Jiří Procházka: Cesta bojovníka (2022)

Ufff… velká škoda, promarněná příležitost. Procházkovi fandím, ale tohle bylo utrpení, hodina a čtvrt nonstop dramatické hudby prokládané bláboly ze čtyř dohod, cestě, osvícení a samozřejmě nemohl chybět Wim Hof… A k tomu typické Jirkovo vyjadřování. Takže to celé působilo tragikomicky. /25%/

Prostor X (2018) (pořad)

Už počáteční laťka moderátora byla nastavena vysoko a přesto se mu podařilo ještě zlepšit, nabrat zkušenosti a zocelit se jimi. Dobrý formát a délka pořadu, zajímaví hosté. Profesionální rozhovory vedené sympatickým člověkem, těším se na další. < 90 % >

StandaShow (2017) (pořad)

Standa má potenciál, kvalita se postupem času zvyšuje, ale stále mi připadá, že na některé hosty není dobře připraven. Druhá věc, co mi vadí - mnohdy položí opravdu stupidní dotaz a vždy přemýšlím, zda-li je to záměr, nebo jeho vlastní neznalost. < 65 % >

Show Jana Krause (2010) (pořad)

Kdysi pro mě jeden z nejlepších pořadů a nejlepší talk show, v dnešní době, resp. formě pana Krause, musím snížit hodnocení na 3*. U některých hostů slabá rešerše, k některým zajímavým hostům se chová nevhodně, až sprostě. Pak zde máme hosty, kteří mají co říct, ale bohužel se ke slovu nedostanou, protože se pan Kraus rád poslouchá a směje se svým mnohdy trapným "vtípkům". Škoda, názorově na společenské dění a politiku se víceméně shodneme, je inteligentní, měl by ještě co nabídnou, ale jaksi to už neumí uchopit. < 65 % >

Známí neznámí (2021)

No, na originál to nemá, co si budem... A přitom okopírovali, co šlo, i italské prvky, které do české kultury moc nezapadají. Dále mi vadí nepřirozené přehrávání některých herců. Naopak Hofmann nebo Pauhofová perfektní výkon. Kdo neviděl italský originál, bude spokojen, kdo viděl, tak 1-2 hvězdy dolů. < 55 % >

Mr. Kubelík Show (2020) (pořad)

Zpočátku (když si odmyslím, že je to kopie First We Feast), mě pořad relativně bavil. Otázky místy originální, formát zábavný a proč se nekouknout na známé české osobnosti, jak trpí u pálivého :))) Ale pak moderátorovi přeplo a bohužel už se na to nedalo koukat (výjimka díl s Kozubem - tam to šlo samo díky hostovi). Z moderátora se stal bojovník proti "systému", proti západu a za "svobodu slova", ale bohužel jen rádoby. Moderátor se nechal zblbnout, stal se obětí hloupých konspirací a nedá se už na něj dívat. / 35 % /

Naked Attraction (2016) (pořad)

How is this even possible? Bizár, bizár, bizár... Ale rozhodně originální, to se tomu upřít nedá. /30%/

Zem je láva (2020) (pořad)

No konečně to někdo zrealizoval! :D Moderátor vtipný a občas padne i chytrý komentář, soutěžící někteří sympatičtí, někdy je to bída... Fajn střih a akce. /70%/

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Mnohdy neskutečně krásné a impozantní záběry, samotné sdělení také určitě přínosné. Některé oblasti a problematiky byly dobře propojeny do kontextu, na základě čehož mi docvaklo několik pro mě nových souvislostí, za tohle klobouk dolů. Na druhou stranu jsem čekal víc, že se půjde více do hloubky, a také mi chybělo opomenutí několika dalších problémů, zejména plasty. Většina sdělení dokumentu jsou pro mě samozřejmostí, a to zdaleka nejsem odborník, takže je trochu smutné, že je na světě hromada lidí, kteří toto potřebují, aby si uvědomili, jak jsme naši planetu zdrancovali. Přitom stačí jednou za čas investovat 5-10 minut a přečíst si aktualitu, která vám sama vyskočí na Seznamu. Takže záběry, osoba pana Attenborougha a poselství dokumentu 100%, rozsah a hloubka sdělení problematiky 70%. Suma sumárum /85%/

Dukla 61 (2018) (TV film)

Příjemné překvapení, pro Ostraváka obzvláště. Několikrát se mi vybavil Černobyl, který byl sice natočen později, ale viděl jsem ho dříve. Exkurz do socialistického zmaru, fušeřiny a análního alpinismu, kdy to leckterý idiot mohl dotáhnout daleko a ovlivnit životy stovek a tisíců lidí. Dobré herecké výkony, osobně musím vyzdvidhnout zejména Marthu Issovou a také Štěpána Kozuba. Některé pasáže bych ovšem zkrátil a také mě iritoval fejkový nedokonalý přízvuk některých herců z Čech. Celkově však skvělý zážitek, na české poměry nadprůměrný. /80%/