Párty Hárd (2019)

Docela nad očekávání, super dvojsmysly, prostě fajn frky :))) Postava Poulíčka mi připomněla Kolotoč, ach ty devadesátky :D Některé bizarnosti na druhou mě příjemně rozsekaly. A ty laborky! Doporučuji nic od toho nečekat a pokud máte smysl pro Mártyho humor, nebudete zklamáni. Rozhodně si to dám ještě někdy znova. /75%/

Premiér (2019) (seriál) odpad!

No ty vole, to je ale kus h*vna... Chybí mi tady položka "mega-odpad" a tlačítko na sebedestrukci. /-4000%/

Třinácté patro (1999)

"Co je to?" - "Myslím, že jsme se napojili přímo na to, co se děje v Krytonově podvědomí." - "Proč je šerifem v nějakým starým westernu?" - "Takhle se asi jádro jeho programu chce vypořádat s tím virem. Z neznámýho důvodu převedlo jeho boj na nějakej sen." ... "Tady to je. Seš Riviera Kid. Zvláštní schopnosti: střelecký eso. Rimmsy?" - "Drsňák Dan McGrew. Zvláštní schopnosti: pěstní souboje. Takže mně zbyl... Brett Broďák - umí to s nožem." - "A opravdu se nám nic nestane?" - "Ne, je to jako počítačová hra. Kdykoli můžeš vycouvat. Máte v rukavici knoflík. Když chceš ven - tleskneš." ... celý film jsem myslel na Pistolníky z Apokalypsy, jako by jim z oka vypadl, kopírka! Dojmy se v průběhu snímku měnily, místy to působilo béčkově a lowcostově, místy přiliš předvídavě, místy naopak složitě, ale nakonec to byla solidní podívaná. /75%/

San Andreas (2015)

Taková ta jednohubka pro chvíle, kdy nemáte chuť přemýšlet, kdy chcete zapomenout na fyzikální zákony a na vše okolo - v těchto chvílích San Andreas pobaví, místy vás udrží v napětí a nabídne epické pohledy na zbídačené dílo lidského pokolení. Splnilo očekávání. /55%/

Psí ostrov (2018)

... až mě mrazilo z toho množství paralel se současným světem, z velké části velmi blízkým světem... Nejsem animákový typ, ale tohle prostě šlapalo a ta atmosféra na ostrově byla dechberoucí - nový svět vzniknuvší na opuštěném lidmi zdevastovaném místě s nezaměnitelným duchem. /85%/

Zlatý věk formule 1 (2013)

Výborný dokument nejen pro hardcore fanoušky F1. Emoce, rivalita, zrod nejslavnější světové motosérie, smrt, rodinné tragédie, business vs. život, nikdy neviděné dobové záběry. Jednou z hlavních dějových linek je i vývoj bezpečnosti monopostů, v závěru z toho vyplývá, že už je vyhráno, nicméně osud to chtěl jinak a hned v době vydání dokumentu a o rok poté jsme viděli smrt rovnou 2 jezdců, v obou případech v důsledku nedokonalých opatřeních na trati a v jejím zázemí, aneb nikdy neříkej nikdy. Celkový nával různých emocí a dojmů převyšuje fakt, že autoři trochu opomněli 80. léta a éru Schumachera. /90%/

Zakopaný pes (2009)

Srdcovka <3 Nejen Ostraváci ocení tohle dílo z raných dob Krutartu se skvělým soundtrackem.

Švéd v žigulíku (2017)

Ať už si o Rusku myslíte cokoli (je to zaostalá žumpa, nebo náš vzor?), doporučuji zhlédnout tuto jedinečnou sondu do ruské polostátní firmy a geniální vyobrazení ruské mentality. Získat takovýhle materiál chtělo pořádné gule, takže RESTEKP! /95%/

Anthropoid (2016)

Znáte to, skončí film, sedíte, nedýcháte, a po chvíli jdete na google pro další doplňující informace, co a jak se tehdy stalo, přestože nějaké povědomí o historii máte. Kvituji postupnou gradaci atmosféry a zachycení otřesných momentů naší historie. Vyobrazení tak silné a bytostné, že se projednou zase cítíte hrdi býti Čechem či Slovákem. Ufff... Zážitek mně osobně narušila práce s jazyky, nějak mi to tam neštymovalo. /85%/

Kolonie (2013)

Né že by mě to nebavilo, naopak, film jsem si celkem užil, nicméně jsem do toho šel s tím, že to bude béčko jako prase a taky, že bylo. Zpracování exteriéru a "monster" slabší, prostě vás to bije do očí a nic s tím nenaděláte. Nicméně sci-fi z blízké budoucnosti a postapokalyptické krajiny miluji, takže za mě osobně takové lepší béčko. /50%/