GHOUL často přirovnáván přinesl do světa hororu revoluci a do dějin hororu se tak zapsal napořád, GHOUL přinesl debílní postavy s debilním chováním a jeste debilnější zápletkou.

• 10.9.2017  19:16
    To (2017)

TOhle je jeden z nejlepších i hororů jaký jsem za poslední roky viděl a zároveň snad nejlepší remake, jakej jsem viděl vůbec. Ze všech zfilmování Kinga 100% zasloužený první místo. Děsí atmosférou, která nestojí JEN na idiotských lekačkách jako drtivá většina ostatních "hororu", co se dnes točí a promítají (jako bonus dostanete lekací prequel, lekací pokračování a lekací zakončení série). IT Muschiettiho si bere to nejlepší z originálu a ještě to vylepší. Nevíte co, nevíte kdy a ani jak. Klaun nikdy nebyl děsivější. Nespočetněkrát jsem se divil, kolik scén a příběhových odboček z původního filmu se zde objevilo, nebo na ně bylo odázáno. S kinhou bohužel nemám možnost porovnat, ale ne každý tady četl knihu, nebo viděl originál, případně obojí že? Takhle to má vypadat. Pro fanoušky a ne pro peníze (Paranormal Activity, Annabelle/Conjuring aj.) Poprvé za celý rok jsem z kina odcházel fakt nadšenej a hlavně při filmu byl několikrát zamáčklej do křesla (v jednom okamžiku mi to fakt nedalo a dal jsem nohy nahoru). Šel jsem na film fakt s obrovsým očekáváním a rozhodně bylo naplněný víc, než jsem z traileru doufal. Kdo viděl Stranger Things, ten si možná posteskne po tom osmdesátkovym feelingu, kterej tady není tak vyraznej, kdežto ve Stranger Thing z obrazovky ty osmdesátky úplně sálaj a pohltěj naprosto všechno a všechny kolem sebe. Občas mi chyběly sem tam nějaký sintetyzator v hudebním doprovodu, i když je pravda, že by se ne vždy, nebo mozna vůbec nehodili. I tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že by tam zaznít měli, jako už v jednou zmíněným Stranger Things. To už jsem ale fakt hnidopich, nebo moc rozmlsanej ze seriálu, jehož herec účinkuje i tady a nic z toho filmu na kvalitě nijak neubralo. Nicméně i tak byl hudebni doprovod víc než kvalitní a dojem z jakékoliv scény nijak nekazil a nejednou ji vypiloval k dokonalosti. Parta děcek skvělá, atmosféra hustá (bylo skvělé sledovat a hlavně cítit na sobě, jak několikrát stačilo jen uplný ticho a danej moment byl o to děsivejší a napínavější). I se 130 min stopáží nehrozí třeba jen 5 minut nudy a Pennywise překvapil i samotnýho Kinga, který byl u natáčení. Snad dopadne druhá část minimálně stejně dobře, jako tahle.

• 24.4.2017  21:43

LOGAN nebyl zas takový terno, jak z toho všichni dělaj. Prostě další hype. Wolverine byl od prvního shlédnutí X-Men (bylo mi v té době teprve 10 let) mým bezkonkurenčním favoritem a doteď tomu tak je. Nikoho z X-menů nemám radši. Ale jako velkolepé rozloučení mě tohle ani trochu neuspokojilo. Po nic moc Wolverinovi, který měl mít původně také rating R jsem viděl sice o krapítek lepší, ale nijak dechberoucí pokračovaní, které jeho putování světem ukončilo. To je samý 4/5 hvězd tady na ČSFD, na sítích čtu ódy a v kine mě to přestane bavit po tom, co Charles umře. To byl jedinej moment, kterej ve mě vyvolal fakt dost silný emoce a to je špatně u filmu, kde jsem měl být nejvíc špatnej z toho, že umřel Logan. Vlastně mi to přišlo (a byl bych mnohem radši, kdyby to tak bylo) že se loučím s profesorem a ne jeho žákem. Dokud tam byl i on, mělo to mnohem větší smysl a hlavně větší hloubku. Mohla to být klidně slabší 100 minutovka. Ale oni to natahovali a natahovali a já si jen říkal, tak už ho zabijte, vždyť ten chudák si prožil svoje a vetšinu života zná jen utrpení místo pane bože tohle ne, vždyť toho zažil tolik, je s náma už 17 let, on to prostě musí přežít.... Na konečnym hodnocení by jeho případný přežití na konci asi nic nezměnilo a tak bez dalšího zbytečnýho protahovaní a okecávaní dám 2 hvězdy.

• 22.1.2017  14:04
    Inkarnace (2016)

Tohle se po všech směrech nepovedlo. Ani Aaron Eckhart v hlavní roli nedokáže zachránit takovej průser. Viděl bych to spíš na nějakou epizodu v Supernatural, než na "horor" pro kina.

• 21.1.2017  14:26
    Smrt ve tmě (2016)

První polovina filmu super. Má to poměrně hutnou atmosféru, divák ani hlavní postavy nevědí (a nevidí) kdy a kde na ně majitel domu čeká a co jim provede. Je to skutečně boj o přežití. Dokonce se filmu fakt dobře daří se vyvarovat zbytečných samoúčelných lekaček za doprovodu nějakého vysokého tónu. Prostě napjatě sledujete děj a zadržujete dech, jako byste tam byly vy samy. (Což je docela paradox, protože si víc sympatií podle mě zaslouží právě slepý majitel domu) Jen z něj nemuseli udělat creepy maniaka a tím pádem okamžitě obrátit z patří jim to, neměli tam chodit, na bacha je za tebou, zabijte ho. Ve sklepě, kdy se zhaslo světlo a herci byly skutečně po tmě už šlo fakt do tuhýho a to jsem byl rozhodnutej dát i 5 hvězd.... ALE... Trvalo to tak 5 minut a zloději se dostanou nahoru, kde je světlo a kde už to je jen klasický klišé tohoto žánru typu schovej se za dveře, dej mu kladivem, běhěj po baráku a nevadí že je slepej, on se stejně probere a stejně tě dostane. I tak jsem byl ochotnej dát ty hvězdy 4...ALE...Proč to proboha neskončilo jen jednou a to SPOILER (pro ty, co se chystaj se podívat) když uvěznil Rocky ve sklepě, aby mu počala dítě? To museli opravdu ten konec natáhnout úplne zbytečne ještě 4x? 1. Rocky utekla z domu se slovy tady nic nezmůžete (konec). Ne, musel ji honit pes. Pak 10 minut zápasení v autě, zamčení psa a batoh s penezi v ruce (konec). 2. Příjde slepec, odtáhne ji domua my už víme proč a tak ještě pořád jsme i trochu zděšení tím, že to fakt skončí takhle, protože jsme doufali, že se z toho dostane. Ale je to horor a ty nemusej mít dobrý konce. Proč taky. 3. Spustíme alarm, z posledních sil se ještě pokusíme zabít tyrana, kterej dostane kulku a my zase s batohem peněz odejdeme (konec). 4. Koukáme, jak je Rocky se svou sestrou v čekárně do slíbeny Californie a ve zprávách slyšíme a vidíme, že to náš starej známej stějně prežil a pak KONEČNĚ naběhnou závěrečný titulky. Nebejt toho protahování který filmu ubralo jak na uvěřitelnosti, tak i na pomalu a skvěle vybudovaný atmosféře, nedal bych nakonec 3 hvězdy s tím, že to byl jen další film o lidech uvěznených v domě s maniakem. Škoda

• 15.12.2016  00:04

No i když opravdu nerad, vezmu to pěkně od podlahy. A to co píšu, píšu jako fakt oddanej fanoušek, kterej má SW i vytetovaný, protože to je moje nejoblíbenější sága. Když už bych byl ochotnej prominout to, že v epizodě VII zabili Hana Sola (ne, neprominul jsem jim to) a i to, že Kylo Ren byl pro mě minimálně stejně dobrý záporák, jako ikonický Vader (dokud si ten uhratej ušoplesk nesundal masku), načež všechen respekt zmizel. Neprominu Rogue One to, že to byl ze všech SW filmu ten nejslabší. Jasně, že víme, že ty plány nakonec získaj a taky, že Hvězda smrti to má spočítaný a o to horší je pak uvědomění, že kdyby ten film nebyl tak špatnej, tak člověka ani na vteřinu nenapadne, že vlastně vůbec nemusel vzniknout. Prostě vám tady představíme 10 postav, který si vás nemaj čím získat, v podstatě vůbec nic až na pár hlášk nenabídnou a postupně je jednu po druhý zabijeme, protože proč ne. Stejně víte jak to dopadne. U Sola to byl aspoň pro mě nečekanej zvrat, ale kdo nečekal jak dopadnou nakonec hlavní hrdinové, tak na ten film asi celou dobu nekoukal. Nedostavil se ani sentiment jako u předchozích SW u kterých ukápla slza vždy, když se objevil někdo, nebo něco z původní triologie. Co musím vyzdvihnout je dokonalé zapasování mezi třetí a čtvrtou epizodu, která začíná vteřinu potom, kde Rogue One končí a také digitální podobu Grand Moff Tarkina. Tím to končí. Rozhodně nepůjdu na další Hvězdný války do kina, to bohužel. Jako fanouška to muselo zklamat úplně každýho. Bejt to 20. díl Transformers, tak nepípnu, tam nikdo nic nečeká a kdo řekl že jo, tak kecá. Prostě všechno šptně. A je jedno jestli to beru čistě z pohledu mě, jako fakt velikýho fandy, kterej na tomhle vyrůstal, nebo se k tomu budu snažit přiklánět co nejprofesionálněji. Veřim, že se snažili a věřim, že chtěli vzdát poctu sáze, ale čím dál tím víc se přikláním tomu názoru, že poslední Hvězdný války jsou opravdu ty první. A to jsem byl na předpremiéře. Jo a na závěr ... kterej idot vymyslel, že Vadera bude dabovat Vašut? Ten hlas je fakt neskutečně debilní a ani malinko se k němu nehodí. To mi jako chcete říct, že po 20 letech dabingu týhlé ságy fakt někdo přišel do práce a řekl si co takhle dát největšímu záporákovi všech dob takhle dementní dabing?

• 26.11.2016  14:47

Nechápu ani trochu tak "vysoké" hodnocení. Ten film je po všech směrech slabší než průměr. Pročetl jsem si několik zdejších komentářů a na jejich základě jsem se rozhodl na film podívat a teď už vím, že takovou chybu znova neudělám. Dokud se jednalo o nadpřirozeno, dalo se na to koukat, ale i tak jsem se musel přemlouvat, abych to nevypnul po 20 minutách. Hlavní ženská postava je pitomá co se týče úplně všeho, co ve filmu udělá. Nějakej put sebezáchovy, nebo selskej rozum jde tady úplně stranou. Jsem v domě, kde z minuty na minutu zmizí moje známá? Tak proč tam vlastně nezůstat a ještě si tam nechat i dítě, vždyť přeci o nic nejde. Tohle se ještě dalo. Po čem jsem ale litoval toho, že jsem si film vůbec prohlížel tady na ČSFD, tak to bylo po naprosto pitomym, debilnim a nesmyslnym konci, kdy museli už tak dost špatně zpracovaný "strašení" zprasit tím, že byl vlastne celou dobu pod barákem 20 let bratr matky. A o tom, že se přestěhovali až kdo ví kam, aby na ně na konci filmu vykouklo oko kdo ví koho to už jsem fakt vypěnil. Nemělo to hlavu ani patu a každej kdo tady píše o poctivym strašení a příjemny podívaný .... NE NENÍ. Je do debilita. Nikdy to nemelo spatřit světlo světa. Je to špatně po všech stránkách od scénáře přes herecké výkony až po idiotskej konec. Dávám hvězdu za zadek herečky to jediný mi nevyvolávalo dávící reflex.

• 22.11.2016  10:53

Do kina jsem nešel s žádným přehnaným očekáváním. Je to 1. díl triologie a tak mi bylo více méně jasné, že se tu toho zase tolik nestane. Navzdory všemu film velmi mile překvapil a já dostal 134 minut skvělé zábavy, zajímavých postav a hlavně tvorů a vynikajíci režie. I přes svou stopáž si film drží dobré tempo a žádná hluchá místa jsem tam nezaznamenal, nebo jsem se tak bavil, že jsem ani neměl potřebu je hledat. I přes veškerou rozdílnost je snímek v lecčem propojený s Harry Potterem a věřím, že se v budoucnosti tyto světy protnou mnohem více. Narozdíl od záčáatku HP je tohle už od první chvíle mnohem více zaměřené na starší publikum, jako tomu bylo až u posledních dílu HP ságy. A prosředí New Yorku ve 30. letech 20. století mi taky učarovalo více, než Londýn z výše zmíněných filmů. Dost tomu pomohl sympaťák Ediie Redmayne v hlavní roli a Farrell jako záporák mě taky dost bavil. Dost možná je moje hodnocení zkreslené tím, že jsem neznalý knižní předlohy, ale 4 z 5 si ode mě Fantastická zvířata jednoznačně zaslouží.

• 21.11.2016  21:02
    Enderova hra (2013)

Asi zbytečně utahaný. Dvouhodinová stopáž je tady spíš naobtíž. Mít to 90 minut, je to o dost lepší už jen proto, že tam není tolik zbytečné omáčky okolo. I když mě film většinu času i tak bavil, pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že uz se dááááááááááááááááááááávno mohlo začít něco dít. Nápad jako takový není vůbec špatný. Ford se mi tu taky líbil, ale pořád tam něco chybělo. Možná kdyby to skončilo tím, že Ender udělal to, co udělal ve víře, že se jedná o simulaci, tak bych v pohodě dal 3 hvězdy. Jenže těch dalších 20 minut navíc tomu moc nepomohli. Jak v hodnocení, tak v celkovym dojmu.

• 19.10.2016  12:05
    Děda je lotr (2016)

Jackass přisli s něčím, co bylo fakt vtipný (teda aspoň v drtivý většině), bylo to sirový a hlavně to bylo jako doopravdy. No a protože je rok 2016 a nás neplatěj za nápady, ale za vykrádání těch nápadů, natočíme to taky a dáme tam celebritku a skutečnýho herce. A světe div se, ono to je tak špatný, jako na tom papíře (ne-li horší). Tohle je fakt pitomost. I když překousnu toho homouše Zaca, kterej "hraje" jestě hůř, než "zpívá (jo, jde to), ale hlavně že holkám pak ukáže břišáky a že DeNiro tady naprosto zahazuje svůj hereckej talent i svoje charisma, ten film je prostě zhovadilost. Sází na vás jeden "vtip" za druhým a vy se nestačite popadat za břicho a říkáte si dost, dost už, ja už to fakt nedávám.... Nebo jsem spíš čekal, kdy takhle debilita přestane alespoň na chvilku bejt úplnou debilitou, chytal jsem se jednou rukou za břicho a druhou objímal kbelík na blití a chtělo se mi křičet dost, dost už, tohle fakt nedávám !? ... Jo to bude spíš ono, teď se mi to vybavuje. Fakt lituju těch 102 minut, co na mě TV blila tuhle pakárnu. Nemůžu dát ani jednu hvězdu za to, že to skoncilo, protože to ve mě nechalo nesmazatelnou stopu a já teď budu dlouho hledat něco debilnějšího než bylo tohle. A to mám tenhle druh humoru fakt rád.

• 19.10.2016  11:42
    Orel Eddie (2016)

Bohužel naprosto promarněný potencíál. A to platí v případě filmu i v případě obou hlavních protagonystů. Pořád jsem se nemohI zbavit pocitu, že koukám na kokosy na sněhu, jen trochu jinak. Jasně, když se za každou cenu snažíte dostat na olympiádu a komise vám háže klacky pod nohy a někdo to chce zfilmovat, to se pak těžko vyhne podobností s jiným sportovcem/týmem, který měl ty samé starosti. Jenomže tady to fakt bije do očí... Skrachovalý trenér, změny pravidel, aby se sportovec/tym na olympiádu nedostal..atd. A i když je Ediie (Taron Egerton) fakt sympaťák (Jackman tam je tak nějak dopočtu a bez něj by to bylo asi úplně stejné) a film rychle odsejpá, pořád to nestačí. Nepomáhá ani fakt, že jako u většiny filmů inspirovanými skutečnými událostmi je toto 10% pravda a 90% omáčka okolo, abychom se vcítili do kůže obou hlavních postav.

• 8.10.2016  16:09

No ..... dobrý na tom je, že to mělo konec

<< předchozí 1 2 3