Habansz

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 15.11.2017  16:51
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Ke Stranger Things jsem prisel jako slepej k houslim. Vsude jsem videl plakaty a artworky, uvodni logo, jen jsem tomu nevenoval nejmensi pozornost. Pak vysel trailer na 2. radu a to me fakt primelo, si to pustit. A vubec toho nelituju. Prvni 3 dily 1. serie jsem hltal, jako dlouho nic a pak uz jsem se jen vezl na vlne toho 80s feelingu a dobrodruzstvi tech decek. Je pravda, ze 2. rada moje ocekavani nenaplnila tolik, jak jsem doufal, ale presto jsem nebyl vubec zklamanej. Nejde mi o CGI, ale o celkovej visual toho serialu. Tohle jsou proste osmdesatky jak vysity naprosto ve vsem. Co me nejvic fascinuje, je hudebni doprovod. Syntaky, syntaky a zase syntaky. Tolik jsem si jich uzil naposled u Blade Runnera (jeho pokracovani taky bylo tak poctivy, jak mohlo bejt a hlavne taky zasluhou hudby). Kdyz jsem byl v kine napriklad na IT, odehravajici se take v te dobre, tak mi takovej hudebni podkres obcas chybel a k nekolika scenam by se naramne hodil.Je to proste scifi ze stary skoly a takovy se dnes netocej. Dufferovi proste objevili trhlinu v serialovym prumyslu a skvele ji nahradili timhle jejich projektem. P.S. Barb tam ani malinko nepostradam a naopak me bylo mnohem vic lito Bennyho, ktery tam byl par vterin a uz mi vic prirostl k srdci

• 6.10.2017  00:01

Jestli IT je nejlepsi horor za poslednich 10 let, co bezel v kine a nejlepsi remake vubec (jakoze je), tak BLADE RUNNER 2049 je nejlepsi sci-fi za poslednich 10 let co bezelo v kine a jedno z nejlepsich pokracovani vubec. Kdo videl jednicku, ten to musi odcenit. A kdo ji nevidel a tohle ho laka, nemel by byt nicim zklamanej. I pres to, ze je to pokracovani 35 let staryho prvniho filmu (od te doby zvolen 2. nejlepsim sci-fi filmem vsech dob), to, co potrebujete vedet k pochopeni pribehu, se tu dozvite. (Pro lepsi zazitek rozhodne mrknout na jednicku pred navstevou kina). K jednicce to ma tak blizko, az to bralo dech. Megalomanske stavby, destive pocasi, hologramove reklamy velikosti desitky patrovych budov. Vsechno podany sirove, spinave a pritom neuveritelne poutave. Jednoduse Cyberpunk ve svy nejcistsi podobe. Nic neni zbytecne zmodernizovany kvuli dobe, ve ktere se film tocil. Klidne mohli pouzit kulisy a zabery z jednicky a malo kdy by to bylo poznat. Co ve me ale zanechalo nejvetsi stopu - teda krome navratu nekolika postav z jednicky v cele s Fordem, je jednoznacne hudba. Z ty jsem mel husi kuzi. Nic podobnyho jsem nikde krome Blade runnera neslysel. Cely soundtrack je provazen jen a pouze syntetizatory a orchestrem, z cehoz ty syntetizatory byly 95% celkovy atmosfery filmu. Proste ve vsech smerech osmdesatkovy scifi. A k filmu jako takovymu. Gosling se do toho pustil po hlave a hraje dobre. Asi nejlip, ze vsech filmu, kde pusobil. O to vetsi je skoda, ze po nastupu Forda jdou vsechny sympatie ke "K" stranou a okamzite chceme vsichni vedet, jak to dopadne s Deckardem. Plus Leto (stejne jako Joker v SQ) mohl klidne dostat vic prostoru. Ac ho jako cloveka vubec nemusim, tady jsem porad cekal, kdy se vytasi s necim fakt epickym, kdy scena se zrozenim nove replikantky mohla byt jen ochutnavka toho, ceho je schopny. Jako celek to ale funguje. Jinak i tady jde jen o tema replikant/clovek a je zde polozeno i nekolik zajimavych otazek. Rozuzleni postav a pribehu ve filmu nebylo tak fascinujici, jako kdysi, ale rozhodne budete na konci prekvapeny. At uz mile, nebo nemile. Vic nemuzu rict, kvuli pripadnym spoilerum. Jeste trochu objektivity. Asi tady neni tolik pametihodnych okamziku, jestli vubec nejaky, ktere se navzdycky zapisou do historie filmu (vlastne ani neni duvod, kdyz se to nenavratne povedlo jeho predchudci) ani zadna veta jako ‘I’ve seen things you people wouldn’t believe…’, ale je to sakra kus prace a ukazuje, ze Cyberpunkovy namet i kdyz skoro 40 let stary, ma porad hodne co nabidnout a v leccem prekonat vsechny filmy pred nim. 5/5. Pro me je tohle z duvodu, kterej neumim vysvetlit, nejlepsi sci-fi (omlouvam se Star Wars i kdyz to jsou 2 uplne odlisny pociny tohodle zanru), co kdy kdo natocil. P.S. Pokud si i po tolika letech kdokoliv nebyl Deckardovo identitou jeste porad jistej, tak tady vam to nejednou dost durazne ujasnej.

• 10.9.2017  19:40
    Ghoul (2015)

Tohle bylo dobrý, dokud se do toho nepřidaly duchové a nadpřirozeno (ono samotnej fakt, že tam desítky tisíc lidi jedlo své blízké, nebo byly snědeni nebyl dost děsivej...). Zatím co BlairWitch, ke kterému je GHOUL často přirovnáván přinesl do světa hororu revoluci a do dějin hororu se tak zapsal napořád, GHOUL přinesl debílní postavy s debilním chováním a jeste debilnější zápletkou.

• 10.9.2017  19:16
    To (2017)

TOhle je jeden z nejlepších i hororů jaký jsem za poslední roky viděl a zároveň snad nejlepší remake, jakej jsem viděl vůbec. Ze všech zfilmování Kinga 100% zasloužený první místo. Děsí atmosférou, která nestojí JEN na idiotských lekačkách jako drtivá většina ostatních "hororu", co se dnes točí a promítají (jako bonus dostanete lekací prequel, lekací pokračování a lekací zakončení série). IT Muschiettiho si bere to nejlepší z originálu a ještě to vylepší. Nevíte co, nevíte kdy a ani jak. Klaun nikdy nebyl děsivější. Nespočetněkrát jsem se divil, kolik scén a příběhových odboček z původního filmu se zde objevilo, nebo na ně bylo odázáno. S kinhou bohužel nemám možnost porovnat, ale ne každý tady četl knihu, nebo viděl originál, případně obojí že? Takhle to má vypadat. Pro fanoušky a ne pro peníze (Paranormal Activity, Annabelle/Conjuring aj.) Poprvé za celý rok jsem z kina odcházel fakt nadšenej a hlavně při filmu byl několikrát zamáčklej do křesla (v jednom okamžiku mi to fakt nedalo a dal jsem nohy nahoru). Šel jsem na film fakt s obrovsým očekáváním a rozhodně bylo naplněný víc, než jsem z traileru doufal. Kdo viděl Stranger Things, ten si možná posteskne po tom osmdesátkovym feelingu, kterej tady není tak vyraznej, kdežto ve Stranger Thing z obrazovky ty osmdesátky úplně sálaj a pohltěj naprosto všechno a všechny kolem sebe. Občas mi chyběly sem tam nějaký sintetyzator v hudebním doprovodu, i když je pravda, že by se ne vždy, nebo mozna vůbec nehodili. I tak jsem se nemohl zbavit pocitu, že by tam zaznít měli, jako už v jednou zmíněným Stranger Things. To už jsem ale fakt hnidopich, nebo moc rozmlsanej ze seriálu, jehož herec účinkuje i tady a nic z toho filmu na kvalitě nijak neubralo. Nicméně i tak byl hudebni doprovod víc než kvalitní a dojem z jakékoliv scény nijak nekazil a nejednou ji vypiloval k dokonalosti. Parta děcek skvělá, atmosféra hustá (bylo skvělé sledovat a hlavně cítit na sobě, jak několikrát stačilo jen uplný ticho a danej moment byl o to děsivejší a napínavější). I se 130 min stopáží nehrozí třeba jen 5 minut nudy a Pennywise překvapil i samotnýho Kinga, který byl u natáčení. Snad dopadne druhá část minimálně stejně dobře, jako tahle.

• 24.4.2017  21:43

LOGAN nebyl zas takový terno, jak z toho všichni dělaj. Prostě další hype. Wolverine byl od prvního shlédnutí X-Men (bylo mi v té době teprve 10 let) mým bezkonkurenčním favoritem a doteď tomu tak je. Nikoho z X-menů nemám radši. Ale jako velkolepé rozloučení mě tohle ani trochu neuspokojilo. Po nic moc Wolverinovi, který měl mít původně také rating R jsem viděl sice o krapítek lepší, ale nijak dechberoucí pokračovaní, které jeho putování světem ukončilo. To je samý 4/5 hvězd tady na ČSFD, na sítích čtu ódy a v kine mě to přestane bavit po tom, co Charles umře. To byl jedinej moment, kterej ve mě vyvolal fakt dost silný emoce a to je špatně u filmu, kde jsem měl být nejvíc špatnej z toho, že umřel Logan. Vlastně mi to přišlo (a byl bych mnohem radši, kdyby to tak bylo) že se loučím s profesorem a ne jeho žákem. Dokud tam byl i on, mělo to mnohem větší smysl a hlavně větší hloubku. Mohla to být klidně slabší 100 minutovka. Ale oni to natahovali a natahovali a já si jen říkal, tak už ho zabijte, vždyť ten chudák si prožil svoje a vetšinu života zná jen utrpení místo pane bože tohle ne, vždyť toho zažil tolik, je s náma už 17 let, on to prostě musí přežít.... Na konečnym hodnocení by jeho případný přežití na konci asi nic nezměnilo a tak bez dalšího zbytečnýho protahovaní a okecávaní dám 2 hvězdy.

• 22.1.2017  14:04
    Inkarnace (2016)

Tohle se po všech směrech nepovedlo. Ani Aaron Eckhart v hlavní roli nedokáže zachránit takovej průser. Viděl bych to spíš na nějakou epizodu v Supernatural, než na "horor" pro kina.

• 21.1.2017  14:26
    Smrt ve tmě (2016)

První polovina filmu super. Má to poměrně hutnou atmosféru, divák ani hlavní postavy nevědí (a nevidí) kdy a kde na ně majitel domu čeká a co jim provede. Je to skutečně boj o přežití. Dokonce se filmu fakt dobře daří se vyvarovat zbytečných samoúčelných lekaček za doprovodu nějakého vysokého tónu. Prostě napjatě sledujete děj a zadržujete dech, jako byste tam byly vy samy. (Což je docela paradox, protože si víc sympatií podle mě zaslouží právě slepý majitel domu) Jen z něj nemuseli udělat creepy maniaka a tím pádem okamžitě obrátit z patří jim to, neměli tam chodit, na bacha je za tebou, zabijte ho. Ve sklepě, kdy se zhaslo světlo a herci byly skutečně po tmě už šlo fakt do tuhýho a to jsem byl rozhodnutej dát i 5 hvězd.... ALE... Trvalo to tak 5 minut a zloději se dostanou nahoru, kde je světlo a kde už to je jen klasický klišé tohoto žánru typu schovej se za dveře, dej mu kladivem, běhěj po baráku a nevadí že je slepej, on se stejně probere a stejně tě dostane. I tak jsem byl ochotnej dát ty hvězdy 4...ALE...Proč to proboha neskončilo jen jednou a to SPOILER (pro ty, co se chystaj se podívat) když uvěznil Rocky ve sklepě, aby mu počala dítě? To museli opravdu ten konec natáhnout úplne zbytečne ještě 4x? 1. Rocky utekla z domu se slovy tady nic nezmůžete (konec). Ne, musel ji honit pes. Pak 10 minut zápasení v autě, zamčení psa a batoh s penezi v ruce (konec). 2. Příjde slepec, odtáhne ji domua my už víme proč a tak ještě pořád jsme i trochu zděšení tím, že to fakt skončí takhle, protože jsme doufali, že se z toho dostane. Ale je to horor a ty nemusej mít dobrý konce. Proč taky. 3. Spustíme alarm, z posledních sil se ještě pokusíme zabít tyrana, kterej dostane kulku a my zase s batohem peněz odejdeme (konec). 4. Koukáme, jak je Rocky se svou sestrou v čekárně do slíbeny Californie a ve zprávách slyšíme a vidíme, že to náš starej známej stějně prežil a pak KONEČNĚ naběhnou závěrečný titulky. Nebejt toho protahování který filmu ubralo jak na uvěřitelnosti, tak i na pomalu a skvěle vybudovaný atmosféře, nedal bych nakonec 3 hvězdy s tím, že to byl jen další film o lidech uvěznených v domě s maniakem. Škoda

• 15.12.2016  00:04

No i když opravdu nerad, vezmu to pěkně od podlahy. A to co píšu, píšu jako fakt oddanej fanoušek, kterej má SW i vytetovaný, protože to je moje nejoblíbenější sága. Když už bych byl ochotnej prominout to, že v epizodě VII zabili Hana Sola (ne, neprominul jsem jim to) a i to, že Kylo Ren byl pro mě minimálně stejně dobrý záporák, jako ikonický Vader (dokud si ten uhratej ušoplesk nesundal masku), načež všechen respekt zmizel. Neprominu Rogue One to, že to byl ze všech SW filmu ten nejslabší. Jasně, že víme, že ty plány nakonec získaj a taky, že Hvězda smrti to má spočítaný a o to horší je pak uvědomění, že kdyby ten film nebyl tak špatnej, tak člověka ani na vteřinu nenapadne, že vlastně vůbec nemusel vzniknout. Prostě vám tady představíme 10 postav, který si vás nemaj čím získat, v podstatě vůbec nic až na pár hlášk nenabídnou a postupně je jednu po druhý zabijeme, protože proč ne. Stejně víte jak to dopadne. U Sola to byl aspoň pro mě nečekanej zvrat, ale kdo nečekal jak dopadnou nakonec hlavní hrdinové, tak na ten film asi celou dobu nekoukal. Nedostavil se ani sentiment jako u předchozích SW u kterých ukápla slza vždy, když se objevil někdo, nebo něco z původní triologie. Co musím vyzdvihnout je dokonalé zapasování mezi třetí a čtvrtou epizodu, která začíná vteřinu potom, kde Rogue One končí a také digitální podobu Grand Moff Tarkina. Tím to končí. Rozhodně nepůjdu na další Hvězdný války do kina, to bohužel. Jako fanouška to muselo zklamat úplně každýho. Bejt to 20. díl Transformers, tak nepípnu, tam nikdo nic nečeká a kdo řekl že jo, tak kecá. Prostě všechno šptně. A je jedno jestli to beru čistě z pohledu mě, jako fakt velikýho fandy, kterej na tomhle vyrůstal, nebo se k tomu budu snažit přiklánět co nejprofesionálněji. Veřim, že se snažili a věřim, že chtěli vzdát poctu sáze, ale čím dál tím víc se přikláním tomu názoru, že poslední Hvězdný války jsou opravdu ty první. A to jsem byl na předpremiéře. Jo a na závěr ... kterej idot vymyslel, že Vadera bude dabovat Vašut? Ten hlas je fakt neskutečně debilní a ani malinko se k němu nehodí. To mi jako chcete říct, že po 20 letech dabingu týhlé ságy fakt někdo přišel do práce a řekl si co takhle dát největšímu záporákovi všech dob takhle dementní dabing?

• 26.11.2016  14:47

Nechápu ani trochu tak "vysoké" hodnocení. Ten film je po všech směrech slabší než průměr. Pročetl jsem si několik zdejších komentářů a na jejich základě jsem se rozhodl na film podívat a teď už vím, že takovou chybu znova neudělám. Dokud se jednalo o nadpřirozeno, dalo se na to koukat, ale i tak jsem se musel přemlouvat, abych to nevypnul po 20 minutách. Hlavní ženská postava je pitomá co se týče úplně všeho, co ve filmu udělá. Nějakej put sebezáchovy, nebo selskej rozum jde tady úplně stranou. Jsem v domě, kde z minuty na minutu zmizí moje známá? Tak proč tam vlastně nezůstat a ještě si tam nechat i dítě, vždyť přeci o nic nejde. Tohle se ještě dalo. Po čem jsem ale litoval toho, že jsem si film vůbec prohlížel tady na ČSFD, tak to bylo po naprosto pitomym, debilnim a nesmyslnym konci, kdy museli už tak dost špatně zpracovaný "strašení" zprasit tím, že byl vlastne celou dobu pod barákem 20 let bratr matky. A o tom, že se přestěhovali až kdo ví kam, aby na ně na konci filmu vykouklo oko kdo ví koho to už jsem fakt vypěnil. Nemělo to hlavu ani patu a každej kdo tady píše o poctivym strašení a příjemny podívaný .... NE NENÍ. Je do debilita. Nikdy to nemelo spatřit světlo světa. Je to špatně po všech stránkách od scénáře přes herecké výkony až po idiotskej konec. Dávám hvězdu za zadek herečky to jediný mi nevyvolávalo dávící reflex.

• 22.11.2016  10:53

Do kina jsem nešel s žádným přehnaným očekáváním. Je to 1. díl triologie a tak mi bylo více méně jasné, že se tu toho zase tolik nestane. Navzdory všemu film velmi mile překvapil a já dostal 134 minut skvělé zábavy, zajímavých postav a hlavně tvorů a vynikajíci režie. I přes svou stopáž si film drží dobré tempo a žádná hluchá místa jsem tam nezaznamenal, nebo jsem se tak bavil, že jsem ani neměl potřebu je hledat. I přes veškerou rozdílnost je snímek v lecčem propojený s Harry Potterem a věřím, že se v budoucnosti tyto světy protnou mnohem více. Narozdíl od záčáatku HP je tohle už od první chvíle mnohem více zaměřené na starší publikum, jako tomu bylo až u posledních dílu HP ságy. A prosředí New Yorku ve 30. letech 20. století mi taky učarovalo více, než Londýn z výše zmíněných filmů. Dost tomu pomohl sympaťák Ediie Redmayne v hlavní roli a Farrell jako záporák mě taky dost bavil. Dost možná je moje hodnocení zkreslené tím, že jsem neznalý knižní předlohy, ale 4 z 5 si ode mě Fantastická zvířata jednoznačně zaslouží.

• 21.11.2016  21:02
    Enderova hra (2013)

Asi zbytečně utahaný. Dvouhodinová stopáž je tady spíš naobtíž. Mít to 90 minut, je to o dost lepší už jen proto, že tam není tolik zbytečné omáčky okolo. I když mě film většinu času i tak bavil, pořád jsem se nemohl zbavit pocitu, že uz se dááááááááááááááááááááávno mohlo začít něco dít. Nápad jako takový není vůbec špatný. Ford se mi tu taky líbil, ale pořád tam něco chybělo. Možná kdyby to skončilo tím, že Ender udělal to, co udělal ve víře, že se jedná o simulaci, tak bych v pohodě dal 3 hvězdy. Jenže těch dalších 20 minut navíc tomu moc nepomohli. Jak v hodnocení, tak v celkovym dojmu.

• 19.10.2016  12:05
    Děda je lotr (2016)

Jackass přisli s něčím, co bylo fakt vtipný (teda aspoň v drtivý většině), bylo to sirový a hlavně to bylo jako doopravdy. No a protože je rok 2016 a nás neplatěj za nápady, ale za vykrádání těch nápadů, natočíme to taky a dáme tam celebritku a skutečnýho herce. A světe div se, ono to je tak špatný, jako na tom papíře (ne-li horší). Tohle je fakt pitomost. I když překousnu toho homouše Zaca, kterej "hraje" jestě hůř, než "zpívá (jo, jde to), ale hlavně že holkám pak ukáže břišáky a že DeNiro tady naprosto zahazuje svůj hereckej talent i svoje charisma, ten film je prostě zhovadilost. Sází na vás jeden "vtip" za druhým a vy se nestačite popadat za břicho a říkáte si dost, dost už, ja už to fakt nedávám.... Nebo jsem spíš čekal, kdy takhle debilita přestane alespoň na chvilku bejt úplnou debilitou, chytal jsem se jednou rukou za břicho a druhou objímal kbelík na blití a chtělo se mi křičet dost, dost už, tohle fakt nedávám !? ... Jo to bude spíš ono, teď se mi to vybavuje. Fakt lituju těch 102 minut, co na mě TV blila tuhle pakárnu. Nemůžu dát ani jednu hvězdu za to, že to skoncilo, protože to ve mě nechalo nesmazatelnou stopu a já teď budu dlouho hledat něco debilnějšího než bylo tohle. A to mám tenhle druh humoru fakt rád.

• 19.10.2016  11:42
    Orel Eddie (2016)

Bohužel naprosto promarněný potencíál. A to platí v případě filmu i v případě obou hlavních protagonystů. Pořád jsem se nemohI zbavit pocitu, že koukám na kokosy na sněhu, jen trochu jinak. Jasně, když se za každou cenu snažíte dostat na olympiádu a komise vám háže klacky pod nohy a někdo to chce zfilmovat, to se pak těžko vyhne podobností s jiným sportovcem/týmem, který měl ty samé starosti. Jenomže tady to fakt bije do očí... Skrachovalý trenér, změny pravidel, aby se sportovec/tym na olympiádu nedostal..atd. A i když je Ediie (Taron Egerton) fakt sympaťák (Jackman tam je tak nějak dopočtu a bez něj by to bylo asi úplně stejné) a film rychle odsejpá, pořád to nestačí. Nepomáhá ani fakt, že jako u většiny filmů inspirovanými skutečnými událostmi je toto 10% pravda a 90% omáčka okolo, abychom se vcítili do kůže obou hlavních postav.

• 8.10.2016  16:09

No ..... dobrý na tom je, že to mělo konec

• 9.2.2016  09:54

Nejlepší film s Deppem za poslední roky. Až se divím, že to má tak malé hodnocení, protože to bylo v každém ohledu lepší, než mnohem lépe hodnocení Veřejní nepřátele. Gangsterka, která je víc o mluvení, než střílení a jasně dokazuje, že Depp nerovná se Jack Sparrow. Založena na skutečných událostech a postavách, trochu šokuje a zároveň fascinuje tím, jaký byl James Bulger maniak a přitom (nebo právě proto) dokázal na svou stranu naklonit nejen diváka (nešlo z něj spustit oči, protože tady se maskéři fakt předvedli) ale i skutečnou FBI. A jestli byl skutečný "Whitey" Bulger jen z poloviny tak děsivej, jako ho ztvárnil Depp ve filmu (ať už charaktetem, nebo vizáží), tak klobouk dolu. Není to tak charismatický jako třeba Legendy zločinu s Hardym, ale určite to není spatné. Jsou to jediné gangsterky inspirované skutečností co v roce 2015 vyšli a oba filmy ždimají ze svých hlavních protagonistů jen to nejlepší i když v případě Deppa to rozhodně nebylo maximum. Za mě 4 z 5. Koho zajímá mafie, Johny, nebo je prostě zvědavej, toho ten film určitě nezklame. A 2 hodiny taky není nijak pozadí a oči drásající stopáž.

• 20.12.2015  00:49

Star Wars Epizoda VII ... tak kde začít. V první řadě jsem fakt zapřísáhlej fanda týhle ságy. Prostě jsem vyrostl na původní triologii a už jako malej jsem si říkal, proč nenatočej pokračovaní. No a po 33 letech tu je. Nebudu to do podrobna rozebírat, takže v kostce moje dojmy. Od úvodní znělky po záverečný titulky jsem byl v sedmém nebi (jo, prožívám filmy, na který jdu do kina a tenhle obzvlášť, no a :) ). Efekty jedna báseň. J.J. se po vzoru Lucase snažil použít co nejvíce praktických a co nejméně CGI a povedlo se. Planety, letouny, postavy všeobecně taky bez větších vítek. Husí kůže se dostavila v okamžiku, kdy se postupně začali objevovat původní představitelé a také ikonický Millenium Falcon, nebo R2D2. V ten moment to byly Star Wars, jak je známe z dětsví. Co naopak mohu a musím vytknout jsou 2 věci. Ta 1. je odhalení tváře hlavní záporáka. Dokud to byl jen tajemný hlas v masce, byl to plnohodnotnej nástupce Vadera. Bohužel po odhalení tváře (identitu zjistíte mnohem dříve) už jsem mu nemohl přijít na chuť. Ta 2. je jistá událost, kterou kdo viděl jistě moc dobře ví a ty ostatní bych o to (ne)rad připravil. V případě č.2 jsem měl chuť odejít z kina a sám sobě si namlouvat, že prostě žádný 7. díl není a že Star Wars skončilo 6. dílem v roce 1982. Naštěstí to nebylo potřeba. Sečteno podtrženo Abrams měl nelehkej úkol a na svych bedrech obrovský břímě a musel naplnit očekávání skalních fandu a popral se s tím docela důstojně. Konec ač nebyl úplně nejhorší moc nepotěšil, ale protože sága vždy měla a bude končit 9. dílem, věřím, že se s tím režisér popere. SW:E 7 byl zážitek a nejeden (v tomto přípádě hlavně dospělej) divák jistě zajásal. Já osobně jsem toho názoru, že pokud je člověk opravdový fanda a ne hnidopich hledající chyby a nesrovnalosti, tak je mu jasné, že SPOILER !!!!! smrt Hana má nějaké opodstatnění. Stejně jako měla smrt Kenobiho (v té době byly fanoušci stejně rozhoření jako my dnes) a ságu si tak jako tak vychutná se všemi jejími neduhy, ale hlavně přednostmi, díky kterým se nesmazatelně zapsala do historie

• 5.10.2015  20:04

Neurazil, ale ani příliš nenadchnul. WOW efekt jako pred 23 lety se tady nekoná, protože co nás fascinovalo v prvním Jurském parku, jako třeba úchvatné a na tu dobu nevídané vizuální zpracování dinousarů, s tím se tady prostě tak nějak počítá, protože máme 21. století. Kromě toho tu máme po 4. raptory, po 3. T-Rexe a aby se neřeklo, tak zachraňujeme párek sourozenců uprostřed parku a loví nás při tom prehistorické monstrum. Proč vymýšlet, když můžete rebootovat, remakeovat a restartovat známé značky :) Tvůrci se všelijak snažili navázat atmošku prvního dílu, takže tu máme nejeden odkaz na něj. Asi ten nejpovedenější je místnost, ve které si to v jedničce T-Rex rozdal s raptory a shodil transparent JURRASIC PARK, který děcka najdou na zemi o mnoho let později. Srdíčko zaplesalo a tak nějak sem se nemohl zbavit nutkání vypnout svět a zapnout park. Nijak tomu nepomohl ani zcela nový druh dinosaura, který v ničem nepředčil jak nejvetšího dravce všech dob z trojky Spinosaura, tak ani samotného Rexe, který se za tu dobu stal pro tuto sérii ikonickým. Jako letní blockbuster dobrý, jako pokračování/reboot průměr.

• 2.10.2015  22:08
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Hanba mi, ze jsem se dokopal ke shlednuti teprve 14 let po natoceni. Bylo to bez diskuze tech nejlepsich 10 dilu, co jsem kdy videl. Umelecky dilo. Vsechna cest nejen tem, co to dokazali takhle uchvatne zfilmovat, ale i tem, kterym se pribeh venuje. Ze dokazali o nejhorsi udalosti v novodoby historii po vsech tech letech zase mluvit se slzama v ocich a vsechno si to pripomenout jen proto, aby svet znal jejich pribeh. Bravo ! Posledni 2 dily i kdyz se v nich nevalci, jsou ty nejemotivnejsi momenty, co jsem kdy v televizi videl.

• 14.9.2015  17:44
    Ex Machina (2014)

Působivá podívaná na téma umělá inteligence. Někdy od druhé poloviny filmu jsem přemýšlel, jak svými slovy shrnout Ex Machina. No není to pro mne úplně jednoduchý. UI ještě nikdy nebyla tak půvabná a zároveň tak děsivá (ne, není to horor, nebudte se jí bát). Teda možná budete, ale úplně jiným způsobem. Caleb je programátor, který má za úkol zkoušet robota (umělou inteligenci), "dívku" jménem Ava, v asi nejskvostnějším domě uprostřed lesa v horách, jaký ste kdy viděli. V něm přebývá geniální a bohatý vědec Nathan. První přibližně hodinku času se jen kocháte interiéry již výše zmíněného domu a exteriéry, které ho oblehají. Tím neříkám, že má film pomalé tempo. Naopak skvěle kousíček po kousíčku nám postupně servíruje více a více a tím se mu moc dobře daří udržet si divákovu pozornost. Vlastně jen relaxujete, protože film na vás nechrlí 10 000 vědeckých faktu za minutu, jen aby byl scifi. Pak se aleseznámíte s Avou, budete hltat každé její slovo a všechny její dialogy s Calebem a to hlavní může začít. Je to napětí. Nevím jak to ve stručnosti napsat tak, abych vystihl to, proč je Ex Machina úplně jiná, než všechny snímky s touto tématikou, aniž bych vydal nějaký spoiler, takže se musíte spokojit s tím (to snad můžu prozradit), že zkošuená tu není Ava, ale jak se postupem času sami přesvědčíte, je to právě Caleb. Jak a kým se dozvíte a musím říct, že pro mě tohle bylo nejlepší vygradovaní děje EVER !!! Asi si nevzpomenu, kdy naposledy jsem u televize zavolal "Pane bože, no to snad ne" Emotikona grin Sečteno a podtrženo: Neskutečne sympatická Ava v podání ještě neokoukané Alicie Vikander, skvělý prostředí s fjůčr scifi feelingem, který dokonale podkresluje hudební doprovod. Ten je spolu se soundtrackem z Drive jedním z nejoriginálnějších (kdo viděl oba filmy dá mi nejspíš za pravdu). A vyústění, které mě posadilo ... omluvte ten výraz ... na prdel. Ve filmu s tímto tématem se samozřejme nevyhnete některým klišé, jako třeba morální rozhodnutí typu když myslí je to stroj nebo člověk? Ale i tak je v lesčem originální, velice inteligentní a další podobný budete jen těžko hledat.

• 30.5.2015  11:04
    Upgrade (TV pořad) (2015)

Když už si myslíte, že Nova nemůže odvisílat větší sračku, než jsou Doktoři z Počátků a ani, že horší než Hrajeme s Alim to být nemůže, vyrukují na vás s těžkým kalibrem v podobě Upgradu. Bohužel pořad svému názvů vůbec nedostává a tak downgraduje všchny vaše mozkové buňky.

• 16.5.2015  21:07
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Debilita. Tak a mam to za sebou. Uf. nejdelsich 7 minut u televize a jeste ted se mi tresou ruce z psani recenze na tu zoufalost

• 16.5.2015  08:40

Prostě pastva pro oči. Nejpoctivější akčňák za poslední roky. Poctivější je snad už jen původní snímek s Gibsonem. Je až neuvěřitelný, jak moc restart Mad Maxe kráčí ve stopách svýho předchůdce. Akce začně někdy ve 4. minutě a nepřestane až do 120. Druhá polovina je trochu volnější, ale nijak to nekazí dojem a na zběsilym tempu to filmu neubírá. Když jsem u tý zběsilosti, tak tady definice toho slova, společně se šílenstvím dostaly úplně nový rozměr. Jakoby válka o ropu, Tina Rurner a latexové kostými z původní triliologie a taky V8 řvoucí v takových autech, nad kterýma malej kluk (nebo holka ať nekřivdím) v každym z nás jednoduše musí zajásat radostí, nestačily. Máme tu magory, blázny, fanatiky a šílence. To samo o sobě asi tak úplně nestačí a tak jsou někteři nepěkně poznamenáni jadernou válkou. Stroje mimochodem jsou tady dotažený až k úchylný preciznosti. Ani jeden nevypadá stejně, jako ten druhý a to jak se dokazáli tvůrci vyřádit je prostě fantastický ( kamion se dvěma V8, monster truck z Cadillacu Eldorado aj.) Každý auto je skutečný a taky pojízdný, žádný speciální efekty aj. Když se rozpadne na 10 milionů kousků, tak se to tak doopravdy děje. Příběh upřímně řečeno za moc zmínek nestojí. Max je spís vyprávěč, než hlavní postava, jako tomu bylo v triologii s Melem a je spíše v pozadí. To je docela škoda, protože Hardy je výbornej herec a toho prostoru mohl dostat o něco víc, když už snímek nese jméno jeho postavy. Sečteno a potrženo: zběsilá, neutuchající akce, plná skutečných explozí, nejbláznivějších úprav vozidel, černého humoru a vynikajících kostýmů. 5* zaslouženě.

• 17.3.2015  10:04

Prostě nemůžu dát víc než dvě hvězdy. Nevím čím to je, ale od jedničky jsem odcházel nadšenej, od dvojky už ne a od trojky jsem chtěl odejít už v polovině filmu. Vždyť i fanoušci LOTRu a Tolkiena museli zaplakat. Celou druhou polovinu filmu jsem se modlil, ať je z toho Pán prstenů. Postavy mi byly všechny 3 díly šumák, žádná epic battle se nekonala (alespoň jsem si žádné nevšiml), hudba také nebyla nic moc. Prostě pravý opak LOTRu. Ať mi nikdo neříká, že nesmím tyto 2 série porovnávat, protože musím. Někdy se Hobbit tak strasně snaží být Pánem prstenů, že to mlátí do očí. Jackson udělal největší chybu jakou mohl, natočil epickou pouť na záchranu středozemě a potom její předpravu. Kdyby to bylo naopak, tak mu ještě za 10 let fanoušci klečí u nohou stejně, jako tomu je u předchozí triologie. A o CGI ani nemluvím. Že je rok 2015, to automaticky neznamená, že v CGI bude 90% filmu, i když to nebylo absolutně potřeba.

• 9.2.2015  12:00

Mohlo to být klidně lepší. O dost. Animace nádherná. Detaily jsou opravdu promakaný a to hlavně ulice San Fratokya (tak se město ve filmu jmenuje). Veliký + dávám právě za nápad spojit San Francisco a Tokyo. Hodí se to k sobě naprosto skvěle. Škoda jen, že z příběhu nevytřískali mnohem víc. Je to MARVELovka a ještě animovaná. Na světě už není jiná kombinace, která by víc motivovala k naprostýmu vyřádění se jak na postavách, tak na příběhu. V tomhle bodě drtí Velkou šestku i příběhově prosťoučkej WALL-E, který má u mě stále první přícku na pomyslném žebříčku animáků a to z mnoha důvodů. Oba snímky jsou o robotovi (s vyšším poselstvím v pozadí samozřejmě), oba jsou hlavně pro dětský publikum, ale jen u šestky jsem se už při prvním sledování přistihl, jak se zrovna moc nebavim. A to se mi u WALL-E nestalo ani po sedmé a to v jednom roce.

• 4.2.2015  01:42
    John Wick (2014)

Poctviej akčňák se vším, co k němu patří. I když se mi zdálo, že se hodněkrát snažil jít po stopách Odplaty (Payback) s Melem Gibsonem - mimochodem fantastickej snímek, kterej by měl být pro svou stylizaci, postavy a humor a rozhodně nejlepší badass hlavního hrdinu za poslední desetiletí povinně vysílanej i na školách, stejně jako tomu je s Back to the future, pro jeho scénář bez chyby, ale to odbočuju. Efekty jsou hodně propracovaný (zvuky při úderu, zvuky zbraní, poškození výsřelem, honičky, atd.). Ačkoliv ve skutečném životě Keanu ovládá několik bojových umění, John Wick (postava, kterou ztvárňuje) je profesionál a jedna z největších legend svého řemesla a přesto několikrát právě on bude mít s protivníkem co dělat. A to není špatně. Naopak to dobře kontrastuje s historkami o něm a tím, jak ho uznávají všude, kam vejde. Pak alespoň vidíte, že být nejlepší z nejlepších fakt není a ted promiňte ten výraz prdel. Všichni se musí držet nějakého kodexu, ženská se pere jako ženská a profík zabije ranou do hlavy. Film je díky tomu uvěřitelnější, protože na nedotknutelné nájemné zabijáky tu máme Stathama (nic proti němu) aj. Příběh díru do světa neudělá a hlavní zápletka je vám jasná prakticky ihned. To nic nemění na tom, že film před vás servíruje jednu akci za druhou a to nijak přehnaně. 20 minutové přestřelky tu nejsou vůbec zapotřebí a i tak si jich divák užije do syta. Nesmí chybět epický fight s final bossem v deští, kvuli kterému bohužel jednu hvězdu uberu. Poctivák nebo ne, tohle je už fakt klišé. Ještě chyběl duch jeho manželky když už mlel z posledního. Je docela škoda, že Reeves nedostává více takových rolích, protože jako jeden z mála dá svým postavám emoce a tak nejsou divákovi úplně lhostejné (tedy ve většině případů). Celou dobu nevíte, jestli je to zlej hodnej chlápek, nebo hodnej zlej chlápek. Kdyby se ho ujal nějaký režisér jako třeba Burton Deppa, nebo Martin Scorsese Lea DiCapria, tak by měl určitě o dost větší šanci ukázat nám, co v něm opravdu je. Stručne shrnuto dám 4 * protože film i Keanu mají na víc, ale na dlouhý zimní večer ideální popkornovka, na kterou se dá dívat i ve dvou

• 16.1.2015  22:41
    Pod zemí (2014)

Skvělej nápad. Podobnost s filama jako Tunnels, Katakomby aj je jasná, ale co chcete vymýšlet ve FootFotage filmu z prostředí Pařížských katakomb? Odpověď je - mnoho. Jasně, schéma je stejný: Já jsem mladá/mladý archeolog/novinář atd... a chci tam, kam by nikdo se zdravým rozumem nešel. Tím to více méně končí, ale v tomto případě jen zdánlivě. Nejde o bezduchou vyvražďovačku hlavních protagonystů jednoho po druhém. Dokonce i příběh má něco do sebe (na tento žánr to opravdu není úplně špatné). Postavy nejsou úplně debilní a ani děj není vůbec předvídatelnej (už vůbec ne konec), ten je pro tenhle žánr dost neobvyklej. Pár nelogičností se taky najde, ale rozhodně nijak nekazej dojem z celku. Místy napínavý, místy matoucí (úmyslně) a nějaká lekačka taky proběhne. Pokud máte rádi FF filmy a chcete něco ne úplně hororovýho a přitom tajemnýho, tak tohle je pro vás. Příjemná změna oproti RECovinám, Cloverfeldovinám a Blairwitchovinám :)

• 10.12.2014  22:17

Stručne a jasně. Sinister byl kravina. TOTÁLNÍ. Když už si myslíte, že to prostě nemůže být horší, tak vidite Deliver Us From Evil a rikate si JAK??? Nemůžu si pomoct, ale takový Posession of Michael King měl vše, co oběma zmíněným snímkům chybí. Je to paradox, že jedním z nejlepších filmů s touto tématikou je pro mne ten, o kterém prakticky nikdo neslyšel. I já jsem se o něm dověděl úplnou náhodou. Eric Bana zhlédl několik videí exorcismu a potom nemohl usnout? Jak si asi spí po tomhle? Ne, děkuji. Doufám, že se ráno vzbudím a nebudu si tenhle film pamatovat.

• 6.12.2014  01:01
    Velká ryba (2003)

Burtonovsky jiné, neobvyklé, typicky bizardní, bláznivé a originální, prostě skvost! Famózní "pohádka", která se dá svou úchvatnou výpravou přirovnat snad jen k Forrestu Gumpovi. Zdůrazňuji přirovnat, ne porovnat :) Je úplně jedno, jestli je vám 13, 22 nebo 37, jestli máte alespoň trochu rádi filmy, tak tenhle vás zaručeně chytne za srdce. A to jsem ještě u žádného filmu kromě Rádia, nebo Gumpa u sebe nespozoroval. Burton je prostě král svého řemesla. Výprava je skvělá. Od začátku se vám hlavní hrdina hrdina Edward okamžitě vryje pod kůží a zůstane tam až do konce snímku. Mimochodem skvěle vybraný Ewan McGregor, který jako by se pro roli narodil, protože si neumim představit přesvědčivějšího a sympatičtějšího člověka do této role a někdy budete mít problém herce rozeznat od jeho postavy, protože už podle výrazu je to dobrák od kosti. Jedno zajímavé a pestré prostředí střídá ještě zajímavější a pestřejší a dokonce i pro vedlejší postavy to platí. I když vedlejší není přesně to slovo, protože tady má každá postava svou roli. Hereckými esy se tu nešetřilo a tak není jen skvělý příběh, ale i obsazení. Konec tohle všechno jen podtrhnul a i po několikerém shlédnutí jsem cítil ty samé emoce. Nejde to jinak, film prostě musím přechválit (sám za sebe) a alespoň na mém osobním žebříčku ho mžu postavit vedle takové velikány jako je již zmíněný Forrest Gump nebo Rádio. Velká ryba je každým coulem neskutečně příjemným filmem, který mi vyčaruje příjemný pocit i úsměv na tváři pokaždé, když ho vidím.

• 4.12.2014  22:08

Rozhodně lepší, než jednička. Zatím co jednička byla spíš výpravným dílem, které mělo diváka uvést do obrazu, jak vlastně vznikla planeta opic, tady se obejdeme bez delšího vysvětlování. I když se filmu zhostili jiní tvůrci, neudělal svému předchůdci ostudu, jak to bývá ve většine ostatních případů. Akce i napětí graduje postupně. Klidné pasáže nejsou nijak zdlouhavé a ty akční zase nijak přehnané. Bohužel příběh je už od začátku dost předvídatelný a tak pro nikoho nebude závěr žádným velikým překvapením. Osobně jsem v tomhle snímku vnímal emoce mnohem víc než v tom předchozím, který mi přišel až moc přímočaře směrovaný na divákovi emoce. Na mě to prostě nefungovalo a nevybudoval jsem si žádne pouto ani k Césarovi ani k jeho "otci". Efekty jsou naprosto úžasný a rozhodně patří mezi špičku. Jen je škoda, že je na ně kladen až moc veliký důraz a některé věci by se bez nich rozhodně obešli (např. takového medvěda lze spatřit ve spoustš filmů mnohem uvěřitelnějšího a to proto, že je živý a to i tváří v tvář člověku).

• 1.10.2014  17:10

Já dávám čistokrevnejch 5 hvězd. Proč? Protože proste Michael Bay. Jasně že 99,7% filmu je naprostej vyhypovanej nonsenc a že každá holka v jeho novém filmu je buďto Megan Fox, nebo geneticky upravená, bezchybná supermodelka. Ale kvuli tomu na Transformers nekoukáme (alespoň já ne). Koukám na ně především kvuli vizuálu a ten je prostě perfektní. Transformers je prostě zfilmovaná pohádka od Hasbro a tak je potřeba se na ni dívat. No a co, že by to auto takhle nikdy neskočilo, že by se ta budova takhle nezřítila a že tohle a tamto ... 4. díl by se klidně mohl jmenovat "Bayhem", protože tady ho Míša dotáhl k dokonalosti. Je to prostě audiovizuální oddychová opera plná výbuchů, robotů a vybuchujících robotů. Prostě nechám mozek někde ve futrech a užívám si akční nářez. Stopáž byla asi o něco delší než bylo zapotřebí, ale za celé ty téměř 3 hodiny jsem se nepřistihnul u toho, že mám potřebu se dívat kolik jeětš zbýva do konce apod. Kdyby tu nebyly žádní Wahlbergové a Nicoly Peltzové, tak by se význam filmu nijak nezměnil a možná by to bylo ještě o chlup lepší, protože hlavní moto: Kašlem na lidi se rychle změnilo v dáme jim jeste 76 856 000 šanci, třeba nás tentokrát nezraděj. Nevím co od toho čekali ostatní, je to prostě letní blockbuster a jak všichni víme ty neoplívají ani sofistikovanejma postavama, ani hlubokým příběhem s neotřelou zápletkou.

<< předchozí 1 2