• Krátkometrážní

THX 1138 (1971)

Ohromující a nadčasové ztvárnění budoucnosti, jenž vyráží dech i o několik desetiletí později po své premiéře, a to se věru nestává tak často. Bohužel velmi povedenou vizuální stránkou končí výčet superlativů. Ne, že by příběh nebyl zajímavý, ale přece jenom pokulhává na tempu, i přesto všechno je THX 1138 velice nadprůměrné sci-fi, na které se rád ještě někdy podívám.

Big Lebowski (1998)

Lebowski je týpek, který se potlouká životem po svém, málo co ho rozhodí, a to platí i o menším nedorozumění, které se mu přihodí... Perfektní herecké výkony a svérázný humor; zkrátka film, co se vyplatí vidět.

Psycho (1960)

Klasika žánru, kterou doceníte i po letech.

Mazací hlava (1977)

Čistokrevné psycho! Nic co by se tomuto alespoň vzdáleně podobalo, neznám.

Věc (1982)

Musím přiznat mírné zklamání. Ono taky, když do toho jdete s tím, že je to legenda v žánru, pak vás nemusí do kolen dostat ani taková pecka jako je Věc. Ano musím uznat jisté kvality tohoto snímku - originální scénář, parádní atmosféra, přesvědčivý Russell, nechutně děsivé triky, ... A víte co? Na konec to tak špatné nebylo;) 80%

Život je zázrak (2004)

"Surově lidský" Kusturica předkládá příběh o touze, lásce, válce, marnosti, štěstí, optimismu, ... je až k neuvěření co všechno dokáže do svých filmů dostat. A není to jenom o kvantitě;) "Kamarád dělá v Rusku a říkal, že šukal tučňáka. Prý je to úžasný. Koza nebo ovce utíka, ale tučňák stojí, ani se nehne."

Tokyo Breakfast (2001)

"If nigga no go to school, nigga no get a job. If nigga no get a job, nigga no make no money. If nigga no make no money, nigga no be able to afford BMW 7 series, nigga!"

Zkouška (2009)

Jakožto skalní fanda sérií Saw a Cube jsem si nemohl nechat ujít tento kousek a zklamán jsem v žádném případě nebyl. Vcelku netradiční námět je zpracován více než slušně, herci jsou přesvědčivý a na malém prostoru rozehrávají vyostřenou hru s napínavou atmosférou, z níž krůpěje potu z čela možná budou stékat i vám. Nezbývá než doporučit.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Příjemná komedie s retro nádechem a myšlenkou anebo myšlenkami chcete-li, jenž tento film posouvají o kus dál a vyzdvihují nad průměr. T. Maguire a R. Witherspoon se perfektně vžili do svých rolí a spolu s výpravou táhli tento film.