Konference (2022)

Porovnaniu s Konference ve Wannsee sa asi nevyhne, nemá ani prečo, mňa ale bavil menej. Síce len o trochu, ale menej. Spracovanie je fajn, prostredie a arichitektura až mrazivo realistická (strohé, šedé, nanajvýš formálne), v čom je výrazne film iný od svojho predchodcu je vedenie dialogovej linky a samozrejme herecké prevedenie. Tam asi nie je o čom, v Conspiracy sa totiž zišla najvyšia bristká herecká liga a to samozrejme  bolo poznať počas celého "posedeníčka". Prekvapivo ale, u Heydricha mi nevoňal ani jeden. Hochmaier je príliš laxný, nevýrazný a hlavne málo autoritatívny, kdežto Branagh je zase príliš žoviálny, v podstate dobrácky šéf, ktorého keď nasereš je zle, ale vlastne sa ani nemusíš báť, lebo ho nikdy ani nenasereš. Keďže dochovaných materiálov o strýcovi Reinhardovi je mnoho, výber kľučovej postavy podcenili obe verzie. Inak oba filmy nadpriemer, pekná rekonštrukcia a za mňa spokojnosť. 85%

Veřejné lži (2019)

Bravúrna práca. Režisérsky skvelá robota s poctivo vymakanou dramaturgiou od začiatku až po koniec. Film ani raz neubral na výkone a bavil viac a viac. Hudba dotvára parádnu thrillerovskú atmosféru a nepustí Vás ani po titulkoch. Ešte to mám v hlave. KK patrí k elite, tu to jasne dokazuje, a po príchode Fiennesa to dostane ďalší rozmer, a to aj napriek tomu, že nemal veľa priestoru. Koniec koncov je to až desivo geniálny herec, aj keby mal dostať len minútu. Pre mňa plná palba.

Zázračná planeta - Série 2 (2016) (série)

Práve som videl to najlepšie čo mi za posledné roky obrazovka ponúkla. Bezkonkurenčne vrchol dokumentárnej tvorby.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Slovo kontroverzné už bolo povedané (napísané) veľa krát. A aj v skutočnosti je. Ale čo na tom ? Takto výbornú filmárčinu nevidno často, je to výborne natočené, výborne zahraté a ja som si film vychutnal s takým pôžitkom ako už nie veľmi dlhú dobu. Osobné postoje voči téme bokom, nemá zmysel písať ani o tom čo sa deje v príbehu, ktorý určite zaujímavý je. V podstate smutnom príbehu som sa parkrát dobre pobavil, americké klišoidné keci zo súdnej siene som samozrejme čakal, ale čo som nečakal bola herecká paráda Cortney Love, Woody Harrelson hral výborne, vlajkonosičom však bola Courtney Love, ktorá bola výnimočná a nielen podaným výkonom ale aj v skutku krásnym zjavom. Jeden z najbrilantnejších ženských hereckých výkonov čo som za poslednú dobu videl - od Courtney Love by som to nikdy nečakal, nie pre je povesť a bulvárnimi škandálmi preplneného lifestylu, ale proste som na jej herecký (ani spevácky) talent nikdy neveril. Forman je prosto génius, pri ktorom mi je čoraz častejšie úplne jedno čo točí, hlavne nech točí.

Revival (2013)

Veľmi príjemná komédia, výborný námet s výborným prevedením, vyšperkovaný unikátnymi hereckými výkonmi, na ktoré sme ale u tejto hereckej squadry zvyknutí. Zábavné viac než dostatočne s kusom nostalgie ale bez zbytočnej patetickosti, čo sa dnes u nás hľadá veľmi tažko.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Po fantastickom pilote som čakal viac. Pár výstižnými slovami by sa to dalo zhrnúť asi takto: Plytký príbeh, niektoré scény naozaj výborné (najmá tie posteľné), zlé herecké obsadnie, veľmi veľa konšpirácií, výborne digitálne zvládnuté. Rozhodnite sa, ja som tomu šancu dal a zodpovedne môžem povedať, že mi to žiadnu veľkú ujmu neuštedrilo ale ani nijak zvláštne môjmu seriálovému egu nepolahodilo. Slabých 70%

Asking Alexandria - Through Sin + Self-Destruction (2012)

Skvelý (najmä hudobný) zážitok. Mladí, drzí, úspešní a napokon aj hlúpi. Chlapci sa majú a patrične sa s tým vedia pochváliť. Príjemná kravina, ktorá však okrem arogancie a povýšenosti skrýva aj nadčasovú kritiku jendoduchého konzumného sveta, prílišnej medializácie a nevedomosti mladej generácie (tým nie je myslená samotná kapela). Načrtnuté to už je vo videoklipe Closure, ktorý ukazuje ako chlapci fungujú. To The Stage už je De Facto intro k tomuto filmu.

Rumový deník (2011)

Už názov a výber esteticky ušľachtilej trojice hercov evokuje pocit "tento film si musím pozrieť". Zapol som, pozrel som, vypol som a potom som dostal strašné NERVY ! Takúto bezduchú hlúposť som už dlho nevidel a môj pocit sklamania stupňuje to, že od toho filmu som čakal mnoho ale mnoho krát viac. V podstate sa v tom filme nič neudialo. Skrachovaný spisovateľ ide skúsiť šťastie do ešte skrachovanejšieho denníka v uliciach protestmi zmáhaného Portorika. Stretne ženu, ktorá sa kvôli tancu na karnevale rozíde so snúbencom ( už dlho som nevidel takto alibisticky sa vyhnúť, pre film dôležitej zápletke). Tá potom zdrhne a jeho plán niečo zmeniť stroskotá na pomste, ktorá sa dala očakávať už niekde v polovici snímku. Knižnú predlohu som nečítal ( a teraz už ani nemám v pláne ), ale nebyť Amber, ktorá fungovala ako kyslíková bomba v nudou zaplavenom sude, asi by som sa utopil. U mňa totálne fiasko.

Zkažená mládež (2007)

Vďaka silnej téme a napínavému deju vygradovanom v celkom hard-corovom závere (mimochodom tak som čakal že to skončí trochu inak ) skvelý snímok. Ale. Vždy sa nejaké nájde a tento raz minimálne hviezdička dolu za nechutný nevhodný, obťažujúci no proste úplne na h***o hudobný sprievod. Neraz som mal chuť ten film vypnúť najmä kvôli tej príšernej muzike.

Rollerball (2002)

Je to kravina... ale na prvé zhiadnutie celkom zábavná kravina. Myslím že až také strašné to nebolo.aj keď ono už ten nápad je totálna blbosť. Ale je pravda že sa v tom ,,filme" dobrého veľa nájsť nedá. Keby aspoň tie naháňačky boli lepšie...strašné.