Nebezpečné pokušení (2015)

Film působí ze začátku dost neutrálně, poté překypuje sexuálním nábojem, aby se záhy změnil v psychologický thriller. Celé je to korunováno humornou kameňákovitou tečkou, která film jakoby odlehčí. Bohužel spousta věcí zůstává neobjasněných, včetně skutečných motivů obou dívek. Eli Roth jakoby naznačuje, že za tím vyším může být něco většího, bohužel zůstane jen u náznaků a divák si musí domýšlet... Kenauovi je jistě ke cti, že i v 50 letech hraje přesvědčivě 43letého může, nicméně se dost divím, že na tuto roli kývnul. 55%

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

I přes několik menších klišé vcelku povedený mix Godzilly a Transformerů + skvělý Ron Perlman. 70%

Bláznivá dovolená (2015)

Vcelku povedený návrat k legendární Griswoldovské sérii, který je sice technicky vzato pokračováním původních filmů, v podstatě se ale jedná remake první Bláznivé dovolené, který je o v mnoha ohledech horší než původní film. Na druhou stranu se tvůrci nebáli jít vlastní cestou, i když možná až příliš často sází na fekální a sexistický humor. Chevy a Beverly jsou zoufale nevyužití, ale alespoň čestná rolička se pro ně našla. Možná se mohl objevit i bratránek Eddie, ale to už bych chtěl asi moc. Faktem je, že nová generace Griswoldů pod vedením dospělého Rustyho v podání Eda Helmse nedopadla nejhůř. 65%

Hercules (2014)

Tak musím říct, že po zrhuba dvou třetinách filmu a zdánlivém "happy-endu" jsem to viděl tak na pomezí mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Průměrný film s několika málo zajímavějšími okamžiky a pár vtipnými hláškami. Ale poslední půlhodinku film jakoby přeřadí na vyšší rychlostní stupeň a Hercules se doslova utrhne ze řetězů. Rozjede se velkolepá akční jízda, která se ovšem vyhýbá přehnané over the top akci, ačkoli jsem k ní Hercula doslova tlačil očima, protože velmi působivý a emociální věštcův proslov by snad motivoval každého. The Rock se role zhostil opravdu se ctí, filmaři mě nicméně trochu zaskočili snahou Hercula polidštit a zreálnit tzn. udělat z něj obyčejného smrtelníka a ukázat, jak vlastně vznikaly staré řecké báje a pověsti (pomocí vypravěčů, kteří si rádi příběh přibarvovali). Vlastně se filmaři tak trochu zříkají čehokoli nadpřirozeného - kentauři jsou jen optický klam, Hercules svého otce Dia nikdy neviděl... Právě ona poslední půlhodinka je zaměřena na zrod skutečného hrdiny, který dokázal nemožné... takže v divákovi i přesto mírně hlodá nejistota. Přestože jsem čekal, že film se v duchu posledních 30 minut ponese bezmála celý, tak i přesto zvolený koncept celkem funguje, nicméně se z filmu určitě dalo vymáčknout víc a proto bych se vůbec nezlobil, kdyby si The Rock roli ještě alespoň jednou zopakoval. 70%

Dovolená za trest (2014)

Adam Sandler a Drew Barrymore mezi sebou mají podobně jako v 50x a stále poprvé i zde skvělou chemii (potěší několik narážek na tento film, třeba účast desetivteřinového Toma či "duhový" song). Tohle spojení prostě funguje a pevně doufám, že tyhle dva společně v jednom filmu nevidíme naposledy. Celkově je Dovolená za trest příjemnou oddychovou komedií s exotickou africkou atmosférou a řadou povedených až průměrných vtípků. Jedna hvězdička navrch za excelentního Terryho Crewse, který si roli afrického šoumena opravdu užívá a také za skvělého komoliče jmen Abdoulaye NGoma. 70%

Skyfall (2012)

Potemnělejší bondovka, která jakoby se snažila trochu vymanit z cesty vytyčené předchozími dvěma díly s Danielem Craigem. Musím se přiznat, že mi styl předchozích dvou dílů seděl více. Javier Bardem záporáky umí skvěle, tady je ovšem trochu nevyužitý, čemuž napomáhá i jeho podivný blond vzhled, který celkově změkčuje jeho jinak poměrně ďábelskou visáž. Také mi chybělo trochu epičtější finále ve smyslu nějakého pěstního souboje mezi oběma hlavními rivaly. Po stránce akčního tempa se malinko zvolnilo. Daniel Craig jinak opět skvělý. 75%

Quantum of Solace (2008)

Svkělá akční jízda pokračuje i v druhém filmu s Danielem Craigem, kterému by ovšem mohl sekundovat malinko výraznější záporák. 80%

Casino Royale (2006)

Ačkoliv jsem přeobsazení Pierce Brosnana nesl poměrně nelibě a Daniel Craig mi do role Bonda ze začátku vůbec nepasoval, nakonec velmi mile překvapil. Propracovaný scénář, mistrně zvládnutá akce, charismatický hlavní hrdina i záporák. 90%

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Takové zvláštní komorní sci-fi, které mi svým pojetím trochu připomělo Repo Mena nebo Vyměřený čas. Divák v podstatě pořádně neví, na čí stranu se vlastně přiklonit, všichni konají v zájmu dobra (vlastního, ale i cizího), leckdy i špatné věci. Zajímavá práce s časovými paradoxy a trochu nečekané řešení "uzavření smyčky". 70%

Střelec (2009)

Střelec je pokračováním filmu Nejlepší vyhrává a přímo navazuje na události prvního filmu. Druhý díl se mi líbil o něco více - je akčnější, napínavější a také vtipnější, přestože se děj točí převážně kolem pokerového turnaje. :-) 65%